Gå til hovedindhold

ASUS ZenWiFi BQ16 - 10GBase-T - (2-Pack) - Mesh router 802.11a/b/g/n/ac/ax/be (Wi-Fi 7)

ASUSNetværkEAN: 4711387249178
Pris fra 6.619 krtil 9.989 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 3.370 kr (34% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 6.383 kr 24. maj

Sammenlign priser på ASUS ZenWiFi BQ16 - 10GBase-T - (2-Pack) - Mesh router 802.11a/b/g/n/ac/ax/be (Wi-Fi 7) og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 6619 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Asus Zenwifi Bq16 2-pack White
-26%6.619 kr
Før 8.990 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Asus Zenwifi Bq16 2-pack White billede

Produktinformation

WiFi 7 tri-band leverer høj gennemstrømning på tværs af 2,4, 5 og 6 GHz Mesh med to noder udvider dækningen og gør WiFi enklere på kontor eller i hjemmet Beamforming og 12 interne antenner fokuserer signalerne for bedre rækkevidde Tre LAN-porte og USB 3.2 understøtter kablede enheder og fildeling Indbygget VPN, AiMesh og forældrekontrol giver fleksibel sikkerhed...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Mesh
Artikel nr.: 90IG08K0-MO3N2V
EAN: 4711387249178
Varenr.: 5020022097
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS ZenWiFi BQ16 Wi-Fi-system
7.423 kr
Til butik
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
ASUS ZenWiFi BQ16 Mesh Router 2-pack (hvid)
7.490 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS ZenWiFi BQ16 - 10GBase-T - (2-Pack) - Mesh router 802.11a/b/g/n/ac/ax/be (Wi-Fi 7)
7.604 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
ASUS ZenWiFi BQ16 (W-2-PK) Wi-Fi-system Desktop Hvid
9.989 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS ZenWiFi BQ16 - 10GBase-T - (2-Pack) - Mesh router 802.11a/b/g/n/ac/ax/be (Wi-Fi 7) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS ZenWiFi BQ16 - 10GBase-T - (2-Pack) - Mesh router 802.11a/b/g/n/ac/ax/be (Wi-Fi 7) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Dustin DK6.619 kr6.705,25 krKøb
2CompuMail DK7.423 kr7.423 krKøb
3Komplett DK7.490 kr7.490 krKøb
4Proshop DK7.604 kr7.604 krKøb
5Ultrashop9.989 kr9.989 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS ZenWiFi BQ16 - 10GBase-T - (2-Pack) - Mesh router 802.11a/b/g/n/ac/ax/be (Wi-Fi 7)

PriceData har fulgt prisen på ASUS ZenWiFi BQ16 - 10GBase-T - (2-Pack) - Mesh router 802.11a/b/g/n/ac/ax/be (Wi-Fi 7) i 186 dage. Laveste pris i perioden er 6.383 kr (registreret d. 24. maj 2026), højeste er 7.837 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 7.320 kr.

Den nuværende pris på 6.619 kr er 10% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 47 prisfald og 33 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 77 prisændringer for ASUS ZenWiFi BQ16 - 10GBase-T - (2-Pack) - Mesh router 802.11a/b/g/n/ac/ax/be (Wi-Fi 7). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 77 prisændringer for ASUS ZenWiFi BQ16 - 10GBase-T - (2-Pack) - Mesh router 802.11a/b/g/n/ac/ax/be (Wi-Fi 7) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 20266.619 kr236 kr (4%)
24. maj 20266.383 kr204 kr (3%)
23. maj 20266.587 kr32 kr (0%)
6. maj 20266.619 kr1.048 kr (14%)
2. maj 20267.667 kr1.257 kr (20%)
29. apr. 20266.410 kr2 kr (0%)
27. apr. 20266.408 kr1 kr (0%)
24. apr. 20266.409 kr1.231 kr (16%)
18. apr. 20267.640 kr1.100 kr (17%)
16. apr. 20266.540 kr37 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret