Gå til hovedindhold

ASUS ZenWiFi BT10 -Wi-Fi 7 - 6 GHz band - Mesh router 802.11a/b/g/n/ac/ax/be (Wi-Fi 7)

ASUSNetværkEAN: 4711387429884
Pris fra 2.689 krtil 3.819 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 1.130 kr (30% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.290 kr 2. apr.

Sammenlign priser på ASUS ZenWiFi BT10 -Wi-Fi 7 - 6 GHz band - Mesh router 802.11a/b/g/n/ac/ax/be (Wi-Fi 7) og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2689 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS ZenWiFi BT10 Wi-Fi-system
2.689 kr
Til butik
ASUS ZenWiFi BT10 Wi-Fi-system billede

Produktinformation

ASUS ZenWiFi BT10 - Wi-Fi-system - (router) - op til 3000 sq.ft - mesh 10GbE, 5GbE, 2.5GbE, Wi-Fi 7 Multi-Band

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 90IG08Y0-MO3C60
EAN: 4711387429884
Varenr.: 1002351252
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
ASUS ZenWiFi BT10 AiMesh router 1-pack
2.775 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS ZenWiFi BT10 -Wi-Fi 7 - 6 GHz band - Mesh router 802.11a/b/g/n/ac/ax/be (Wi-Fi 7)
2.783 kr
Til butik
ASUS ZenWiFi BT10 -Wi-Fi 7 - 6 GHz band - Mesh router 802.11a/b/g/n/ac/ax/be (Wi-Fi 7) billede

Produktinformation

Mesh Wi‑Fi-system, der leverer Wi‑Fi 7-ydelse og fleksibel kablet og trådløs forbindelse til kræsne husstande og små kontorer. Det integrerer VPN-understøttelse og moderne trådløse standarder for sikre forbindelser og bred enhedskompatibilitet. Desktop-formfaktor gør placering nem, mens mesh-funktionalitet udvider pålidelig dækning mellem flere rum. Standarder: IEEE 802.11be/ax/ac/n/a/b/g Frekvensbånd: 2,4 GHz / 5 GHz / 6 GHz Dækning: Op til 279 m2 Kablet netværk: 10 Gigabit / 5 Gigabit / 2.5 Gigabit / Gigabit Ethernet VPN & sikkerhed: OpenVPN, IPSec, PPTP, L2TP understøttet Egenskaber: OFDMA, MU-MIMO, beamforming, 320 MHz support, AiMesh, WPS Sikrer stabil højhastighedsforbindelse i et større boligareal eller lille kontor, forenkler enhedsforbindelser med multibåndsunderstøttelse og avanceret trafikstyring samt tilbyder VPN-baseret privatliv og sikkerhed til daglig browsing, streaming og fjernarbejde.

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Router firewall
Artikel nr.: 90IG08Y0-MO3C60
EAN: 4711387429884
Varenr.: 3300555
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Asus Zenwifi Bt10 Tri-band (2,4 Ghz/5 Ghz/6 Ghz) Wi-fi 7 (802.11be) Hvid 3 Intern
2.924 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
ASUS ZenWiFi BT10 Wi-Fi-system
3.169 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Wi‑Fi 7 mesh router ASUS ZenWiFi BT10, tri‑band 2,4/5/6 GHz, hvid
3.799 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Wi‑Fi 7 mesh router ASUS ZenWiFi BT10, tri‑band 2,4/5/6 GHz, hvid
3.819 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS ZenWiFi BT10 -Wi-Fi 7 - 6 GHz band - Mesh router 802.11a/b/g/n/ac/ax/be (Wi-Fi 7) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS ZenWiFi BT10 -Wi-Fi 7 - 6 GHz band - Mesh router 802.11a/b/g/n/ac/ax/be (Wi-Fi 7) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.689 kr2.689 krKøb
2Komplett DK2.775 kr2.775 krKøb
3Proshop DK2.783 kr2.783 krKøb
4Dustin DK2.924 kr3.010,25 krKøb
5Ultrashop3.169 kr3.169 krKøb
6Boligcenter DK3.799 kr3.799 krKøb
7Vivas DK3.819 kr3.898 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS ZenWiFi BT10 -Wi-Fi 7 - 6 GHz band - Mesh router 802.11a/b/g/n/ac/ax/be (Wi-Fi 7)

PriceData har fulgt prisen på ASUS ZenWiFi BT10 -Wi-Fi 7 - 6 GHz band - Mesh router 802.11a/b/g/n/ac/ax/be (Wi-Fi 7) i 184 dage. Laveste pris i perioden er 2.190 kr (registreret d. 3. februar 2026), højeste er 2.871 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.638 kr.

Den nuværende pris på 2.689 kr er 2% over normalprisen. Prisen er steget 2% den seneste måned. Der er registreret 28 prisfald og 31 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 59 prisændringer for ASUS ZenWiFi BT10 -Wi-Fi 7 - 6 GHz band - Mesh router 802.11a/b/g/n/ac/ax/be (Wi-Fi 7). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 59 prisændringer for ASUS ZenWiFi BT10 -Wi-Fi 7 - 6 GHz band - Mesh router 802.11a/b/g/n/ac/ax/be (Wi-Fi 7) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20262.689 kr12 kr (0%)
28. maj 20262.677 kr12 kr (0%)
24. maj 20262.689 kr4 kr (0%)
23. maj 20262.685 kr7 kr (0%)
22. maj 20262.678 kr298 kr (13%)
14. maj 20262.380 kr309 kr (11%)
13. maj 20262.689 kr23 kr (1%)
12. maj 20262.666 kr9 kr (0%)
11. maj 20262.657 kr2 kr (0%)
10. maj 20262.655 kr10 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret