Gå til hovedindhold

Asteria Medium LED-hængelampe lysegrøn/messing 43 cm UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde

UmageLamperEAN: 5710302024219
Pris fra 2.159 krtil 2.699 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 540 kr (20% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.024 kr 17. maj

Sammenlign priser på Asteria Medium LED-hængelampe lysegrøn/messing 43 cm UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2159 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Lamper.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Asteria medium pendel, olive grøn/messing
-20%2.159 kr
Før 2.699 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Asteria medium pendel, olive grøn/messing billede

Produktinformation

Umage Asteria medium pendel, nuance olive med top i messing - designet af Søren Ravn Christensen Asteria medium pendlen i olivengrøn udsender et blødt lys fra den integrerede LED-lyskilde. Den populære lampe har et minimalistisk design med et enkelt og ti...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: UMAGE
Kategori: Asteria
EAN: 5710302024219
Varenr.: 2421
Gå til Lampemesteren DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Asteria Medium LED-hængelampe lysegrøn/messing 43 cm UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde
-20%2.159 kr
Før 2.699 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Asteria Medium LED-hængelampe lysegrøn/messing 43 cm UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde billede

Produktinformation

Asteria pendel Olive er en enkel, minimalistisk og smuk lampe designet til fremtiden. Lampen har et indbygget LED-panel, der er dæmpbar. Asteria fås som bordlampe, gulvlampe, loftslampe og pendellampe i to forskellige størrelser. Lampen fås i forskellige moderne farver – i kombination med det enkle og tidløse design passer Asteria-serien ind i næsten enhver bolig. OBS! Asteria pendellampen har en driver, der er monteret i den tilhørende baldakin. Det er derfor ikke muligt at hænge pendellampen op uden baldakin – for eksempel i forbindelse med en strømskinne. Hvis du har spørgsmål, er du velkommen til at kontakte vores kundeservice. OBS: Alle Asteria pendellamper undtagen Micro er dæmpbare. UMAGE anbefaler følgende dæmper: SG LED-dæmper LEDDIM 0-200W Phillips LPS 100 DK (0-10 volt styrespænding) LK FUGA® indbygget dæmper TOUCH IR 350 UNI LK FUGA® indbygget lysdæmper MEK-S 300LR LK FUGA® indbygget lysdæmper MEK-S 300CR LK FUGA® indbygget lysdæmper LED-S 120 VA tilsvarende. LK FUGA® indsatslysdæmper LED 180 TOUCH IR LK FUGA® indsatslysdæmper FUGA LED 250 TOUCH IR...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: UMAGE
Kategori: Pendler
Materiale: Metal
Artikel nr.: 2421
EAN: 5710302024219
Varenr.: 9521925
Gå til Luxlight.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
Asteria Medium Pendel Oliven Grøn - Umage
-20%2.159,2 kr
Før 2.699 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Asteria Medium Pendel Oliven Grøn - Umage billede

Produktinformation

Asteria Medium Pendel er en pendel, som er blevet designet af Søren Ravn Christensen, og Umage er producenten bag. Han har designet en slank og minimalistisk pendel, der er indbygget med en dæmpbar LED-lyskilde. Denne LED-pære vil lyse med et behageligt o...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Umage
Kategori: Alt umage (-eos)
Farve: Grøn
EAN: 5710302024219
Varenr.: 2421
Gå til Trenddo
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Asteria Pendel Medium - Nuance Olive / Brass - Ø: 43 cm - Umage
-10%2.429 kr
Før 2.699 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Tendensshop
TrustScore 2.5 ud af 52,5
Asteria Pendel Medium - Nuance Olive / Brass - Ø: 43 cm - Umage
-10%2.429 kr
Før 2.699 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Umage Asteria pendel, olivengrøn, Ø43 cm
2.699 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Asteria Medium LED-hængelampe lysegrøn/messing 43 cm UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Asteria Medium LED-hængelampe lysegrøn/messing 43 cm UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Lamper.dk2.159 kr2.159 krKøb
2Lampemesteren DK2.159 kr2.159 krKøb
3Luxlight.dk2.159,2 kr2.159,2 krKøb
4Trenddo2.429 kr2.429 krKøb
5Tendensshop2.429 kr2.429 krKøb
6LampeGuru.dk2.699 kr2.699 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Asteria Medium LED-hængelampe lysegrøn/messing 43 cm UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde

PriceData har fulgt prisen på Asteria Medium LED-hængelampe lysegrøn/messing 43 cm UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde i 182 dage. Laveste pris i perioden er 1.950 kr (registreret d. 12. februar 2026), højeste er 2.159 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.021 kr.

Den nuværende pris på 2.159 kr er 7% over normalprisen. Prisen er steget 7% den seneste måned. Der er registreret 5 prisfald og 4 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 9 prisændringer for Asteria Medium LED-hængelampe lysegrøn/messing 43 cm UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 9 prisændringer for Asteria Medium LED-hængelampe lysegrøn/messing 43 cm UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 20262.159 kr135 kr (7%)
17. maj 20262.024 kr
16. maj 20262.024,25 kr
29. mar. 20262.024 kr74 kr (4%)
12. feb. 20261.950 kr16 kr (1%)
1. feb. 20261.966 kr39 kr (2%)
26. jan. 20262.005 kr19 kr (1%)
25. jan. 20262.024 kr19 kr (1%)
10. jan. 20262.005 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret