Gå til hovedindhold

Asteria Medium LED-hængelampe, grøn/messing, Ø 43 cm UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde

UmageLamperEAN: 5710302021720
Pris fra 2.159 krtil 2.699 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 540 kr (20% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.024 kr 29. mar.

Sammenlign priser på Asteria Medium LED-hængelampe, grøn/messing, Ø 43 cm UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2159 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Lamper.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Asteria medium pendel, forest grøn/messing
-20%2.159 kr
Før 2.699 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Asteria medium pendel, forest grøn/messing billede

Produktinformation

Umage Asteria micro pendler, antrasit grå medium pendel, forest grøn med top i messing - designet af Søren Ravn Christensen Asteria medium pendlen i skovgrøn udsender et blødt lys fra den integrerede LED-lyskilde. Den populære lampe har et minimalistisk d...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: UMAGE
Kategori: Asteria
EAN: 5710302021720
Varenr.: 2172
Gå til Lampemesteren DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Asteria Medium LED-hængelampe, grøn/messing, Ø 43 cm UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde
-20%2.159 kr
Før 2.699 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Asteria Medium LED-hængelampe, grøn/messing, Ø 43 cm UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde billede

Produktinformation

Asteria pendellampe er en elegant, minimalistisk og smuk lampe, der er designet til fremtiden. Lampen har et indbygget LED-panel, der er dæmpbar. Denne lampe er ideel over spisebordet, stuebordet eller køkkenøen. Her ser du Asteria i en smuk grøn farve. Der er mange muligheder med Asteria, som fås i 5 forskellige smukke farver. Mærket UMAGE har endnu en gang formået at designe en smuk lampe med stor kærlighed til design, teknik og håndværk. OBS! Asteria pendellampen har en driver, der er monteret i den tilhørende baldakin. Det er derfor ikke muligt at hænge pendellampen op uden baldakin – for eksempel i forbindelse med en strømskinne. Hvis du har spørgsmål, er du velkommen til at kontakte vores kundeservice...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: UMAGE
Kategori: Pendler
Materiale: Metal
Artikel nr.: 2172
EAN: 5710302021720
Varenr.: 9521267
Gå til SELTA
TrustScore 5 ud af 54,7
ASTERIA PENDEL MEDIUM 2172 FORES GREEN
2.159 kr
Til butik
ASTERIA PENDEL MEDIUM 2172 FORES GREEN billede

Produktinformation

#html-body [data-pb-style=CMMVSKV]{justify-content:flex-start;display:flex;flex-direction:column;background-position:left top;background-size:cover;background-repeat:no-repeat;background-attachment:scroll}Asteria pendlen fra Umage er meget minimalistisk i...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Umage
Kategori: Lighting
EAN: 5710302021720
Varenr.: 245862
Gå til Luxlight.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
Asteria Medium Pendel Grøn - Umage
-20%2.159,2 kr
Før 2.699 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Trenddo
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Asteria Pendel Medium - Forest Green / Brass - Ø: 43 cm - Umage
-10%2.429 kr
Før 2.699 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Umage Asteria pendel, grøn, Ø43 cm
2.699 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Asteria Medium LED-hængelampe, grøn/messing, Ø 43 cm UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Asteria Medium LED-hængelampe, grøn/messing, Ø 43 cm UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Lamper.dk2.159 kr2.159 krKøb
2Lampemesteren DK2.159 kr2.159 krKøb
3SELTA2.159 kr2.159 krKøb
4Luxlight.dk2.159,2 kr2.159,2 krKøb
5Trenddo2.429 kr2.429 krKøb
6LampeGuru.dk2.699 kr2.699 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Asteria Medium LED-hængelampe, grøn/messing, Ø 43 cm UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde

PriceData har fulgt prisen på Asteria Medium LED-hængelampe, grøn/messing, Ø 43 cm UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde i 181 dage. Laveste pris i perioden er 1.950 kr (registreret d. 12. februar 2026), højeste er 2.159 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.020 kr.

Den nuværende pris på 2.159 kr er 7% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 4 prisfald og 3 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 7 prisændringer for Asteria Medium LED-hængelampe, grøn/messing, Ø 43 cm UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 7 prisændringer for Asteria Medium LED-hængelampe, grøn/messing, Ø 43 cm UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 20262.159 kr135 kr (7%)
29. mar. 20262.024 kr74 kr (4%)
12. feb. 20261.950 kr16 kr (1%)
1. feb. 20261.966 kr39 kr (2%)
26. jan. 20262.005 kr19 kr (1%)
25. jan. 20262.024 kr19 kr (1%)
10. jan. 20262.005 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret