Gå til hovedindhold

ASUS Prime 850W Strømforsyning - 850 Watt - ATX 3.0 - 80 Plus Gold certified

AsusComputer – strømforsyningerEAN: 4711387192849
Pris fra 825 krtil 1.049 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 224 kr (21% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 761 kr 7. maj

Sammenlign priser på ASUS Prime 850W Strømforsyning - 850 Watt - ATX 3.0 - 80 Plus Gold certified og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 825 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS PRIME Strømforsyning 850Watt
825 kr
Til butik
ASUS PRIME Strømforsyning 850Watt billede

Produktinformation

ASUS PRIME - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.0 - 80 PLUS Gold - AC 100-240 V - 850 watt - aktiv PFC - sort, hvid

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 90YE00U0-B0NB00
EAN: 4711387192849
Varenr.: 1001581952
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS Prime 850W Strømforsyning - 850 Watt - ATX 3.0 - 80 Plus Gold certified
947 kr
Til butik
ASUS Prime 850W Strømforsyning - 850 Watt - ATX 3.0 - 80 Plus Gold certified billede

Produktinformation

Strømforsyning ( intern ), ATX standard: ATX12V 3.0, 80 plus Gold, 135mm blæser Dual Ball leje, aktiv PFC, kabler: 3 x 8 (6+2) pins til grafikkort / 1 x 12VHPWR pins til grafikkort (PCI Express 5.0 ready) / 5 x 5 pins SATA / 3 x 4 pins Molex / 1 x 24 (20+4) pins ATX / 2 x 4+4 pins CPU, fuld modulær og tynde kabler, farve: sort, 850 watt...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Stroemforsyning
Artikel nr.: 90YE00U0-B0NB00
EAN: 4711387192849
Varenr.: 3245468
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
ASUS Prime 850W Gold - fuldmodulær ATX strømforsyning (sort/hvid)
-1%1.029 kr
Før 1.039 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
ASUS Prime 850W Gold - fuldmodulær ATX strømforsyning (sort/hvid) billede

Produktinformation

Stabil strøm til din PCASUS Prime 850W Gold er en fuldmodulær ATX strømforsyning designet til pålidelige PC-byg. Med 850 W samlet effekt og en stærk +12 V skinne på op til 70,5 A får kraftige grafikkort og moderne CPU’er sikker strøm. En aktiv køleløsning med én topmonteret ventilator holder temperaturen under kontrol, mens 80 PLUS Gold-certificeringen understøtter effektiv drift.Fleksibel kabelføring og sikkerhedDet fuldmodulære design gør det let at bruge kun de kabler, du behøver, for et ryddeligt kabinet og bedre luftflow. Der medfølger kabler til bundkort, CPU, PCIe, SATA og Molex, så du kan tilslutte både lagerdrev og grafikkort - inkl. 16‑pin PCIe-strøm. Indbyggede beskyttelser som over-/undervolts-, overstrøms-, overeffekt-, kortslutnings- og overophedningsbeskyttelse giver ro i sindet.Formfaktor: ATX, version 3.0Effekt: 850 W (kombineret +12 V: 846 W)Indgangsspænding: 100–240 V+12 V maks. strøm: 70,5 A+3,3 V / +5 V kombineret effekt: 110 W+5Vsb: 12,5 W; −12 V: 3,6 WKøling: Aktiv, 1 ventilator (top)Kabling: FuldmodulærBundkortstik: 20+4 pin ATX; længde 61 cmCPU-stik: 4+4 pin, kabel 65 cmPCIe-strømstik: 3 × 8‑pin, 1 × 16‑pin; kabel 67,5 cmSATA-stik: 5; kabler 400 mm og 120 mmMolex-stik: 3; kabler 150 og 400 mmTænd/sluk-knap: JaLejeteknologi: DBBFormål: PC80 PLUS: GoldDimensioner (H × B × D): 8,6 × 15 × 15 cmVægt: 1,5 kgPakketype: Boks; pakkevægt 2,72 kgFarve: Sort/hvid...

Produktspecifikationer

Mærke: Asus
Kategori: Strømforsyninger
Vægt: 2.7g
EAN: 4711387192849
Varenr.: 2076005
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
ASUS Prime 850W Gold - fuldmodulær ATX strømforsyning (sort/hvid)
-1%1.049 kr
Før 1.059 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS Prime 850W Strømforsyning - 850 Watt - ATX 3.0 - 80 Plus Gold certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS Prime 850W Strømforsyning - 850 Watt - ATX 3.0 - 80 Plus Gold certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK825 kr825 krKøb
2Proshop DK947 kr986 krKøb
3Boligcenter DK1.029 kr1.029 krKøb
4Vivas DK1.049 kr1.128 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS Prime 850W Strømforsyning - 850 Watt - ATX 3.0 - 80 Plus Gold certified

PriceData har fulgt prisen på ASUS Prime 850W Strømforsyning - 850 Watt - ATX 3.0 - 80 Plus Gold certified i 132 dage. Laveste pris i perioden er 761 kr (registreret d. 7. maj 2026), højeste er 827 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 809 kr.

Den nuværende pris på 825 kr er 2% over normalprisen. Prisen er steget 8% den seneste måned. Der er registreret 60 prisfald og 29 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for ASUS Prime 850W Strømforsyning - 850 Watt - ATX 3.0 - 80 Plus Gold certified. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for ASUS Prime 850W Strømforsyning - 850 Watt - ATX 3.0 - 80 Plus Gold certified de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 2026825 kr7 kr (1%)
27. maj 2026818 kr7 kr (1%)
26. maj 2026825 kr19 kr (2%)
25. maj 2026806 kr7 kr (1%)
24. maj 2026813 kr12 kr (1%)
22. maj 2026825 kr2 kr (0%)
20. maj 2026827 kr17 kr (2%)
18. maj 2026810 kr17 kr (2%)
14. maj 2026827 kr2 kr (0%)
11. maj 2026825 kr58 kr (8%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret