Gå til hovedindhold

Apple - Bagsidecover til mobiltelefon - MagSafe-kompatibilitet - silicone - stengrå - for iPhone 16 Plus

AppleMobiltelefon – coversEAN: 0195949885143
Pris fra 134 krtil 399 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 265 kr (66% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Apple - Bagsidecover til mobiltelefon - MagSafe-kompatibilitet - silicone - stengrå - for iPhone 16 Plus og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 134 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Apple MYYC3ZM/A Beskyttelsescover Grå Apple iPhone 16 Plus
134 kr
Til butik
Apple MYYC3ZM/A Beskyttelsescover Grå Apple iPhone 16 Plus billede

Produktinformation

Apple - Bagsidecover til mobiltelefon - MagSafe-kompatibilitet - silicone - stengrå - for iPhone 16 Plus

Produktspecifikationer

Mærke: Apple
Artikel nr.: MYYC3ZM/A
EAN: 0195949885143
Varenr.: 1002484275
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Apple iPhone 16 Plus Silicone Case with MagSafe - Stone Gray
149 kr
Til butik
Apple iPhone 16 Plus Silicone Case with MagSafe - Stone Gray billede

Produktinformation

Silikonskalet med MagSafe har utformats av Apple för att komplettera och skydda din iPhone 16 Plus på ett smakfullt sätt. Skalet tillverkas av 55 % återvunnet silikon och har en silkeslen finish som känns skön att hålla i. Och insidan har ett mjukt foder av mikrofiber för ännu mer skydd. Det här skalet fungerar smidigt med kamerareglaget. Skalet har en yta av safirglas över kamerareglaget, med ett ledande skikt som känner av dina fingerrörelser. Skalet har inbyggda magneter som lägger sig helt perfekt mot iPhone 16 Plus. Det fäster magiskt varje gång och ger snabbare trådlös laddning. Låt skalet sitta kvar på din iPhone när det är dags att ladda. Snäpp bara fast en MagSafe-laddare eller lägg enheten på en Qi2 eller Qi-certifierad laddare. Precis som alla Apple-designade skal har det här testats under tusentals timmar genom hela design- och tillverkningsprocessen. Så det ser inte bara snyggt ut. Det skyddar också din iPhone effektivt mot repor och stötar.

Produktspecifikationer

Mærke: Apple
Kategori: iPhone 16
EAN: 0195949885143
Varenr.: A22949
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Mobilcover Apple iPhone 16 Plus silikonetype - stengrå med MagSafe
-43%169 kr
Før 299 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Mobilcover Apple iPhone 16 Plus silikonetype - stengrå med MagSafe billede

Produktinformation

Apple - Bagsidecover til mobiltelefon - MagSafe-kompatibilitet - silicone - stengrå - for iPhone 16 PlusSilicone Protective Cover er designet til personer, der har brug for pålidelig beskyttelse af deres mobiltelefon. Det er fremstillet af genbrugssilikone og kombinerer bæredygtighed med funktionalitet, samtidig med at det sikrer, at din enhed er beskyttet mod fald og ridser. Soft-touch-finishen giver et behageligt greb, som gør det lettere at håndtere enheden i løbet af dagen.Miljøvenligt materialeDette beskyttelsescover er fremstillet af 55 % genbrugssilikone, hvilket er i overensstemmelse med miljøbevidste valg og bidrager positivt til miljøet.Behageligt grebEtuiets bløde overflade giver et behageligt og sikkert greb og hjælper med at reducere risikoen for utilsigtede fald.Kompatibel med MagSafeMed indbyggede magneter fungerer dette cover problemfrit med MagSafe-tilbehør, hvilket giver mulighed for nem fastgørelse og effektiv trådløs opladning.Førsteklasses beskyttelseDette etui er designet til at beskytte mod fald og ridser og sikrer, at din mobiltelefon forbliver i perfekt stand, klar til at tackle hverdagens udfordringer.Blød mikrofiberforingDet indvendige af etuiet har en blød mikrofiberforing, der giver et ekstra lag beskyttelse og forhindrer ridser på din enhed.GenereltFarve: StengråForingsmateriale: Blød mikrofiberMateriale: SiliconeProduktgenbrugt indhold: 55 % - fremstillet af genbrugs-silikoneBæretaskeAnbefalet brug: Til mobiltelefonBeskyttelse: Dropbeskyttelse, ridsebeskyttelseMagSafe-kompatibilitet: JaOmslagsfunktioner: Blød berøring, indbyggede m...

Produktspecifikationer

Mærke: Apple
Kategori: Mobilcovers
Vægt: 0.1g
EAN: 0195949885143
Varenr.: 1809677
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Apple - Bagsidecover til mobiltelefon - MagSafe-kompatibilitet - silicone - stengrå - for iPhone 16 Plus
185 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Mobilcover Apple iPhone 16 Plus silikonetype - stengrå med MagSafe
-41%189 kr
Før 319 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Apple MYYC3ZM/A Beskyttelsescover Grå Apple iPhone 16 Plus
189 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Apple Silicone Case Magsafe Iphone 16 Plus Grå
399 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Apple - Bagsidecover til mobiltelefon - MagSafe-kompatibilitet - silicone - stengrå - for iPhone 16 Plus koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Apple - Bagsidecover til mobiltelefon - MagSafe-kompatibilitet - silicone - stengrå - for iPhone 16 Plus koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK134 kr134 krKøb
2Teknikproffset DK149 kr198 krKøb
3Boligcenter DK169 kr169 krKøb
4CS MEGASTORE DK185 kr224 krKøb
5Vivas DK189 kr258 krKøb
6Ultrashop189 kr189 krKøb
7Dustin DK399 kr485,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Apple - Bagsidecover til mobiltelefon - MagSafe-kompatibilitet - silicone - stengrå - for iPhone 16 Plus

PriceData har fulgt prisen på Apple - Bagsidecover til mobiltelefon - MagSafe-kompatibilitet - silicone - stengrå - for iPhone 16 Plus i 172 dage. Laveste pris i perioden er 134 kr (registreret d. 26. maj 2026), højeste er 209 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 153 kr.

Den nuværende pris på 134 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 8% den seneste måned. Der er registreret 5 prisfald i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 6 prisændringer for Apple - Bagsidecover til mobiltelefon - MagSafe-kompatibilitet - silicone - stengrå - for iPhone 16 Plus. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 6 prisændringer for Apple - Bagsidecover til mobiltelefon - MagSafe-kompatibilitet - silicone - stengrå - for iPhone 16 Plus de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
26. maj 2026134 kr4 kr (3%)
20. maj 2026138 kr4 kr (3%)
13. maj 2026142 kr3 kr (2%)
6. maj 2026145 kr4 kr (3%)
27. dec. 2025149 kr60 kr (29%)
13. dec. 2025209 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret