Gå til hovedindhold

ASUS ROG MAXIMUS Z890 APEX Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX

ASUSBundkortEAN: 4711387754290
Pris fra 3.333 krtil 7.719 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 4.386 kr (57% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på ASUS ROG MAXIMUS Z890 APEX Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3333 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS ROG MAXIMUS Z890 APEX Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX
-17%3.333 kr
Før 4.004 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
ASUS ROG MAXIMUS Z890 APEX Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX billede

Produktinformation

Bundkort, størrelse: ATX, Intel LGA1851 socket, Intel Z890 chipset, 2 x PCI-Express 5.0 x16, Dual DDR5-5600 2 x DIMM slots (Intel XMP support), lagrings tilslutninger: 4 x SATA-600 / 3 x M.2 NVMe PCI-Express 4.0 / 3 x M.2 NVMe PCI-Express 5.0 (M.2 size: 2242 / 2260 / 2280), USB 4.0 type A & C (med ThunderBolt), skærm tilslutning: 2 x ThunderBolt 4, Realtek 5 Gigabit netværk (LAN), WiFi 7 & Bluetooth 5.4, Intel Xe Graphics supporteret (CPU med VGA påkrævet), Realtek ALC4080 HD Audio (8-kanaler) lydkort, ASUS AURA Sync software...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Bundkort
Artikel nr.: 90MB1IP0-M0EAY0
EAN: 4711387754290
Varenr.: 3301899
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS ROG MAXIMUS Z890 APEX ATX LGA1851 sokkel Intel Z890
4.844 kr
Til butik
ASUS ROG MAXIMUS Z890 APEX ATX LGA1851 sokkel Intel Z890 billede

Produktinformation

ASUS ROG MAXIMUS Z890 APEX - Bundkort - ATX - LGA1851 sokkel - Z890 Chipset - USB 3.2 Gen 1, USB4, USB-C 3.2 Gen2, USB-C 3.2 Gen 2x2 - 5 Gigabit Ethernet, Wi-Fi 7, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 90MB1IP0-M0EAY0
EAN: 4711387754290
Varenr.: 1002556177
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
ASUS ROG MAXIMUS Z890 APEX ATX LGA1851 sokkel Intel Z890
5.619 kr
Til butik
ASUS ROG MAXIMUS Z890 APEX ATX LGA1851 sokkel Intel Z890 billede

Produktinformation

ASUS ROG MAXIMUS Z890 APEX ATX LGA1851 Oplev den næste generation af gaming med ASUS ROG MAXIMUS Z890 APEX, et kraftfuldt bundkort designet til seriøse gamere og overclockere. Med ATX formfaktor og LGA1851 sokkel understøtter dette bundkort Intel's Z890 c...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Bundkort
EAN: 4711387754290
Varenr.: 132988
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
ASUS ROG MAXIMUS Z890 APEX (ATX, Z890, LGA 1851, DDR5) Bundkort - GEEKD.dk
6.025 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Asus Rog Maximus Z890 Apex Lga 1851 Atx Bundkort
6.599 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Bundkort ASUS ROG Maximus Z890 Apex - Intel LGA 1851 ATX
-15%7.699 kr
Før 9.099 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Bundkort ASUS ROG Maximus Z890 Apex - Intel LGA 1851 ATX
-15%7.719 kr
Før 9.119 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS ROG MAXIMUS Z890 APEX Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS ROG MAXIMUS Z890 APEX Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK3.333 kr3.333 krKøb
2CompuMail DK4.844 kr4.844 krKøb
3Ultrashop5.619 kr5.619 krKøb
4Geekd6.025 kr6.025 krKøb
5Dustin DK6.599 kr6.685,25 krKøb
6Boligcenter DK7.699 kr7.699 krKøb
7Vivas DK7.719 kr7.798 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS ROG MAXIMUS Z890 APEX Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX

PriceData har fulgt prisen på ASUS ROG MAXIMUS Z890 APEX Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX i 180 dage. Laveste pris i perioden er 3.333 kr (registreret d. 23. maj 2026), højeste er 5.844 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 4.988 kr.

Den nuværende pris på 3.333 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 9% den seneste måned. Der er registreret 34 prisfald og 46 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 81 prisændringer for ASUS ROG MAXIMUS Z890 APEX Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 81 prisændringer for ASUS ROG MAXIMUS Z890 APEX Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 20263.333 kr322 kr (9%)
18. maj 20263.655 kr2 kr (0%)
16. maj 20263.657 kr1.631 kr (31%)
9. maj 20265.288 kr1.633 kr (45%)
7. maj 20263.655 kr1 kr (0%)
5. maj 20263.654 kr1 kr (0%)
2. maj 20263.655 kr1 kr (0%)
29. apr. 20263.654 kr1 kr (0%)
24. apr. 20263.653 kr2.137 kr (37%)
21. apr. 20265.790 kr2 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret