Gå til hovedindhold

ASUS ROG MAXIMUS Z890 HERO Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX

ASUSBundkortEAN: 4711387747223
Pris fra 3.333 krtil 6.486 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 3.153 kr (49% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på ASUS ROG MAXIMUS Z890 HERO Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3333 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS ROG MAXIMUS Z890 HERO Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX
-14%3.333 kr
Før 3.881 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
ASUS ROG MAXIMUS Z890 HERO Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX billede

Produktinformation

Bundkort, størrelse: ATX, Intel LGA1851 socket, Intel Z890 chipset, 1 x PCI-Express 5.0 x16, Dual DDR5-5600 4 x DIMM slots (Intel XMP support), lagrings tilslutninger: 4 x SATA-600 / 3 x M.2 NVMe PCI-Express 4.0 / 3 x M.2 NVMe PCI-Express 5.0 (M.2 size: 2242 / 2260 / 2280), USB 4.0 type A & C (med ThunderBolt), skærm tilslutning: 1 x HDMI 2.1 / 2 x ThunderBolt 4, Realtek 5 Gigabit / Intel I225-V 2.5 Gigabit netværk (LAN), WiFi 7 & Bluetooth 5.4, Intel Xe Graphics supporteret (CPU med VGA påkrævet), Realtek ALC4082 HD Audio (8-kanaler) lydkort, ASUS AURA Sync software...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Bundkort
Artikel nr.: 90MB1ID0-M0EAY0
EAN: 4711387747223
Varenr.: 3301901
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS ROG MAXIMUS Z890 HERO ATX LGA1851 sokkel Intel Z890
3.454 kr
Til butik
ASUS ROG MAXIMUS Z890 HERO ATX LGA1851 sokkel Intel Z890 billede

Produktinformation

ASUS ROG MAXIMUS Z890 HERO - Bundkort - ATX - LGA1851 sokkel - Z890 Chipset - USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB4, USB-C 3.2 Gen2 - 5 Gigabit Ethernet, Wi-Fi 7, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 90MB1ID0-M0EAY0
EAN: 4711387747223
Varenr.: 1002546096
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
ASUS ROG MAXIMUS Z890 HERO (ATX, Z890, LGA 1851, DDR5) Bundkort - GEEKD.dk
5.530 kr
Til butik
ASUS ROG MAXIMUS Z890 HERO (ATX, Z890, LGA 1851, DDR5) Bundkort - GEEKD.dk billede

Produktinformation

Bygger du det ultimative gaming-monster med Intels nyeste Core Ultra processorer? 🚀 ASUS ROG MAXIMUS Z890 HERO er bundkortet for dig, der ikke går på kompromis med ydeevne. Dette premium ATX bundkort kombinerer Intel's nyeste LGA 1851 sokkel med c...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Bundkort
EAN: 4711387747223
Varenr.: 51247789998416
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Bundkort ASUS ROG Maximus Z890 Hero - Intel LGA 1851 ATX
-9%5.999 kr
Før 6.599 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Bundkort ASUS ROG Maximus Z890 Hero - Intel LGA 1851 ATX
-9%6.019 kr
Før 6.619 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Asus Rog Maximus Z890 Hero Lga 1851 Atx Bundkort
-0%6.486 kr
Før 6.486,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS ROG MAXIMUS Z890 HERO Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS ROG MAXIMUS Z890 HERO Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK3.333 kr3.333 krKøb
2CompuMail DK3.454 kr3.454 krKøb
3Geekd5.530 kr5.530 krKøb
4Boligcenter DK5.999 kr5.999 krKøb
5Vivas DK6.019 kr6.098 krKøb
6Dustin DK6.486 kr6.572,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS ROG MAXIMUS Z890 HERO Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX

PriceData har fulgt prisen på ASUS ROG MAXIMUS Z890 HERO Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX i 179 dage. Laveste pris i perioden er 3.045 kr (registreret d. 19. december 2025), højeste er 5.735 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 4.934 kr.

Den nuværende pris på 3.333 kr er 32% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 37% den seneste måned. Der er registreret 43 prisfald og 44 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 88 prisændringer for ASUS ROG MAXIMUS Z890 HERO Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 88 prisændringer for ASUS ROG MAXIMUS Z890 HERO Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 20263.333 kr561 kr (14%)
20. maj 20263.894 kr359 kr (10%)
16. maj 20263.535 kr21 kr (1%)
15. maj 20263.514 kr1 kr (0%)
14. maj 20263.513 kr6 kr (0%)
13. maj 20263.519 kr23 kr (1%)
12. maj 20263.542 kr1.817 kr (34%)
11. maj 20265.359 kr144 kr (3%)
10. maj 20265.503 kr478 kr (10%)
8. maj 20265.025 kr1.493 kr (42%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret