Gå til hovedindhold

ASUS ROG STRIX X870E-E GAMING WIFI - Bundkort - ATX - Socket AM5 - AMD X870E Chipset - USB4, USB-C 3.2 Gen 2x2, USB-C 3.2 Gen2, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1 - Wi-Fi 7, 5 Gigabit Ethernet, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

ASUSBundkortEAN: 4711387724163
Pris fra 3.007 krtil 5.499 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 2.492 kr (45% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.889 kr 12. maj

Sammenlign priser på ASUS ROG STRIX X870E-E GAMING WIFI - Bundkort - ATX - Socket AM5 - AMD X870E Chipset - USB4, USB-C 3.2 Gen 2x2, USB-C 3.2 Gen2, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1 - Wi-Fi 7, 5 Gigabit Ethernet, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3007 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
ASUS ROG Strix X870E-E GAMING WIFI Bundkort
3.007 kr
Til butik
ASUS ROG Strix X870E-E GAMING WIFI Bundkort billede

Produktinformation

ASUS ROG Strix X870E-E GAMING WIFI Bundkort - Socket-AM5, ATX, DDR5, 2xUSB4, 1xPCie 5.0,Wi-Fi7, 5G LAN - Bundkort AMD Socket

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Bundkort
Artikel nr.: 90MB1IB0-M0EAY0
EAN: 4711387724163
Varenr.: 1313300
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS ROG STRIX X870E-E GAMING WIFI ATX Socket AM5 AMD X870E
3.580 kr
Til butik
ASUS ROG STRIX X870E-E GAMING WIFI ATX Socket AM5 AMD X870E billede

Produktinformation

ASUS ROG STRIX X870E-E GAMING WIFI - Bundkort - ATX - Socket AM5 - AMD X870E Chipset - USB4, USB-C 3.2 Gen 2x2, USB-C 3.2 Gen2, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1 - Wi-Fi 7, 5 Gigabit Ethernet, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 90MB1IB0-M0EAY0
EAN: 4711387724163
Varenr.: 1002523076
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS ROG STRIX X870E-E GAMING WIFI - Bundkort - ATX - Socket AM5 - AMD X870E Chipset - USB4, USB-C 3.2 Gen 2x2, USB-C 3.2 Gen2, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1 - Wi-Fi 7, 5 Gigabit Ethernet, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)
3.722 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS ROG STRIX X870E-E GAMING WIFI Bundkort - AMD X870E - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX
3.890 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
ASUS ROG STRIX X870E-E GAMING WIFI ATX Socket AM5 AMD X870E Bundkort - GEEKD.dk
3.890 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Bundkort ASUS ROG Strix X870E-E Gaming WiFi ATX AM5
-5%4.099 kr
Før 4.299 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Bundkort ASUS ROG Strix X870E-E Gaming WiFi ATX AM5
-5%4.119 kr
Før 4.319 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
ASUS ROG STRIX X870E-E GAMING WIFI ATX Socket AM5 AMD X870E
4.129 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Asus Rog Strix X870e-e Gaming Wifi Am5 Atx Bundkort
5.499 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS ROG STRIX X870E-E GAMING WIFI - Bundkort - ATX - Socket AM5 - AMD X870E Chipset - USB4, USB-C 3.2 Gen 2x2, USB-C 3.2 Gen2, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1 - Wi-Fi 7, 5 Gigabit Ethernet, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS ROG STRIX X870E-E GAMING WIFI - Bundkort - ATX - Socket AM5 - AMD X870E Chipset - USB4, USB-C 3.2 Gen 2x2, USB-C 3.2 Gen2, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1 - Wi-Fi 7, 5 Gigabit Ethernet, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Komplett DK3.007 kr3.007 krKøb
2CompuMail DK3.580 kr3.580 krKøb
3CS MEGASTORE DK3.722 kr3.722 krKøb
4Proshop DK3.890 kr3.890 krKøb
5Geekd3.890 kr3.890 krKøb
6Boligcenter DK4.099 kr4.099 krKøb
7Vivas DK4.119 kr4.188 krKøb
8Ultrashop4.129 kr4.129 krKøb
9Dustin DK5.499 kr5.585,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS ROG STRIX X870E-E GAMING WIFI - Bundkort - ATX - Socket AM5 - AMD X870E Chipset - USB4, USB-C 3.2 Gen 2x2, USB-C 3.2 Gen2, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1 - Wi-Fi 7, 5 Gigabit Ethernet, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

PriceData har fulgt prisen på ASUS ROG STRIX X870E-E GAMING WIFI - Bundkort - ATX - Socket AM5 - AMD X870E Chipset - USB4, USB-C 3.2 Gen 2x2, USB-C 3.2 Gen2, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1 - Wi-Fi 7, 5 Gigabit Ethernet, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) i 182 dage. Laveste pris i perioden er 2.889 kr (registreret d. 11. april 2026), højeste er 3.664 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.491 kr.

Den nuværende pris på 3.007 kr er 14% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 16% den seneste måned. Der er registreret 59 prisfald og 21 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 79 prisændringer for ASUS ROG STRIX X870E-E GAMING WIFI - Bundkort - ATX - Socket AM5 - AMD X870E Chipset - USB4, USB-C 3.2 Gen 2x2, USB-C 3.2 Gen2, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1 - Wi-Fi 7, 5 Gigabit Ethernet, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 79 prisændringer for ASUS ROG STRIX X870E-E GAMING WIFI - Bundkort - ATX - Socket AM5 - AMD X870E Chipset - USB4, USB-C 3.2 Gen 2x2, USB-C 3.2 Gen2, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1 - Wi-Fi 7, 5 Gigabit Ethernet, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
20. maj 20263.007 kr118 kr (4%)
12. maj 20262.889 kr118 kr (4%)
4. maj 20263.007 kr586 kr (16%)
3. maj 20263.593 kr12 kr (0%)
1. maj 20263.605 kr12 kr (0%)
28. apr. 20263.617 kr12 kr (0%)
27. apr. 20263.629 kr12 kr (0%)
26. apr. 20263.641 kr12 kr (0%)
25. apr. 20263.653 kr764 kr (26%)
22. apr. 20262.889 kr730 kr (20%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret