Gå til hovedindhold

ASUS PRIME GeForce RTX 5070 12GB - OC Edition - grafikkort - GeForce RTX 5070 - 12 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI

ASUSVideokort og -adaptereEAN: 4711387837825
Pris fra 5.041 krtil 11.512 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 6.471 kr (56% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 4.958 kr 2. apr.

Sammenlign priser på ASUS PRIME GeForce RTX 5070 12GB - OC Edition - grafikkort - GeForce RTX 5070 - 12 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 5041 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS NVIDIA GeForce RTX 5070 12GB GDDR7 SDRAM
5.041 kr
Til butik
ASUS NVIDIA GeForce RTX 5070 12GB GDDR7 SDRAM billede

Produktinformation

ASUS PRIME GeForce RTX 5070 12GB - OC Edition - grafikkort - GeForce RTX 5070 - 12 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 90YV0M10-M0NA00
EAN: 4711387837825
Varenr.: 1003142126
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS PRIME GeForce RTX 5070 12GB - OC Edition - grafikkort - GeForce RTX 5070 - 12 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI
5.088 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS GeForce RTX 5070 Prime OC - 12GB GDDR7 RAM - Grafikkort
-9%5.190 kr
Før 5.690 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
ASUS GeForce RTX 5070 Prime OC - 12GB GDDR7 RAM - Grafikkort billede

Produktinformation

Grafikkort, NVIDIA GeForce RTX 5070 Overclocked (Core clock 2160 MHz / Boost clock 2587 MHz), 6144 CUDA kerner, understøtter NVIDIA DLSS 4, 12GB GDDR7 (Memory clock 28 GHz) - 192-bit, PCI-Express 5.0 x16, 3 x DisplayPort 2.1a / 1 x HDMI 2.1b tilslutninger, understøtter NVIDIA G-Sync, 1 x 16-Pins strømstik (1 x 16-pins -> 2 x 8-pins adapter kabel inkluderet), anbefalet strømforsyning: 750 Watt, kortlængde: 306mm, PCI-Port bredde: 2.5 slots, ASUS Prime low noise køler - med lydløs tilstand (ved lav temperatur), model nummer: PRIME-RTX5070-O12G...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Grafikkort
Artikel nr.: 90YV0M10-M0NA00
EAN: 4711387837825
Varenr.: 3331035
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Grafikkort ASUS GeForce RTX 5070 Prime OC 12 GB GDDR7
-11%5.799 kr
Før 6.499 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Grafikkort ASUS GeForce RTX 5070 Prime OC 12 GB GDDR7
-11%5.819 kr
Før 6.519 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Asus Prime Oc Geforce Rtx 5070 12gb
5.843 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
ASUS NVIDIA GeForce RTX 5070 12GB GDDR7 SDRAM
5.949 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
ASUS GeForce RTX 5070 12GB PRIME OC Grafikkort - GEEKD.dk
11.512 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS PRIME GeForce RTX 5070 12GB - OC Edition - grafikkort - GeForce RTX 5070 - 12 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS PRIME GeForce RTX 5070 12GB - OC Edition - grafikkort - GeForce RTX 5070 - 12 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK5.041 kr5.041 krKøb
2CS MEGASTORE DK5.088 kr5.088 krKøb
3Proshop DK5.190 kr5.190 krKøb
4Boligcenter DK5.799 kr5.799 krKøb
5Vivas DK5.819 kr5.898 krKøb
6Dustin DK5.843 kr5.929,25 krKøb
7Ultrashop5.949 kr5.949 krKøb
8Geekd11.512 kr11.512 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS PRIME GeForce RTX 5070 12GB - OC Edition - grafikkort - GeForce RTX 5070 - 12 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI

PriceData har fulgt prisen på ASUS PRIME GeForce RTX 5070 12GB - OC Edition - grafikkort - GeForce RTX 5070 - 12 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI i 183 dage. Laveste pris i perioden er 4.704 kr (registreret d. 3. december 2025), højeste er 5.890 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 5.237 kr.

Den nuværende pris på 5.041 kr er 4% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 2% den seneste måned. Der er registreret 29 prisfald og 25 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 53 prisændringer for ASUS PRIME GeForce RTX 5070 12GB - OC Edition - grafikkort - GeForce RTX 5070 - 12 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 53 prisændringer for ASUS PRIME GeForce RTX 5070 12GB - OC Edition - grafikkort - GeForce RTX 5070 - 12 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20265.041 kr23 kr (0%)
29. maj 20265.064 kr1 kr (0%)
28. maj 20265.065 kr24 kr (0%)
26. maj 20265.041 kr51 kr (1%)
25. maj 20265.092 kr27 kr (1%)
23. maj 20265.065 kr25 kr (0%)
22. maj 20265.040 kr48 kr (1%)
21. maj 20265.088 kr24 kr (0%)
20. maj 20265.064 kr23 kr (0%)
19. maj 20265.087 kr98 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret