Gå til hovedindhold

ASRock X870E Taichi OCF - motherboard - ATX - Socket AM5 - AMD X870E Bundkort - AMD X870E - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX

ASRockBundkortEAN: 4711581492509
Pris fra 3.671 krtil 4.119 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 448 kr (11% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 3.644 kr 8. maj

Sammenlign priser på ASRock X870E Taichi OCF - motherboard - ATX - Socket AM5 - AMD X870E Bundkort - AMD X870E - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3671 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASRock X870E Taichi OCF ATX Socket AM5 AMD X870E
3.671 kr
Til butik
ASRock X870E Taichi OCF ATX Socket AM5 AMD X870E billede

Produktinformation

ASRock X870E Taichi OCF - Bundkort - ATX - Socket AM5 - AMD X870E Chipset - USB-C 3.2 Gen 2x2, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB-C 3.2 Gen2, USB4 - 5 Gigabit Ethernet, Wi-Fi 7, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

Produktspecifikationer

Mærke: ASRock
Artikel nr.: 90-MXBTG0-A0UAYZ
EAN: 4711581492509
Varenr.: 1003835302
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASRock X870E Taichi OCF - motherboard - ATX - Socket AM5 - AMD X870E Bundkort - AMD X870E - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX
3.724 kr
Til butik
ASRock X870E Taichi OCF - motherboard - ATX - Socket AM5 - AMD X870E Bundkort - AMD X870E - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX billede

Produktinformation

Bundkort, ATX, Socket AM5, AMD X870E Chipset, USB-C 3.2 Gen 2x2, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB-C 3.2 Gen2, USB4, 5 Gigabit Ethernet, Wi-Fi 7, Bluetooth, onboard grafik (CPU påkrævet), HD Audio (8-kanaler)

Produktspecifikationer

Mærke: ASRock
Kategori: Bundkort
Artikel nr.: 90-MXBTG0-A0UAYZ
EAN: 4711581492509
Varenr.: 3453939
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
ASRock X870E Taichi OCF bundkort - AMD AM5, Wi‑Fi 7
-9%4.099 kr
Før 4.499 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
ASRock X870E Taichi OCF bundkort - AMD AM5, Wi‑Fi 7 billede

Produktinformation

Kraftfuldt bundkort til gaming og kreative workflowsASRock X870E Taichi OCF er et avanceret ATX-bundkort til AMD Ryzen 7000-, 8000- og 9000-serien. Det er bygget til entusiaster, der vil have stabil ydelse, moderne tilslutninger og fleksibel lagring. Med AMD X870E-chipset, hurtig netværkstilslutning og omfattende I/O får du en solid platform til high-end gaming, streaming og produktivitet.Design og tilslutninger der gør en forskelBundkortet byder på integreret Wi‑Fi 7 med 2x2-antenne og Bluetooth 5,4 samt 2,5G/5G Ethernet via Realtek RTL8126. På bagsiden finder du rige muligheder: USB4 Gen 3x2 (2 stk.), hele syv USB 3.2 Gen 2 Type‑A, HDMI, S/PDIF og 2x USB 2.0. Til lagring understøttes M.2 og SATA III med RAID 0/1/10. Lydsiden drives af Realtek ALC4082 med 5.1-kanals output til klare spil- og filmoplevelser.Hurtig hukommelse og nem finjusteringTo DIMM-slots til DDR5 (op til 128 GB) med dual-channel og både ECC og non‑ECC giver fleksibilitet til krævende opgaver. UEFI AMI BIOS og Clear CMOS-knap gør opsætning og fejlfinding enkel. Internt får du bl.a. USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2x2, flere blæsestik, RGB‑header og 24‑pin ATX/EPS‑strøm.Chipset: AMD X870EProcessor-understøttelse: AMD Ryzen 7000/8000/9000-serienHukommelse: DDR5 DIMM, 2 slots, dual-channel, op til 128 GB, ECC & non‑ECCLyd: Realtek ALC4082, 5.1 kanalerNetværk: Wi‑Fi 7 (802.11be) 2x2, Bluetooth 5,4, Realtek RTL8126 EthernetEthernet-hastigheder: Fast/Gigabit/2,5G/5GUdvidelsespladser: 2 × PCIe x16 Gen 5, 1 × PCIe x4 Gen 4Lagring: M.2 og SATA III, RAID 0/1/10Bagpanel: 2 × USB4 Gen 3x2, 7 × USB 3.2 Gen 2 Type‑A, 2 × USB 2.0, 1 × HDMI, S/PDIF, 1 × RJ‑45Interne stik: USB 2.0 (2), USB 3.2 Gen 1 (2), USB 3.2 Gen 2x2 (2), SATA III (2), CPU‑blæser (2), kabinetblæsere (4), frontlyd, 24‑pin ATX, 8‑pin EPS, 12 V, RGB‑header

Produktspecifikationer

Mærke: ASRock
Kategori: Bundkort
Vægt: 3.53g
EAN: 4711581492509
Varenr.: 2028324
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
ASRock X870E Taichi OCF bundkort - AMD AM5, Wi‑Fi 7
-9%4.119 kr
Før 4.519 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASRock X870E Taichi OCF - motherboard - ATX - Socket AM5 - AMD X870E Bundkort - AMD X870E - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASRock X870E Taichi OCF - motherboard - ATX - Socket AM5 - AMD X870E Bundkort - AMD X870E - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK3.671 kr3.671 krKøb
2Proshop DK3.724 kr3.724 krKøb
3Boligcenter DK4.099 kr4.099 krKøb
4Vivas DK4.119 kr4.198 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASRock X870E Taichi OCF - motherboard - ATX - Socket AM5 - AMD X870E Bundkort - AMD X870E - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX

PriceData har fulgt prisen på ASRock X870E Taichi OCF - motherboard - ATX - Socket AM5 - AMD X870E Bundkort - AMD X870E - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX i 142 dage. Laveste pris i perioden er 3.644 kr (registreret d. 8. maj 2026), højeste er 4.199 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.805 kr.

Den nuværende pris på 3.671 kr er 4% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 24 prisfald og 14 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 39 prisændringer for ASRock X870E Taichi OCF - motherboard - ATX - Socket AM5 - AMD X870E Bundkort - AMD X870E - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 39 prisændringer for ASRock X870E Taichi OCF - motherboard - ATX - Socket AM5 - AMD X870E Bundkort - AMD X870E - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20263.671 kr33 kr (1%)
29. maj 20263.704 kr56 kr (1%)
28. maj 20263.760 kr1 kr (0%)
26. maj 20263.761 kr44 kr (1%)
25. maj 20263.717 kr1 kr (0%)
24. maj 20263.718 kr1 kr (0%)
23. maj 20263.719 kr1 kr (0%)
22. maj 20263.720 kr13 kr (0%)
20. maj 20263.733 kr32 kr (1%)
19. maj 20263.765 kr121 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret