Gå til hovedindhold

GIGABYTE X870M AORUS ELITE WIFI7 ICE Bundkort - AMD X870 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX

GigabyteBundkortEAN: 4719331874704
Pris fra 2.054 krtil 2.619 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 565 kr (22% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.011 kr 20. maj

Sammenlign priser på GIGABYTE X870M AORUS ELITE WIFI7 ICE Bundkort - AMD X870 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2054 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
GIGABYTE X870M AORUS ELITE WIFI7 ICE micro ATX AM5 AMD X870
2.054 kr
Til butik
GIGABYTE X870M AORUS ELITE WIFI7 ICE micro ATX AM5 AMD X870 billede

Produktinformation

AORUS X870M ELITE WIFI7 ICE - Bundkort - micro ATX - Socket AM5 - AMD X870 Chipset - USB-C 3.2 Gen 2x2, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2 - Wi-Fi 7, Bluetooth, 2.5 Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

Produktspecifikationer

Artikel nr.: X870M A ELITE WF7 ICE
EAN: 4719331874704
Varenr.: 1003843886
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
GIGABYTE X870M AORUS ELITE WIFI7 ICE Bundkort - AMD X870 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX
2.055 kr
Til butik
GIGABYTE X870M AORUS ELITE WIFI7 ICE Bundkort - AMD X870 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX billede

Produktinformation

Bundkort, størrelse: Micro-ATX, AMD AM5 socket, AMD X870 chipset, 1 x PCI-Express 5.0 x16, Dual DDR5-6400 4 x DIMM slots (AMD EXPO support), lagrings tilslutninger: 2 x SATA-600 / 1 x M.2 NVMe PCI-Express 4.0 / 1 x M.2 NVMe PCI-Express 5.0 (M.2 size: 2242 / 2260 / 2280), USB 4.0 type A & C, skærm tilslutning: 2 x Displayport 1.4 (via USB-C) / 1 x HDMI 2.1, Realtek 2.5 Gigabit netværk (LAN), Realtek RTL8922AE WiFi 7 & Bluetooth 5.4, AMD Graphics supporteret (CPU med VGA påkrævet), Realtek ALC1220 HD Audio (8-kanaler) lydkort, Gigabyte Fusion RGB 2.0 software...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: GIGABYTE
Kategori: Bundkort
Artikel nr.: X870M A ELITE WF7 ICE
EAN: 4719331874704
Varenr.: 3429447
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Gigabyte X870M Aorus Elite WiFi 7 ICE bundkort - AM5, DDR5 op til 8.200 MHz, PCIe 5.0, USB4
-4%2.599 kr
Før 2.699 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gigabyte X870M Aorus Elite WiFi 7 ICE bundkort - AM5, DDR5 op til 8.200 MHz, PCIe 5.0, USB4 billede

Produktinformation

Fordele ved bundkort til gaming og kraftige PC-bygGigabyte X870M Aorus Elite WiFi 7 ICE er et kompakt micro ATX-bundkort til dig, der vil bygge en hurtig og fremtidssikker PC med AMD. Det understøtter AMD Ryzen 9000/8000/7000 processorer på Socket AM5 og udnytter DDR5-hukommelse helt op til 8.200 MHz (O.C.) for maksimal respons. Med det hvide ICE-design får du et stilrent udgangspunkt til både gaming- og creator-builds.Nøgleoplevelser i daglig brugDen digitale 14+2+2 VRM leverer stabil strøm til selv krævende CPU’er. Du får to PCIe x16-slots (Gen 5 og Gen 4) til grafikkort og udvidelser samt to M.2-pladser, hvoraf den ene kører PCIe 5.0 til lynhurtige SSD’er. Netværket er på forkant med indbygget Wi‑Fi 7 og 2,5 GbE LAN, mens USB4 Gen 3x2 på bagsiden giver høj båndbredde og fleksible tilslutninger. Realtek ALC1220-VB sørger for klar 7.1-lyd til spil og underholdning.Formfaktor: micro ATXChipset: AMD X870CPU-understøttelse: AMD Ryzen 9000/8000/7000, sokkel AM5Strømdesign: 14+2+2 faser digital VRMHukommelse: 4× DIMM DDR5, op til 8.200 MHz (O.C.), maks. 256 GB, dual-channel, Non‑ECCUdvidelse: 1× PCIe 5.0 x16, 1× PCIe 4.0 x16Lagring: 2× M.2 (1× PCIe 5.0, 1× PCIe 4.0), 2× SATA III, RAID 0/1/5/10Netværk: Wi‑Fi 7 (802.11be) med antenne, 2,5 GbE LAN, Bluetooth 5.4Bagpanel: 2× USB4 Gen 3x2, 2× USB 3.2 Gen2 Type‑A, 4× USB 3.2 Gen1, 4× USB 2.0, HDMI 2.1, optisk S/PDIF, lyd I/O, RJ‑45Lyd: Realtek ALC1220‑VB, 7.1 kanalerStrøm: ATX 24‑pin + 8‑pin EPSRGB: 4× RGB‑headersMål (H × B × D): 3,5 × 24,4 × 24,4 cmPakkens indhold: Antenne, batteri, skruer...

Produktspecifikationer

Mærke: Gigabyte
Kategori: Bundkort
Vægt: 2.13g
EAN: 4719331874704
Varenr.: 2121365
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Gigabyte X870M Aorus Elite WiFi 7 ICE bundkort - AM5, DDR5 op til 8.200 MHz, PCIe 5.0, USB4
-4%2.619 kr
Før 2.719 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad GIGABYTE X870M AORUS ELITE WIFI7 ICE Bundkort - AMD X870 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad GIGABYTE X870M AORUS ELITE WIFI7 ICE Bundkort - AMD X870 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.054 kr2.054 krKøb
2Proshop DK2.055 kr2.055 krKøb
3Boligcenter DK2.599 kr2.599 krKøb
4Vivas DK2.619 kr2.698 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for GIGABYTE X870M AORUS ELITE WIFI7 ICE Bundkort - AMD X870 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX

PriceData har fulgt prisen på GIGABYTE X870M AORUS ELITE WIFI7 ICE Bundkort - AMD X870 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX i 176 dage. Laveste pris i perioden er 2.011 kr (registreret d. 20. maj 2026), højeste er 2.390 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.116 kr.

Den nuværende pris på 2.054 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 34 prisfald og 33 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 68 prisændringer for GIGABYTE X870M AORUS ELITE WIFI7 ICE Bundkort - AMD X870 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 68 prisændringer for GIGABYTE X870M AORUS ELITE WIFI7 ICE Bundkort - AMD X870 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 20262.054 kr1 kr (0%)
22. maj 20262.055 kr44 kr (2%)
20. maj 20262.011 kr44 kr (2%)
5. maj 20262.055 kr28 kr (1%)
3. maj 20262.083 kr10 kr (0%)
2. maj 20262.093 kr8 kr (0%)
30. apr. 20262.085 kr2 kr (0%)
29. apr. 20262.083 kr6 kr (0%)
26. apr. 20262.089 kr4 kr (0%)
25. apr. 20262.085 kr6 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret