Gå til hovedindhold

Asteria Plus Medium LED-hængelampe sort Ø 43 cm CCT UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde

UmageLamperEAN: 5710302025650
Pris fra 2.609 krtil 2.700 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 91 kr (3% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.174 kr 3. mar.

Sammenlign priser på Asteria Plus Medium LED-hængelampe sort Ø 43 cm CCT UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2609 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Lamper.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Asteria Plus medium pendel, sort/messing
-13%2.609 kr
Før 2.999 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Asteria Plus medium pendel, sort/messing billede

Produktinformation

Umage Asteria Plus medium pendel, sort med top i messing - designet af Søren Ravn Christensen Asteria Plus medium er en variant af den populære Asteria pendel, der har fået indbygget lysdæmper og mulighed for montering i lysskinne. De ekstra muligheder me...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: UMAGE
Kategori: Asteria
Farve: Sort
EAN: 5710302025650
Varenr.: 2565
Gå til Trenddo
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Asteria Pendel Plus Medium - Black / Brass - Ø: 43 Cm - Umage
-10%2.609 kr
Før 2.899 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Asteria Pendel Plus Medium - Black / Brass - Ø: 43 Cm - Umage billede

Produktinformation

Asteria Plus tager den klassiske Asteria-pendel til nye højder med dens indbyggede lysdæmper og mulighed for montering i lysskinner, hvilket gør den til en ideel belysningsløsning for kontorer, private spisestuer eller køkkenområder. Asteria Plus kombiner...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Umage
Kategori: Udsalg
EAN: 5710302025650
Varenr.: 51673759187282
Gå til Luxlight.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
Asteria Plus Medium Pendel Black m/ Messingtop - Umage
-10%2.699 kr
Før 2.999 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Asteria Plus Medium Pendel Black m/ Messingtop - Umage billede

Produktinformation

Asteria Plus Medium Pendel er designet af Søren Ravn Christensen, og den er blevet produceret hos Umage. Denne udgave løfter klassikeren, og tager den til nye højder. Det er en dæmpbar lampe, og den kan også monteres i strømskinner. Derfor er den ideel ti...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Umage
Kategori: Alt umage (-eos)
Farve: Sort
EAN: 5710302025650
Varenr.: 2565
Gå til Lampemesteren DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Asteria Plus Medium LED-hængelampe sort Ø 43 cm CCT UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde
-10%2.700 kr
Før 2.999 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Asteria Plus Medium LED-hængelampe sort Ø 43 cm CCT UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Asteria Plus Medium LED-hængelampe sort Ø 43 cm CCT UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Lamper.dk2.609 kr2.609 krKøb
2Trenddo2.609 kr2.609 krKøb
3Luxlight.dk2.699 kr2.699 krKøb
4Lampemesteren DK2.700 kr2.700 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Asteria Plus Medium LED-hængelampe sort Ø 43 cm CCT UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde

PriceData har fulgt prisen på Asteria Plus Medium LED-hængelampe sort Ø 43 cm CCT UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde i 181 dage. Laveste pris i perioden er 2.174 kr (registreret d. 4. december 2025), højeste er 2.609 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.288 kr.

Den nuværende pris på 2.609 kr er 14% over normalprisen. Prisen er steget 13% den seneste måned. Der er registreret 8 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 17 prisændringer for Asteria Plus Medium LED-hængelampe sort Ø 43 cm CCT UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 17 prisændringer for Asteria Plus Medium LED-hængelampe sort Ø 43 cm CCT UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 20262.609 kr290 kr (13%)
30. maj 20262.319 kr290 kr (11%)
19. maj 20262.609 kr360 kr (16%)
17. maj 20262.249 kr
16. maj 20262.249,25 kr
10. maj 20262.249 kr70 kr (3%)
6. maj 20262.319 kr70 kr (3%)
3. maj 20262.249 kr
2. maj 20262.249,25 kr
21. apr. 20262.249 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret