Gå til hovedindhold

Asteria Medium LED-hængelampe antracit/messing 43 cm UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde

UmageLamperEAN: 5710302021713
Pris fra 2.149 krtil 2.699 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 550 kr (20% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.024 kr 29. mar.

Sammenlign priser på Asteria Medium LED-hængelampe antracit/messing 43 cm UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2149 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Lamper.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Asteria medium pendel, antrasit/messing
-20%2.149 kr
Før 2.699 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Asteria medium pendel, antrasit/messing billede

Produktinformation

Umage Asteria medium pendel, antrasit grå med top i messing - designet af Søren Ravn Christensen Asteria medium pendlen udsender et blødt lys fra den integrerede LED-lyskilde. Den populære lampe har et minimalistisk design med et enkelt og tidløst udtryk.

Produktspecifikationer

Mærke: UMAGE
Kategori: Asteria
EAN: 5710302021713
Varenr.: 2171
Gå til Lampemesteren DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Asteria Medium LED-hængelampe antracit/messing 43 cm UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde
-20%2.159 kr
Før 2.699 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Asteria Medium LED-hængelampe antracit/messing 43 cm UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde billede

Produktinformation

Asteria pendellampe antracit er en enkel, minimalistisk og smuk lampe, der er designet til fremtiden. Lampen har et indbygget LED-panel, der er dæmpbar. Asteria fås som bordlampe, gulvlampe, loftlampe og pendellampe i to forskellige størrelser. Lampen fås i forskellige moderne farver – i kombination med det enkle og tidløse design passer Asteria-serien ind i næsten enhver bolig. Pendellampen har en indbygget LED, der er dæmpbar med en ekstern dæmper. Sørg for at bruge en dæmper, der passer til produktet. UMAGE har testet en række af de mest almindelige dæmpere fra LK Fuga, så de kan bruges sikkert med Asteria-pendellampen. Hvis du har brug for yderligere information, er du velkommen til at kontakte vores kundeservice. OBS! Asteria pendellampen har en driver, der er monteret i den tilhørende baldakin. Det er derfor ikke muligt at hænge pendellampen op uden baldakin – for eksempel i forbindelse med en strømskinne. Hvis du har spørgsmål, er du velkommen til at kontakte vores kundeservice. OBS: Alle Asteria pendellamper undtagen Micro er dæmpbare. UMAGE anbefaler følgende dæmper: SG LED-dæmper LEDDIM 0-200W Phillips LPS 100 DK (0-10 volt styrespænding) LK FUGA® indbygget dæmper TOUCH IR 350 UNI LK FUGA® indbygget lysdæmper MEK-S 300LR LK FUGA® indsatslysdæmper MEK-S 300CR LK FUGA® indbygget lysdæmper LED-S 120 VA tilsvarende. LK FUGA® indsatslysdæmper LED 180 TOUCH IR LK FUGA® indsatslysdæmper FUGA LED 250 TOUCH IR...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: UMAGE
Kategori: Pendler
Materiale: Metal
Artikel nr.: 2171
EAN: 5710302021713
Varenr.: 9521266
Gå til SELTA
TrustScore 5 ud af 54,7
ASTERIA PENDEL MEDIUM 2171 ANTHRACITE
2.159 kr
Til butik
ASTERIA PENDEL MEDIUM 2171 ANTHRACITE billede

Produktinformation

#html-body [data-pb-style=BVCIQGV]{justify-content:flex-start;display:flex;flex-direction:column;background-position:left top;background-size:cover;background-repeat:no-repeat;background-attachment:scroll}Asteria pendlen fra Umage er meget minimalistisk i...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Umage
Kategori: Lamps
EAN: 5710302021713
Varenr.: 245858
Gå til Luxlight.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
Asteria Medium Pendel Antracit Grå - Umage
-20%2.159,2 kr
Før 2.699 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Trenddo
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Asteria Pendel Medium - Anthracite / Brass - Ø: 43 cm - Umage
-10%2.429 kr
Før 2.699 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Tendensshop
TrustScore 2.5 ud af 52,5
Asteria Pendel Medium - Anthracite / Brass - Ø: 43 cm - Umage
-10%2.429 kr
Før 2.699 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Umage Asteria pendel, grå, Ø43 cm
2.699 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Asteria Medium LED-hængelampe antracit/messing 43 cm UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Asteria Medium LED-hængelampe antracit/messing 43 cm UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Lamper.dk2.149 kr2.149 krKøb
2Lampemesteren DK2.159 kr2.159 krKøb
3SELTA2.159 kr2.159 krKøb
4Luxlight.dk2.159,2 kr2.159,2 krKøb
5Trenddo2.429 kr2.429 krKøb
6Tendensshop2.429 kr2.429 krKøb
7LampeGuru.dk2.699 kr2.699 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Asteria Medium LED-hængelampe antracit/messing 43 cm UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde

PriceData har fulgt prisen på Asteria Medium LED-hængelampe antracit/messing 43 cm UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde i 181 dage. Laveste pris i perioden er 1.950 kr (registreret d. 12. februar 2026), højeste er 2.149 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.004 kr.

Den nuværende pris på 2.149 kr er 7% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 7 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 14 prisændringer for Asteria Medium LED-hængelampe antracit/messing 43 cm UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 14 prisændringer for Asteria Medium LED-hængelampe antracit/messing 43 cm UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 20262.149 kr125 kr (6%)
29. mar. 20262.024 kr74 kr (4%)
1. mar. 20261.950 kr74 kr (4%)
25. feb. 20262.024 kr58 kr (3%)
24. feb. 20261.966 kr58 kr (3%)
22. feb. 20262.024 kr58 kr (3%)
20. feb. 20261.966 kr58 kr (3%)
19. feb. 20262.024 kr58 kr (3%)
14. feb. 20261.966 kr16 kr (1%)
12. feb. 20261.950 kr16 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret