Gå til hovedindhold

ASUS ProArt PA278CV 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 75Hz

ASUSComputer – tilbehørEAN: 4718017910040
Pris fra 2.124 krtil 3.496 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 1.372 kr (39% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på ASUS ProArt PA278CV 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 75Hz og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2124 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Asus Proart Pa278cv 27 tommer 2560 × 1440pixels Ips 16:9 75hz
-8%2.124 kr
Før 2.298,75 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Asus Proart Pa278cv 27 tommer 2560 × 1440pixels Ips 16:9 75hz billede

Produktinformation

Ægte farve, direkte fra fabrikken

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Skærme
Artikel nr.: 90LM06Q1-B02370
EAN: 4718017910040
Varenr.: 5011254274
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
ASUS 27" skærm ProArt PA278CV
2.149 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
27" ASUS ProArt PA278CV - 2560x1440 (QHD) - 75Hz - IPS
2.183 kr
Til butik
27" ASUS ProArt PA278CV - 2560x1440 (QHD) - 75Hz - IPS billede

Produktinformation

ASUS ProArt PA278CV monitor leverer præcis, farvenøjagtig ydeevne til kreative fagfolk og fotografer med et IPS-panel og ergonomisk stander til produktive, farvekritiske arbejdsgange. Størrelse: 27" Opløsning: 2560 x 1440 (QHD) Opdateringsfrekvens: 75Hz Paneltype: IPS Tilslutninger: HDMI, 2x DisplayPort, USB-C Særlige funktioner: 100% sRGB; USB 3.1 hub; Højde/pivot/drejbar/tilt stand; TUV Rheinland Low Blue Light; Flicker Free Farvenøjagtighed, pålidelig tilslutning og ergonomiske justeringer effektiviserer lange redigeringssessioner og sikrer konsistente resultater for professionelle skabere.

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: 90LM06Q1-B02370
EAN: 4718017910040
Varenr.: 2937217
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS ProArt PA278CV 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 75Hz
2.189 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
ASUS ProArt Display PA278QV Professional Monitor - 27-inch, IPS, WQHD
-31%3.496 kr
Før 5.079 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS ProArt PA278CV 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 75Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS ProArt PA278CV 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 75Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Dustin DK2.124 kr2.210,25 krKøb
2Komplett DK2.149 kr2.149 krKøb
3Proshop DK2.183 kr2.183 krKøb
4CompuMail DK2.189 kr2.189 krKøb
5Teknikproffset DK3.496 kr3.565 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS ProArt PA278CV 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 75Hz

PriceData har fulgt prisen på ASUS ProArt PA278CV 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 75Hz i 182 dage. Laveste pris i perioden er 2.124 kr (registreret d. 5. maj 2026), højeste er 2.254 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.179 kr.

Den nuværende pris på 2.124 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 16 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 27 prisændringer for ASUS ProArt PA278CV 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 75Hz. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 27 prisændringer for ASUS ProArt PA278CV 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 75Hz de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
5. maj 20262.124 kr25 kr (1%)
11. apr. 20262.149 kr25 kr (1%)
2. apr. 20262.174 kr16 kr (1%)
31. mar. 20262.158 kr2 kr (0%)
28. mar. 20262.160 kr3 kr (0%)
26. mar. 20262.163 kr3 kr (0%)
25. mar. 20262.160 kr3 kr (0%)
22. mar. 20262.163 kr11 kr (1%)
19. mar. 20262.174 kr11 kr (1%)
16. mar. 20262.163 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret