Gå til hovedindhold

ASRock X870E Taichi Lite - Bundkort - udvidet ATX - Socket AM5 - AMD X870E Chipset - USB4, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB-C 3.2 Gen 2x2 - 5 Gigabit Ethernet, Wi-Fi 7, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

ASRockBundkortEAN: 4710483947445
Pris fra 2.994 krtil 4.240 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 1.246 kr (29% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.688 kr 2. apr.

Sammenlign priser på ASRock X870E Taichi Lite - Bundkort - udvidet ATX - Socket AM5 - AMD X870E Chipset - USB4, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB-C 3.2 Gen 2x2 - 5 Gigabit Ethernet, Wi-Fi 7, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2994 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASRock X870E Taichi Lite WiFi Motherboard EATX AM5 Socket DDR5
2.994 kr
Til butik
ASRock X870E Taichi Lite WiFi Motherboard EATX AM5 Socket DDR5 billede

Produktinformation

ASROCK X870E Taichi Lite - EATX - AMD AM5 Socket - DDR5 - PCIe 5.0 - USB 4.0 - 5 Gbit Lan

Produktspecifikationer

Mærke: ASRock
Artikel nr.: 90-MXBPA0-A0UAYZ
EAN: 4710483947445
Varenr.: 1002520066
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASRock X870E Taichi Lite - Bundkort - udvidet ATX - Socket AM5 - AMD X870E Chipset - USB4, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB-C 3.2 Gen 2x2 - 5 Gigabit Ethernet, Wi-Fi 7, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)
3.037 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASRock X870E TAICHI LITE Bundkort - AMD X870E - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - Extended ATX
3.066 kr
Til butik
ASRock X870E TAICHI LITE Bundkort - AMD X870E - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - Extended ATX billede

Produktinformation

Bundkort, størrelse: Extended ATX, AMD AM5 socket, AMD X870E chipset, 2 x PCI-Express 5.0 x16, Dual DDR5-6400 4 x DIMM slots (AMD EXPO support), lagrings tilslutninger: 6 x SATA-600 / 3 x M.2 NVMe PCI-Express 4.0 / 1 x M.2 NVMe PCI-Express 5.0 (M.2 size: 2242 / 2260 / 2280), USB 4.0 type A & C, skærm tilslutning: 2 x Displayport 1.4 (via USB-C) / 1 x HDMI 2.1, Realtek RTL8126CG 5 Gigabit netværk (LAN), WiFi 7 & Bluetooth 5.4, AMD Graphics supporteret (CPU med VGA påkrævet), Realtek ALC4082 HD Audio (8-kanaler) lydkort, ASRock Polychrome SYNC software...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASRock
Kategori: Bundkort
Artikel nr.: 90-MXBPA0-A0UAYZ
EAN: 4710483947445
Varenr.: 3301914
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Bundkort AMD AM5 ASRock X870E Taichi Lite WiFi - EATX, DDR5
-11%3.299 kr
Før 3.699 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Bundkort AMD AM5 ASRock X870E Taichi Lite WiFi - EATX, DDR5
-11%3.319 kr
Før 3.719 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
ASRock X870E Taichi Lite WiFi Motherboard EATX AM5 Socket DDR5
3.359 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
ASRock X870E Taichi Lite E-ATX-bundkort
4.240 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASRock X870E Taichi Lite - Bundkort - udvidet ATX - Socket AM5 - AMD X870E Chipset - USB4, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB-C 3.2 Gen 2x2 - 5 Gigabit Ethernet, Wi-Fi 7, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASRock X870E Taichi Lite - Bundkort - udvidet ATX - Socket AM5 - AMD X870E Chipset - USB4, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB-C 3.2 Gen 2x2 - 5 Gigabit Ethernet, Wi-Fi 7, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.994 kr2.994 krKøb
2CS MEGASTORE DK3.037 kr3.037 krKøb
3Proshop DK3.066 kr3.066 krKøb
4Boligcenter DK3.299 kr3.299 krKøb
5Vivas DK3.319 kr3.388 krKøb
6Ultrashop3.359 kr3.359 krKøb
7Teknikproffset DK4.240 kr4.299 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASRock X870E Taichi Lite - Bundkort - udvidet ATX - Socket AM5 - AMD X870E Chipset - USB4, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB-C 3.2 Gen 2x2 - 5 Gigabit Ethernet, Wi-Fi 7, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

PriceData har fulgt prisen på ASRock X870E Taichi Lite - Bundkort - udvidet ATX - Socket AM5 - AMD X870E Chipset - USB4, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB-C 3.2 Gen 2x2 - 5 Gigabit Ethernet, Wi-Fi 7, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) i 166 dage. Laveste pris i perioden er 2.688 kr (registreret d. 2. april 2026), højeste er 3.154 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.980 kr.

Den nuværende pris på 2.994 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 4% den seneste måned. Der er registreret 52 prisfald og 37 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for ASRock X870E Taichi Lite - Bundkort - udvidet ATX - Socket AM5 - AMD X870E Chipset - USB4, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB-C 3.2 Gen 2x2 - 5 Gigabit Ethernet, Wi-Fi 7, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for ASRock X870E Taichi Lite - Bundkort - udvidet ATX - Socket AM5 - AMD X870E Chipset - USB4, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB-C 3.2 Gen 2x2 - 5 Gigabit Ethernet, Wi-Fi 7, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20262.994 kr23 kr (1%)
28. maj 20263.017 kr1 kr (0%)
27. maj 20263.018 kr24 kr (1%)
25. maj 20262.994 kr34 kr (1%)
24. maj 20262.960 kr1 kr (0%)
23. maj 20262.961 kr2 kr (0%)
22. maj 20262.963 kr2 kr (0%)
21. maj 20262.965 kr1 kr (0%)
20. maj 20262.966 kr1 kr (0%)
19. maj 20262.967 kr2 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret