Gå til hovedindhold

ASUS ProArt PA278CGV 27 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 144Hz Pivot Skærm

AsusComputer – tilbehørEAN: 4711387012376
Pris fra 2.581 krtil 3.439 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 858 kr (25% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.440 kr 11. mar.

Sammenlign priser på ASUS ProArt PA278CGV 27 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 144Hz Pivot Skærm og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2581 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS ProArt PA278CGV 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 144Hz
2.581 kr
Til butik
ASUS ProArt PA278CGV 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 144Hz billede

Produktinformation

ASUS ProArt PA278CGV - LED-skærm - 27" - 2560 x 1440 QHD @ 144 Hz - IPS - 350 cd/m² - 1000:1 - DisplayHDR 400 - 5 ms - 2xHDMI, DisplayPort, USB-C - højtalere

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 90LM05L1-B04370
EAN: 4711387012376
Varenr.: 1001273993
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
27" ASUS ProArt PA278CGV - 2560x1440 (QHD) - 144Hz - IPS
2.625 kr
Til butik
27" ASUS ProArt PA278CGV - 2560x1440 (QHD) - 144Hz - IPS billede

Produktinformation

ASUS ProArt PA278CGV monitor leverer farvenøjagtig ydeevne til foto- og videoredigering med et IPS-panel og HDR-understøttelse til konsekvente kreative arbejdsgange. Størrelse: 27" Opløsning: 2560 x 1440 (QHD) Opdateringsfrekvens: 144Hz Paneltype: IPS Tilslutninger: 2x HDMI, DisplayPort, USB-C, USB 3.2 Gen 1 hub Særlige funktioner: AMD FreeSync Premium; DisplayHDR 400; Fabriksjusteret; Calman Verified; TUV Rheinland Flicker Free Præcise farver, HDR og fleksible ergonomiske justeringer kombineres med pålidelig tilslutning for at effektivisere professionel redigering og multitasking.

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: 90LM05L1-B04370
EAN: 4711387012376
Varenr.: 3190532
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Asus Proart Pa278cgv 27 tommer 2560 × 1440pixels Ips 16:9 144hz
-0%2.641 kr
Før 2.641,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Asus Proart Pa278cgv 27 tommer 2560 × 1440pixels Ips 16:9 144hz billede

Produktinformation

95 % DCI-P3 og 100 % sRGB-dækning sikrer pålidelig farvegradering 144 Hz med FreeSync Premium reducerer bevægelsesslør under forhåndsvisninger USB-C med 90 W effekt og indbygget hub forsyner bærbare computere med strøm og forbindelse Ergonomisk vip, drej, pivot og 150 mm højde giver brug uden træthed HDR-understøttelse og 400 cd/m² maksimal lysstyrke forbedrer detaljerne i højlys...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Skærme
Artikel nr.: 90LM05L1-B04370
EAN: 4711387012376
Varenr.: 5020058240
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
ASUS ProArt PA278CGV 27" IPS skærm - QHD, 144 Hz, USB‑C
3.299 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
ASUS ProArt PA278CGV 27" IPS skærm - QHD, 144 Hz, USB‑C
3.319 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
ASUS ProArt PA278CGV 27 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 144Hz Pivot Skærm
3.345 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
ASUS ProArt PA278CGV 27 IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 144Hz
3.439 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS ProArt PA278CGV 27 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 144Hz Pivot Skærm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS ProArt PA278CGV 27 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 144Hz Pivot Skærm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.581 kr2.581 krKøb
2Proshop DK2.625 kr2.625 krKøb
3Dustin DK2.641 kr2.727,25 krKøb
4Boligcenter DK3.299 kr3.299 krKøb
5Vivas DK3.319 kr3.488 krKøb
6Teknikproffset DK3.345 kr3.424 krKøb
7Ultrashop3.439 kr3.439 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS ProArt PA278CGV 27 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 144Hz Pivot Skærm

PriceData har fulgt prisen på ASUS ProArt PA278CGV 27 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 144Hz Pivot Skærm i 181 dage. Laveste pris i perioden er 2.440 kr (registreret d. 11. marts 2026), højeste er 2.764 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.621 kr.

Den nuværende pris på 2.581 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 5% den seneste måned. Der er registreret 50 prisfald og 39 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 89 prisændringer for ASUS ProArt PA278CGV 27 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 144Hz Pivot Skærm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 89 prisændringer for ASUS ProArt PA278CGV 27 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 144Hz Pivot Skærm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 20262.581 kr33 kr (1%)
1. jun. 20262.614 kr11 kr (0%)
31. maj 20262.625 kr39 kr (2%)
29. maj 20262.586 kr6 kr (0%)
27. maj 20262.580 kr44 kr (2%)
26. maj 20262.624 kr43 kr (2%)
25. maj 20262.581 kr1 kr (0%)
24. maj 20262.580 kr1 kr (0%)
23. maj 20262.581 kr1 kr (0%)
20. maj 20262.580 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret