Gå til hovedindhold

ASRock X870E TAICHI Bundkort - AMD X870E - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - Extended ATX

ASRockBundkortEAN: 4710483947421
Pris fra 3.502 krtil 5.397 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 1.895 kr (35% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 3.365 kr 14. maj

Sammenlign priser på ASRock X870E TAICHI Bundkort - AMD X870E - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - Extended ATX og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3502 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASRock X870E Taichi WiFi Motherboard EATX AM5 Socket DDR5
3.502 kr
Til butik
ASRock X870E Taichi WiFi Motherboard EATX AM5 Socket DDR5 billede

Produktinformation

ASROCK X870E Taichi - EATX - AMD AM5 Socket - DDR5 - PCIe 5.0 - USB 4.0 - 5 Gbit Lan

Produktspecifikationer

Mærke: ASRock
Artikel nr.: 90-MXBP90-A0UAYZ
EAN: 4710483947421
Varenr.: 1002520065
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASRock X870E TAICHI Bundkort - AMD X870E - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - Extended ATX
3.513 kr
Til butik
ASRock X870E TAICHI Bundkort - AMD X870E - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - Extended ATX billede

Produktinformation

Bundkort, størrelse: Extended ATX, AMD AM5 socket, AMD X870E chipset, 2 x PCI-Express 5.0 x16, Dual DDR5-6400 4 x DIMM slots (AMD EXPO support), lagrings tilslutninger: 6 x SATA-600 / 3 x M.2 NVMe PCI-Express 4.0 / 1 x M.2 NVMe PCI-Express 5.0 (M.2 size: 2242 / 2260 / 2280), USB 4.0 type A & C, skærm tilslutning: 2 x Displayport 1.4 (via USB-C) / 1 x HDMI 2.1, Realtek RTL8126CG 5 Gigabit netværk (LAN), WiFi 7 & Bluetooth 5.4, AMD Graphics supporteret (CPU med VGA påkrævet), Realtek ALC4082 HD Audio (8-kanaler) lydkort, ASRock Polychrome SYNC software...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASRock
Kategori: Bundkort
Artikel nr.: 90-MXBP90-A0UAYZ
EAN: 4710483947421
Varenr.: 3301913
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Bundkort ASRock X870E Taichi WiFi - EATX, AM5, DDR5
4.099 kr
Til butik
Bundkort ASRock X870E Taichi WiFi - EATX, AM5, DDR5 billede

Produktinformation

ASROCK X870E Taichi - EATX - AMD AM5 Socket - DDR5 - PCIe 5.0 - USB 4.0 - 5 Gbit LanGenereltChipsættype: AMD X870EKompatible processorer: (understøtter Ryzen 7000/8000/9000 Serien)Max antal processorer: 1Processor-socket: Socket AM5Produkttype: Bundkort - udvidet ATXUnderstøttet RAMBus Clock: 8200 MHz (O.C.)Egenskaber: Dobbelt kanal hukommelses arkitekturIntel Extreme Memory Profiles (XMP)AMD EXPO-teknologiMaks. størrelse: 256 GBRegistreret eller buffer: Ikke bufferetTeknologi: DDR5Understøttet RAM-integritetskon: Ikke-ECC, ECCAudioAudio codec: Realtek ALC4082Overensstemmelsesstandarder: High Definition AudioType: HD Audio (8-kanaler)LANNetværk controller: Realtek RTL8126Netværks interfaces: 5 Gigabit Ethernet802.11a/b/g/n/ac/ax/be (Wi-Fi 7)Bluetooth 5.4Ekspansion / KonnektivitetEkspansionsåbninger: 1 x CPU | 4 x DIMM 288-pins | 2 x PCIe 5.0 x16 | 1 x M.2 socket (Key E) | 4 x M.2 socket (2280 M.2 Key M-åbning)Grænseflade (lagring): SATA-600 -stikforbindelser: 4 x 7pin Seriel ATA - RAID 0 / RAID 1 / RAID 10 | PCIe 4.0 -stikforbindelser: 3 x Hyper M.2 - RAID 0 / RAID 1 / RAID 10 | PCIe 5.0 -stikforbindelser: 1 x Blazing M.2 - RAID 0 / RAID 1 / RAID 10Interf...

Produktspecifikationer

Mærke: ASRock
Kategori: Bundkort
Vægt: 3.53g
EAN: 4710483947421
Varenr.: 1818347
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
ASRock X870E Taichi WiFi Motherboard EATX AM5 Socket DDR5
4.119 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Bundkort ASRock X870E Taichi WiFi - EATX, AM5, DDR5
4.119 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
ASRock X870E Taichi E-ATX-bundkort
5.397 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASRock X870E TAICHI Bundkort - AMD X870E - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - Extended ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASRock X870E TAICHI Bundkort - AMD X870E - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - Extended ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK3.502 kr3.502 krKøb
2Proshop DK3.513 kr3.513 krKøb
3Boligcenter DK4.099 kr4.099 krKøb
4Ultrashop4.119 kr4.119 krKøb
5Vivas DK4.119 kr4.188 krKøb
6Teknikproffset DK5.397 kr5.456 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASRock X870E TAICHI Bundkort - AMD X870E - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - Extended ATX

PriceData har fulgt prisen på ASRock X870E TAICHI Bundkort - AMD X870E - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - Extended ATX i 172 dage. Laveste pris i perioden er 3.319 kr (registreret d. 11. februar 2026), højeste er 3.586 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.443 kr.

Den nuværende pris på 3.502 kr er 2% over normalprisen. Prisen er steget 4% den seneste måned. Der er registreret 56 prisfald og 33 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for ASRock X870E TAICHI Bundkort - AMD X870E - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - Extended ATX. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for ASRock X870E TAICHI Bundkort - AMD X870E - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - Extended ATX de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
19. maj 20263.502 kr93 kr (3%)
16. maj 20263.409 kr20 kr (1%)
15. maj 20263.389 kr24 kr (1%)
14. maj 20263.365 kr1 kr (0%)
13. maj 20263.366 kr1 kr (0%)
12. maj 20263.367 kr1 kr (0%)
11. maj 20263.368 kr1 kr (0%)
10. maj 20263.369 kr1 kr (0%)
9. maj 20263.370 kr1 kr (0%)
8. maj 20263.371 kr2 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret