Gå til hovedindhold

Seasonic Vertex PX 750 Strømforsyning - 750 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified

Pris fra 1.374 krtil 1.839 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 465 kr (25% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.254 kr 26. mar.

Sammenlign priser på Seasonic Vertex PX 750 Strømforsyning - 750 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1374 kr. 2 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Seasonic Vertex Px 750w Atx 80+ Platinum Strømforsyning
1.374 kr
Til butik
Seasonic Vertex Px 750w Atx 80+ Platinum Strømforsyning billede

Produktinformation

750 W udgangseffekt med 80 PLUS Platinum-effektivitet reducerer energiomkostningerne Fuldt modulære kabler forenkler byggeri og forbedrer luftstrømmen ATX 3.0, 24-pin og 8-pin EPS giver bred kompatibilitet med bundkort Inkluderer én 16-pin PCIe-stik til kraftige GPU-opsætninger FDB-blæser giver støjsvag køling, MTBF 150 000 timer for driftssikkerhed...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Seasonic
Kategori: 500-999 W
Artikel nr.: VERTEX-PX-750
EAN: 4711173877738
Varenr.: 5020043835
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Seasonic Vertex PX 750 Strømforsyning - 750 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified
1.714 kr
Til butik
Seasonic Vertex PX 750 Strømforsyning - 750 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified billede

Produktinformation

Strømforsyning ( intern ), ATX standard: ATX12V 3.1, 80 plus Platinum, 135mm blæser med zero RPM mode teknologi og fluid dynamic leje, aktiv PFC, kabler: 2 x 8 (6+2) pins til grafikkort / 1 x 12V-2x6 pins til grafikkort (PCI Express 5.1 ready) / 12 x 5 pins SATA / 3 x 4 pins Molex / 1 x 24 (20+4) pins ATX / 2 x 4+4 pins CPU, fuld modulær og tynde/sleeved kabler, kabler, farve: sort, 750 watt...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Seasonic
Kategori: Stroemforsyning
Artikel nr.: VERTEX PX-750
EAN: 4711173877738
Varenr.: 3206093
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Seasonic VERTEX PX-750 750Watt 80 PLUS Platinum
1.839 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Seasonic Vertex PX 750 Strømforsyning - 750 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Seasonic Vertex PX 750 Strømforsyning - 750 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Dustin DK1.374 kr1.460,25 krKøb
2Proshop DK1.714 kr1.714 krKøb
3CompuMail DK1.839 kr1.839 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Seasonic Vertex PX 750 Strømforsyning - 750 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified

PriceData har fulgt prisen på Seasonic Vertex PX 750 Strømforsyning - 750 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified i 168 dage. Laveste pris i perioden er 1.218 kr (registreret d. 21. januar 2026), højeste er 1.392 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.309 kr.

Den nuværende pris på 1.374 kr er 5% over normalprisen. Der er registreret 34 prisfald og 33 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 68 prisændringer for Seasonic Vertex PX 750 Strømforsyning - 750 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 68 prisændringer for Seasonic Vertex PX 750 Strømforsyning - 750 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. maj 20261.374 kr111 kr (9%)
30. apr. 20261.263 kr5 kr (0%)
29. apr. 20261.258 kr4 kr (0%)
25. apr. 20261.262 kr3 kr (0%)
19. apr. 20261.265 kr5 kr (0%)
18. apr. 20261.270 kr2 kr (0%)
17. apr. 20261.272 kr3 kr (0%)
16. apr. 20261.275 kr8 kr (1%)
13. apr. 20261.283 kr2 kr (0%)
10. apr. 20261.285 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret