Gå til hovedindhold

ASUSTeK COMPUTER ASUS TUF GAMING B450-PLUS II ATX AM4 AMD B450

ASUSTeK COMPUTERBundkortEAN: 4718017957489
Pris fra 1.714 krtil 2.119 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 405 kr (19% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 633 kr 2. mar.

Sammenlign priser på ASUS TUF GAMING B450-PLUS II ATX AM4 AMD B450 og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1714 kr. 2 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Asus motherboard TUF GAMING B450-PLUS II
1.714 kr
Til butik
Asus motherboard TUF GAMING B450-PLUS II billede

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: AMD Bundkort
Farve: 1
Artikel nr.: TUF GAMING B450-PLUS II
EAN: 4718017957489
Varenr.: 7088133
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS TUF GAMING B450-PLUS II ATX AM4 AMD B450
1.715 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
ASUS TUF GAMING B450-PLUS II ATX AM4 AMD B450
2.119 kr
Til butik
ASUS TUF GAMING B450-PLUS II ATX AM4 AMD B450 billede

Produktinformation

ASUS TUF GAMING B450-PLUS II ATX AM4 Oplev den ultimative gaming-oplevelse med ASUS TUF GAMING B450-PLUS II bundkortet, designet til at understøtte AMD AM4-processorer. Med robust og holdbar konstruktion er dette bundkort skabt til at modstå intense gamin...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: skal sorteres
EAN: 4718017957489
Varenr.: 115948

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS TUF GAMING B450-PLUS II ATX AM4 AMD B450 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS TUF GAMING B450-PLUS II ATX AM4 AMD B450 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK1.714 kr1.714 krKøb
2CompuMail DK1.715 kr1.715 krKøb
3Ultrashop2.119 kr2.119 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS TUF GAMING B450-PLUS II ATX AM4 AMD B450

PriceData har fulgt prisen på ASUS TUF GAMING B450-PLUS II ATX AM4 AMD B450 i 147 dage. Laveste pris i perioden er 619 kr (registreret d. 21. februar 2026), højeste er 1.714 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 732 kr.

Den nuværende pris på 1.714 kr er 134% over normalprisen. Prisen er steget 116% den seneste måned. Der er registreret 42 prisfald og 47 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for ASUS TUF GAMING B450-PLUS II ATX AM4 AMD B450. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for ASUS TUF GAMING B450-PLUS II ATX AM4 AMD B450 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20261.714 kr525 kr (44%)
28. maj 20261.189 kr395 kr (25%)
27. maj 20261.584 kr317 kr (25%)
24. maj 20261.267 kr248 kr (24%)
12. maj 20261.019 kr49 kr (5%)
9. maj 2026970 kr91 kr (10%)
8. maj 2026879 kr2 kr (0%)
6. maj 2026877 kr82 kr (10%)
3. maj 2026795 kr2 kr (0%)
2. maj 2026797 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret