Gå til hovedindhold

Asteria Medium LED-hængelampe orange/messing Ø 43 cm UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde

UmageLamperEAN: 5710302024233
Pris fra 2.159 krtil 2.699 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 540 kr (20% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.005 kr 24. apr.

Sammenlign priser på Asteria Medium LED-hængelampe orange/messing Ø 43 cm UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2159 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Lamper.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Asteria medium pendel, orange/messing
-20%2.159 kr
Før 2.699 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Asteria medium pendel, orange/messing billede

Produktinformation

Umage Asteria medium pendel, nuance orange med top i messing - designet af Søren Ravn Christensen Asteria medium pendlen udsender et blødt lys fra den integrerede LED-lyskilde. Den populære lampe har et minimalistisk design med et enkelt og tidløst udtryk...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: UMAGE
Kategori: Asteria
EAN: 5710302024233
Varenr.: 2423
Gå til Lampemesteren DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Asteria Medium LED-hængelampe orange/messing Ø 43 cm UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde
-20%2.159 kr
Før 2.699 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Asteria Medium LED-hængelampe orange/messing Ø 43 cm UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde billede

Produktinformation

Asteria pendel lampe Orange er en elegant, minimalistisk og smuk lampe, der er designet til fremtiden. Lampen har et indbygget LED-panel, der er dæmpbar. Asteria fås som bordlampe, gulvlampe, loftslampe og pendel i to forskellige størrelser. Lampen fås i forskellige moderne farver – i kombination med det enkle og tidløse design passer Asteria-serien ind i næsten enhver bolig. OBS! Asteria pendellampen har en driver, der er monteret i den tilhørende baldakin. Det er derfor ikke muligt at hænge pendellampen op uden baldakin – for eksempel i forbindelse med en strømskinne. Hvis du har spørgsmål, er du velkommen til at kontakte vores kundeservice. OBS: Alle Asteria pendellamper undtagen Micro er dæmpbare. UMAGE anbefaler følgende dæmpbare lys: SG LED-dæmper LEDDIM 0-200W Phillips LPS 100 DK (0-10 volt styrespænding) LK FUGA® indbygget dæmper TOUCH IR 350 UNI LK FUGA® indbygget lysdæmper MEK-S 300LR LK FUGA® indbygget lysdæmper MEK-S 300CR LK FUGA® indbygget lysdæmper LED-S 120 VA tilsvarende. LK FUGA® indsatslysdæmper LED 180 TOUCH IR LK FUGA® indsatslysdæmper FUGA LED 250 TOUCH IR...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: UMAGE
Kategori: Pendler
Materiale: Metal
Artikel nr.: 2423
EAN: 5710302024233
Varenr.: 9521927
Gå til Luxlight.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
Asteria Medium Pendel Orange - Umage
-20%2.159,2 kr
Før 2.699 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Asteria Medium Pendel Orange - Umage billede

Produktinformation

Søren Ravn Christensen er designeren bag Asteria Medium Pendel, og den er blevet produceret hos Umage. Det er en minimalistisk og slank pendel, som er indbygget med en LED-lyskilde. Med sin LED-lyskilde, så vil den give en flot og behagelig belysning. Sam...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Umage
Kategori: Alt umage (-eos)
Farve: Orange
EAN: 5710302024233
Varenr.: 2423
Gå til Trenddo
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Asteria Pendel Medium - Nuance Orange / Brass - Ø: 43 cm - Umage
-10%2.429 kr
Før 2.699 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Umage Asteria pendel, orange, Ø43 cm
2.699 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Asteria Medium LED-hængelampe orange/messing Ø 43 cm UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Asteria Medium LED-hængelampe orange/messing Ø 43 cm UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Lamper.dk2.159 kr2.159 krKøb
2Lampemesteren DK2.159 kr2.159 krKøb
3Luxlight.dk2.159,2 kr2.159,2 krKøb
4Trenddo2.429 kr2.429 krKøb
5LampeGuru.dk2.699 kr2.699 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Asteria Medium LED-hængelampe orange/messing Ø 43 cm UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde

PriceData har fulgt prisen på Asteria Medium LED-hængelampe orange/messing Ø 43 cm UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde i 183 dage. Laveste pris i perioden er 1.755 kr (registreret d. 3. december 2025), højeste er 2.159 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.998 kr.

Den nuværende pris på 2.159 kr er 8% over normalprisen. Prisen er steget 7% den seneste måned. Der er registreret 10 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 20 prisændringer for Asteria Medium LED-hængelampe orange/messing Ø 43 cm UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 20 prisændringer for Asteria Medium LED-hængelampe orange/messing Ø 43 cm UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 20262.159 kr135 kr (7%)
17. maj 20262.024 kr
16. maj 20262.024,25 kr
5. maj 20262.024 kr19 kr (1%)
24. apr. 20262.005 kr19 kr (1%)
29. mar. 20262.024 kr74 kr (4%)
1. mar. 20261.950 kr74 kr (4%)
25. feb. 20262.024 kr58 kr (3%)
24. feb. 20261.966 kr58 kr (3%)
22. feb. 20262.024 kr58 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret