Gå til hovedindhold

ASUS Prime 750W Gold Strømforsyning - 750 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified

ASUSComputer – strømforsyningerEAN: 4711387192962
Pris fra 594 krtil 911 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 317 kr (35% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på ASUS Prime 750W Gold Strømforsyning - 750 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 594 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS PRIME 750Watt 80 PLUS Gold
594 kr
Til butik
ASUS PRIME 750Watt 80 PLUS Gold billede

Produktinformation

ASUS PRIME - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.0/ EPS12V - 80 PLUS Gold - AC 100-240 V - 750 watt - aktiv PFC - sort, hvid

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 90YE00U1-B0NA00
EAN: 4711387192962
Varenr.: 1002446860
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS Prime 750W Gold Strømforsyning - 750 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified
705 kr
Til butik
ASUS Prime 750W Gold Strømforsyning - 750 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified billede

Produktinformation

Strømforsyning ( intern ), ATX standard: ATX12V 3.1, 80 plus Gold, 120mm blæser Dual Ball leje, aktiv PFC, kabler: 3 x 8 pins til grafikkort / 1 x 12V-2x6 pins til grafikkort (PCI Express 5.1 ready) / 5 x 5 pins SATA / 3 x 4 pins Molex / 1 x 24 (20+4) pins ATX / 2 x 4+4 pins CPU, fuld modulær og tynde kabler, farve: hvid, 750 watt - Two sides of the housing are painted white, and two sides are painted black, allowing you to orient the PSU to match your preferred build theme.

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Stroemforsyning
Artikel nr.: 90YE00U1-B0NA00
EAN: 4711387192962
Varenr.: 3295925
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Asus Prime 750W Gold PSU
705 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Strømforsyning ATX 750 W - ASUS Prime AP-750G, sort/hvid, fuldt modulær
-36%719 kr
Før 1.119 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Strømforsyning ATX 750 W - ASUS Prime AP-750G, sort/hvid, fuldt modulær
-35%739 kr
Før 1.139 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
ASUS PRIME 750Watt 80 PLUS Gold
759 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
ASUS Prime 750W (AP-750G) 80+ Gold Fully Modular ATX 3.0 PSU - GEEKD.dk
795 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Asus Prime Ap-750g 750w Atx 80+ Gold Strømforsyning
-0%911 kr
Før 911,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS Prime 750W Gold Strømforsyning - 750 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS Prime 750W Gold Strømforsyning - 750 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK594 kr594 krKøb
2Proshop DK705 kr744 krKøb
3Komplett DK705 kr705 krKøb
4Boligcenter DK719 kr719 krKøb
5Vivas DK739 kr818 krKøb
6Ultrashop759 kr759 krKøb
7Geekd795 kr795 krKøb
8Dustin DK911 kr997,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS Prime 750W Gold Strømforsyning - 750 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified

PriceData har fulgt prisen på ASUS Prime 750W Gold Strømforsyning - 750 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified i 185 dage. Laveste pris i perioden er 594 kr (registreret d. 29. maj 2026), højeste er 851 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 764 kr.

Den nuværende pris på 594 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 23% den seneste måned. Der er registreret 37 prisfald og 32 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 66 prisændringer for ASUS Prime 750W Gold Strømforsyning - 750 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 66 prisændringer for ASUS Prime 750W Gold Strømforsyning - 750 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 2026594 kr1 kr (0%)
28. maj 2026595 kr2 kr (0%)
27. maj 2026597 kr1 kr (0%)
25. maj 2026598 kr1 kr (0%)
22. maj 2026597 kr122 kr (17%)
21. maj 2026719 kr67 kr (9%)
20. maj 2026786 kr18 kr (2%)
17. maj 2026768 kr3 kr (0%)
16. maj 2026765 kr3 kr (0%)
13. maj 2026762 kr29 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret