Gå til hovedindhold

ASUS ROG MAXIMUS Z890 EXTREME Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Extended ATX

ASUSBundkortEAN: 4711387754153
Pris fra 9.000 krtil 14.319 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 5.319 kr (37% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 5.819 kr 31. maj

Sammenlign priser på ASUS ROG MAXIMUS Z890 EXTREME Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Extended ATX og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 9000 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS ROG MAXIMUS Z890 EXTREME ATX LGA1851 sokkel Intel Z890
9.000 kr
Til butik
ASUS ROG MAXIMUS Z890 EXTREME ATX LGA1851 sokkel Intel Z890 billede

Produktinformation

ASUS ROG MAXIMUS Z890 EXTREME - Bundkort - ATX - LGA1851 sokkel - Z890 Chipset - USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB4, USB-C 3.2 Gen2 - 10 Gigabit LAN, Wi-Fi 7, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 90MB1IA0-M0EAY0
EAN: 4711387754153
Varenr.: 1002546095
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS ROG MAXIMUS Z890 EXTREME Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Extended ATX
9.566 kr
Til butik
ASUS ROG MAXIMUS Z890 EXTREME Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Extended ATX billede

Produktinformation

Bundkort, størrelse: Extended ATX, Intel LGA1851 socket, Intel Z890 chipset, 2 x PCI-Express 5.0 x16, Dual DDR5-5600 4 x DIMM slots (Intel XMP support), lagrings tilslutninger: 4 x SATA-600 / 3 x M.2 NVMe PCI-Express 4.0 / 3 x M.2 NVMe PCI-Express 5.0 (M.2 size: 2242 / 2260 / 2280), USB 4.0 type A & C (med ThunderBolt), skærm tilslutning: 1 x HDMI 2.1 / 2 x ThunderBolt 5, Marvell Action 10 Gigabit / Intel I225-V 2.5 Gigabit netværk (LAN), WiFi 7 & Bluetooth 5.4, Intel Xe Graphics supporteret (CPU med VGA påkrævet), Realtek ALC4082 HD Audio (8-kanaler) lydkort, ASUS AURA Sync software...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Bundkort
Artikel nr.: 90MB1IA0-M0EAY0
EAN: 4711387754153
Varenr.: 3301900
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
ASUS ROG MAXIMUS Z890 EXTREME (EATX, Z890, LGA 1851, DDR5) Bundkort - GEEKD.dk
9.925 kr
Til butik
ASUS ROG MAXIMUS Z890 EXTREME (EATX, Z890, LGA 1851, DDR5) Bundkort - GEEKD.dk billede

Produktinformation

Klar til at dominere med den ultimative gaming-kriger? 🚀 Er du træt af kompromiser i dit high-end setup? ASUS ROG MAXIMUS Z890 EXTREME er bundkortet for dig, der kræver det absolut bedste - hver eneste gang du tænder din gaming-rig. ASUS ROG-serien e...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Bundkort
EAN: 4711387754153
Varenr.: 51247798714704
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Asus Rog Maximus Z890 Extreme Lga 1851 E-atx Bundkort
11.374 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
ASUS ROG Maximus Z890 Extreme bundkort - Intel LGA 1851, E‑ATX
-1%14.299 kr
Før 14.399 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
ASUS ROG Maximus Z890 Extreme bundkort - Intel LGA 1851, E‑ATX
-1%14.319 kr
Før 14.419 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS ROG MAXIMUS Z890 EXTREME Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Extended ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS ROG MAXIMUS Z890 EXTREME Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Extended ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK9.000 kr9.000 krKøb
2Proshop DK9.566 kr9.566 krKøb
3Geekd9.925 kr9.925 krKøb
4Dustin DK11.374 kr11.460,25 krKøb
5Boligcenter DK14.299 kr14.299 krKøb
6Vivas DK14.319 kr14.398 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS ROG MAXIMUS Z890 EXTREME Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Extended ATX

PriceData har fulgt prisen på ASUS ROG MAXIMUS Z890 EXTREME Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Extended ATX i 180 dage. Laveste pris i perioden er 5.819 kr (registreret d. 31. maj 2026), højeste er 10.410 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 8.823 kr.

Den nuværende pris på 9.000 kr er 2% over normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 58 prisfald og 31 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for ASUS ROG MAXIMUS Z890 EXTREME Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Extended ATX. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for ASUS ROG MAXIMUS Z890 EXTREME Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Extended ATX de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 20269.000 kr3.181 kr (55%)
31. maj 20265.819 kr3.181 kr (35%)
29. maj 20269.000 kr3.068 kr (52%)
28. maj 20265.932 kr351 kr (6%)
27. maj 20266.283 kr345 kr (6%)
24. maj 20265.938 kr31 kr (1%)
22. maj 20265.907 kr3.093 kr (34%)
14. maj 20269.000 kr71 kr (1%)
13. maj 20268.929 kr49 kr (1%)
12. maj 20268.978 kr49 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret