Gå til hovedindhold

ASRock B860I WiFi Bundkort - Intel B860 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Mini-ITX

ASRockBundkortEAN: 4711581490321
Pris fra 1.144 krtil 1.426 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 282 kr (20% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.017 kr 29. apr.

Sammenlign priser på ASRock B860I WiFi Bundkort - Intel B860 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Mini-ITX og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1144 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASRock B860I WiFi Mini ITX LGA1851 sokkel Intel B860
1.144 kr
Til butik
ASRock B860I WiFi Mini ITX LGA1851 sokkel Intel B860 billede

Produktinformation

ASRock B860I WiFi - Bundkort - mini ITX - LGA1851 sokkel - B860 Chipset - USB-C 3.2 Gen 2x2, USB-C 3.2 Gen2, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1 - 2.5 Gigabit LAN, Wi-Fi 6E, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

Produktspecifikationer

Mærke: ASRock
Artikel nr.: 90-MXBQQ-A0UAYZ
EAN: 4711581490321
Varenr.: 1002951772
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Bundkort mini-ITX Asrock B860I WiFi - Intel B860, LGA 1851
-4%1.299 kr
Før 1.359 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Bundkort mini-ITX Asrock B860I WiFi - Intel B860, LGA 1851 billede

Produktinformation

Stærkt mini-ITX bundkort til kompakte pc-bygAsrock B860I WiFi er et mini-ITX bundkort til LGA 1851 (Socket V1), ideelt til små, stilfulde builds uden at gå på kompromis med mulighederne. Det bygger på Intel B860-chipsettet og understøtter Windows 11 x64, så du får en moderne platform til arbejde, gaming og hjemmekontor.Hvad får du?Boardet understøtter DDR5 i dual-channel med op til 128 GB via 2 DIMM-slots og har integreret Intel-grafik via HDMI og DisplayPort. Netværket er fleksibelt med Wi‑Fi (op til Wi‑Fi 6E), Bluetooth 5,3 og 2,5 Gigabit Ethernet. Realtek ALC897 leverer 7.1-kanals lyd, og der er plads til hurtig lagring med M.2 samt RAID over M.2/SATA III. Trods det kompakte format får du de vigtigste interne headers og moderne USB-porte - inklusive USB‑C 3.2 Gen 2x2 på bagpanelet.Sokkel: LGA 1851 (Socket V1)Chipset: Intel B860Formfaktor: mini ITX (17,0 × 17,0 cm)Understøttet OS: Windows 11 x64Integreret grafik: Ja (Intel-familie), 1× HDMI, 1× DisplayPort 1.4Lyd: Realtek ALC897, 7.1 kanalerHukommelse: 2× DIMM, DDR5, dual-channel, maks. 128 GB, Non‑ECC, unbufferedLagring: 1× M.2 (M), 4× SATA III, RAID 0/1/5/10Udvidelse: 1× PCIe x16 (Gen 5.x)Netværk: 2× 2,5G Ethernet (RJ‑45), Wi‑Fi (op til Wi‑Fi 6E), Bluetooth 5,3Bagpanel: 4× USB 2.0, 2× USB 3.2 Gen 1 Type‑A, 1× USB 3.2 Gen 2 Type‑A, 1× USB 3.2 Gen 2x2 Type‑C, mic‑in, line‑inInterne headers: 1× CPU‑blæser, 1× kabinetblæser, 1× 8‑pin EPS, 24‑pin ATX, frontpanel‑audio, RGB‑header, USB 2.0, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2BIOS: UEFI AMIMål: Bredde: 17,0 cm, Dybde: 17,0 cm...

Produktspecifikationer

Mærke: ASRock
Kategori: Bundkort
Vægt: 0.89g
EAN: 4711581490321
Varenr.: 1905971
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Bundkort mini-ITX Asrock B860I WiFi - Intel B860, LGA 1851
-4%1.319 kr
Før 1.379 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Bundkort mini-ITX Asrock B860I WiFi - Intel B860, LGA 1851 billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASRock
Kategori: Bundkort
Vægt: 0.89g
EAN: 4711581490321
Varenr.: 1905971
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
ASRock B860I WiFi Mini ITX LGA1851 sokkel Intel B860
1.419 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASRock B860I WiFi Bundkort - Intel B860 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Mini-ITX
1.426 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASRock B860I WiFi Bundkort - Intel B860 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Mini-ITX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASRock B860I WiFi Bundkort - Intel B860 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Mini-ITX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.144 kr1.144 krKøb
2Boligcenter DK1.299 kr1.299 krKøb
3Vivas DK1.319 kr1.398 krKøb
4Ultrashop1.419 kr1.419 krKøb
5Proshop DK1.426 kr1.426 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASRock B860I WiFi Bundkort - Intel B860 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Mini-ITX

PriceData har fulgt prisen på ASRock B860I WiFi Bundkort - Intel B860 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Mini-ITX i 183 dage. Laveste pris i perioden er 1.017 kr (registreret d. 29. april 2026), højeste er 1.497 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.241 kr.

Den nuværende pris på 1.144 kr er 8% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 11% den seneste måned. Der er registreret 21 prisfald og 16 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 35 prisændringer for ASRock B860I WiFi Bundkort - Intel B860 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Mini-ITX. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 35 prisændringer for ASRock B860I WiFi Bundkort - Intel B860 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Mini-ITX de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 20261.144 kr1 kr (0%)
27. maj 20261.145 kr1 kr (0%)
23. maj 20261.144 kr1 kr (0%)
9. maj 20261.143 kr136 kr (11%)
8. maj 20261.279 kr262 kr (26%)
29. apr. 20261.017 kr22 kr (2%)
23. apr. 20261.039 kr118 kr (10%)
8. apr. 20261.157 kr63 kr (6%)
28. mar. 20261.094 kr87 kr (7%)
26. mar. 20261.181 kr129 kr (10%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret