Gå til hovedindhold

ASUS ZenWiFi BQ16 -Wi-Fi 7 - Mesh - 10GBase-T - Mesh router 802.11a/b/g/n/ac/ax/be (Wi-Fi 7)

ASUSNetværkEAN: 4711387216293
Pris fra 3.910 krtil 4.878 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 968 kr (20% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.999 kr 2. maj

Sammenlign priser på ASUS ZenWiFi BQ16 -Wi-Fi 7 - Mesh - 10GBase-T - Mesh router 802.11a/b/g/n/ac/ax/be (Wi-Fi 7) og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3910 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS ZenWiFi BQ16 -Wi-Fi 7 - Mesh - 10GBase-T - Mesh router 802.11a/b/g/n/ac/ax/be (Wi-Fi 7)
-2%3.910 kr
Før 3.970 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
ASUS ZenWiFi BQ16 -Wi-Fi 7 - Mesh - 10GBase-T - Mesh router 802.11a/b/g/n/ac/ax/be (Wi-Fi 7) billede

Produktinformation

Mesh Wi‑Fi-system leverer højtydende trådløs dækning til moderne forbundne hjem, med Wi‑Fi 7-underst��ttelse, multibåndsdrift, integreret meshkapacitet og omfattende sikkerheds- og administrationsfunktioner. Type: Mesh Wi‑Fi-system Standard: IEEE 802.11be (Wi‑Fi 7) Bånd: 2.4 GHz / 5 GHz / 6 GHz Porte: 10GBase-T Ethernet og USB 3.0 Sikkerhed: Omfattende kryptering og AiProtection Pro Funktioner: AiMesh, MU-MIMO, OFDMA og Beamforming Sikrer konsekvent dækning i hele hjemmet, forenklet netværksadministration og hurtige kablede muligheder til streaming, gaming og smarthome-enheder.

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Router firewall
Artikel nr.: 90IG08K0-MO3N0V
EAN: 4711387216293
Varenr.: 3261595
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
ASUS ZenWiFi BQ16 Mesh Router 1-pack (hvid)
3.994 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS ZenWiFi BQ16 Wi-Fi-system
4.018 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
ASUS ZenWiFi BQ16 Wi-Fi-system
4.649 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
ASUS ZenWiFi BQ16 Quad-band WiFi 7 Mesh-router, hvid
4.878 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS ZenWiFi BQ16 -Wi-Fi 7 - Mesh - 10GBase-T - Mesh router 802.11a/b/g/n/ac/ax/be (Wi-Fi 7) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS ZenWiFi BQ16 -Wi-Fi 7 - Mesh - 10GBase-T - Mesh router 802.11a/b/g/n/ac/ax/be (Wi-Fi 7) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK3.910 kr3.910 krKøb
2Komplett DK3.994 kr3.994 krKøb
3CompuMail DK4.018 kr4.018 krKøb
4Ultrashop4.649 kr4.649 krKøb
5Teknikproffset DK4.878 kr4.937 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS ZenWiFi BQ16 -Wi-Fi 7 - Mesh - 10GBase-T - Mesh router 802.11a/b/g/n/ac/ax/be (Wi-Fi 7)

PriceData har fulgt prisen på ASUS ZenWiFi BQ16 -Wi-Fi 7 - Mesh - 10GBase-T - Mesh router 802.11a/b/g/n/ac/ax/be (Wi-Fi 7) i 183 dage. Laveste pris i perioden er 2.999 kr (registreret d. 2. maj 2026), højeste er 4.001 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.851 kr.

Den nuværende pris på 3.910 kr er 2% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 24 prisfald og 22 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 44 prisændringer for ASUS ZenWiFi BQ16 -Wi-Fi 7 - Mesh - 10GBase-T - Mesh router 802.11a/b/g/n/ac/ax/be (Wi-Fi 7). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 44 prisændringer for ASUS ZenWiFi BQ16 -Wi-Fi 7 - Mesh - 10GBase-T - Mesh router 802.11a/b/g/n/ac/ax/be (Wi-Fi 7) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 20263.910 kr911 kr (30%)
2. maj 20262.999 kr545 kr (15%)
29. apr. 20263.544 kr73 kr (2%)
23. apr. 20263.617 kr115 kr (3%)
22. apr. 20263.732 kr188 kr (5%)
16. apr. 20263.544 kr73 kr (2%)
9. apr. 20263.617 kr216 kr (6%)
28. mar. 20263.833 kr1 kr (0%)
27. mar. 20263.832 kr1 kr (0%)
14. mar. 20263.833 kr79 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret