Gå til hovedindhold

ASUS Prime 650W Bronze Strømforsyning - 650 Watt - 120 mm - ATX 2.53 - 80 Plus Bronze certified

AsusComputer – strømforsyningerEAN: 4711387635285
Pris fra 418 krtil 519 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 101 kr (19% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 402 kr 22. maj

Sammenlign priser på ASUS Prime 650W Bronze Strømforsyning - 650 Watt - 120 mm - ATX 2.53 - 80 Plus Bronze certified og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 418 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS Prime -650B-BLACK 650Watt 80 PLUS Bronze
418 kr
Til butik
ASUS Prime -650B-BLACK 650Watt 80 PLUS Bronze billede

Produktinformation

ASUS Prime -650B-BLACK. Total effekt: 650 W, Vekselstrømsindgangsspænding: 100 - 240 V, Strømkorrektionsfaktor (PFC): Aktiv. Motherboard, strømstik: 20+4 pin ATX, Strømkabellængde SATA: 120,400 mm, Strømkabellængde Perifere (Molex): 120,400 mm. Formål: PC, Strømforsyningenhed (PSU) formfaktor: ATX, 80 PLUS certificering: 80 PLUS Bronze. Produktfarve: Sort, Kølingstype: Aktiv, Ventilator diameter: 13,5 cm. Kabler inkluderet: Vekselstrøm, CPU, PCIe, Peripheral (Molex), SATA...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 90YE00Y1-B0NA00
EAN: 4711387635285
Varenr.: 1003602618
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS Prime 650W Bronze Strømforsyning - 650 Watt - 120 mm - ATX 2.53 - 80 Plus Bronze certified
421 kr
Til butik
ASUS Prime 650W Bronze Strømforsyning - 650 Watt - 120 mm - ATX 2.53 - 80 Plus Bronze certified billede

Produktinformation

Strømforsyning ( intern ), ATX standard: ATX12V 2.53, 80 plus Bronze, 120mm blæser Dual Ball leje, kabler: 2 x 8 (6+2) pins til grafikkort / 1 x 12V-2x6 600 Watt pins til grafikkort (PCI Express 5.1 ready) / 5 x 5 pins SATA / 3 x 4 pins Molex / 1 x 24 (20+4) pins ATX / 1 x 4+4 pins CPU, farve: sort, 650 watt...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Stroemforsyning
Artikel nr.: 90YE00Y1-B0NA00
EAN: 4711387635285
Varenr.: 3404679
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Asus Prime 650W Bronze PSU
434 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
ASUS Prime 650W ATX strømforsyning - 80 Plus Bronze, non‑modulær
-9%499 kr
Før 549 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
ASUS Prime 650W ATX strømforsyning - 80 Plus Bronze, non‑modulær
-9%519 kr
Før 569 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS Prime 650W Bronze Strømforsyning - 650 Watt - 120 mm - ATX 2.53 - 80 Plus Bronze certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS Prime 650W Bronze Strømforsyning - 650 Watt - 120 mm - ATX 2.53 - 80 Plus Bronze certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK418 kr418 krKøb
2Proshop DK421 kr460 krKøb
3Komplett DK434 kr434 krKøb
4Boligcenter DK499 kr499 krKøb
5Vivas DK519 kr598 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS Prime 650W Bronze Strømforsyning - 650 Watt - 120 mm - ATX 2.53 - 80 Plus Bronze certified

PriceData har fulgt prisen på ASUS Prime 650W Bronze Strømforsyning - 650 Watt - 120 mm - ATX 2.53 - 80 Plus Bronze certified i 182 dage. Laveste pris i perioden er 402 kr (registreret d. 22. maj 2026), højeste er 573 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 476 kr.

Den nuværende pris på 418 kr er 12% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 4% den seneste måned. Der er registreret 54 prisfald og 34 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 88 prisændringer for ASUS Prime 650W Bronze Strømforsyning - 650 Watt - 120 mm - ATX 2.53 - 80 Plus Bronze certified. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 88 prisændringer for ASUS Prime 650W Bronze Strømforsyning - 650 Watt - 120 mm - ATX 2.53 - 80 Plus Bronze certified de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026418 kr1 kr (0%)
29. maj 2026419 kr7 kr (2%)
28. maj 2026426 kr5 kr (1%)
26. maj 2026431 kr2 kr (0%)
25. maj 2026429 kr2 kr (0%)
24. maj 2026431 kr29 kr (7%)
22. maj 2026402 kr29 kr (7%)
5. maj 2026431 kr3 kr (1%)
4. maj 2026434 kr10 kr (2%)
3. maj 2026444 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret