Gå til hovedindhold

Sea Sonic Electronics Seasonic PRIME PX-2200 Strømforsyning - 2200 Watt - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified

Pris fra 3.589 krtil 4.619 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 1.030 kr (22% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 3.347 kr 18. maj

Sammenlign priser på Seasonic PRIME PX-2200 Strømforsyning - 2200 Watt - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3589 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Seasonic Prime PX 2200 Strømforsyning 2200Watt
3.589 kr
Til butik
Seasonic Prime PX 2200 Strømforsyning 2200Watt billede

Produktinformation

Seasonic Prime PX 2200 - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1/ EPS12V - 80 PLUS Platinum - Cybenetics Titanium - AC 200 - 240 V - 2200 watt

Produktspecifikationer

Artikel nr.: PRIME-PX-2200-ATX30
EAN: 4711173878414
Varenr.: 1002429522
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Seasonic PRIME PX-2200 Strømforsyning - 2200 Watt - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified
4.040 kr
Til butik
Seasonic PRIME PX-2200 Strømforsyning - 2200 Watt - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified billede

Produktinformation

Strømforsyning ( intern ), ATX standard: ATX12V 3.1, 80 plus Gold, 135mm blæser fluid dynamic leje, aktiv PFC, kabler: 4 x 8 (6+2) pins til grafikkort / 4 x 12V-2x6 pins til grafikkort (PCI Express 5.1 ready) / 18 x 5 pins SATA / 3 x 4 pins Molex / 1 x 24 (20+4) pins ATX / 3 x 4+4 pins CPU, fuld modulær og tynde/sleeved kabler, kabler, farve: sort, 2200 watt...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Seasonic
Kategori: Stroemforsyning
Artikel nr.: PRIME-PX-2200-ATX30
EAN: 4711173878414
Varenr.: 3317211
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Seasonic Prime PX 2200 Strømforsyning 2200Watt
4.229 kr
Til butik
Seasonic Prime PX 2200 Strømforsyning 2200Watt billede

Produktinformation

Seasonic Prime PX 2200 Strømforsyning 2200W Oplev kraften i Seasonic Prime PX 2200 strømforsyningen, designet til at levere pålidelig og effektiv strøm til selv de mest krævende systemer. Med en imponerende effektkapacitet på 2200 watt, er denne strømfors...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Strømforsyning (PSU)
EAN: 4711173878414
Varenr.: 128961
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Strømforsyning ATX Seasonic Prime PX 2200 W - fuldmodulær, 24-pin, sort
4.599 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Strømforsyning ATX Seasonic Prime PX 2200 W - fuldmodulær, 24-pin, sort
4.619 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Seasonic PRIME PX-2200 Strømforsyning - 2200 Watt - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Seasonic PRIME PX-2200 Strømforsyning - 2200 Watt - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK3.589 kr3.589 krKøb
2Proshop DK4.040 kr4.040 krKøb
3Ultrashop4.229 kr4.229 krKøb
4Boligcenter DK4.599 kr4.599 krKøb
5Vivas DK4.619 kr4.698 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Seasonic PRIME PX-2200 Strømforsyning - 2200 Watt - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified

PriceData har fulgt prisen på Seasonic PRIME PX-2200 Strømforsyning - 2200 Watt - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified i 155 dage. Laveste pris i perioden er 3.347 kr (registreret d. 15. maj 2026), højeste er 4.168 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.919 kr.

Den nuværende pris på 3.589 kr er 8% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 5% den seneste måned. Der er registreret 49 prisfald og 40 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for Seasonic PRIME PX-2200 Strømforsyning - 2200 Watt - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for Seasonic PRIME PX-2200 Strømforsyning - 2200 Watt - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 20263.589 kr1 kr (0%)
2. jun. 20263.588 kr1 kr (0%)
27. maj 20263.589 kr74 kr (2%)
19. maj 20263.663 kr316 kr (9%)
18. maj 20263.347 kr413 kr (11%)
16. maj 20263.760 kr413 kr (12%)
15. maj 20263.347 kr391 kr (10%)
14. maj 20263.738 kr1 kr (0%)
13. maj 20263.737 kr25 kr (1%)
12. maj 20263.762 kr24 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret