Gå til hovedindhold

AMD Ryzen Threadripper PRO 9965WX CPU - 24 kerner - 4.2 GHz - AMD sTR5 - AMD Boxed (uden køler)

AMDKomponenterEAN: 0730143317528
Pris fra 21.586 krtil 23.749 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 2.163 kr (9% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 20.422 kr 14. apr.

Sammenlign priser på AMD Ryzen Threadripper PRO 9965WX CPU - 24 kerner - 4.2 GHz - AMD sTR5 - AMD Boxed (uden køler) og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 21586 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
AMD Ryzen Threadripper PRO 9965WX 4,2 GHz 24 kerner sTR5
21.586 kr
Til butik
AMD Ryzen Threadripper PRO 9965WX 4,2 GHz 24 kerner sTR5 billede

Produktinformation

AMD Ryzen ThreadRipper PRO 9965WX - 4.2 GHz - 24-core - 48 tråde - 128 MB cache - Socket sTR5 - Box

Produktspecifikationer

Mærke: AMD
Artikel nr.: 100-100000724WOF
EAN: 0730143317528
Varenr.: 1003486299
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
AMD Ryzen Threadripper PRO 9965WX CPU - 24 kerner - 4.2 GHz - AMD sTR5 - AMD Boxed (uden køler)
21.717 kr
Til butik
AMD Ryzen Threadripper PRO 9965WX CPU - 24 kerner - 4.2 GHz - AMD sTR5 - AMD Boxed (uden køler) billede

Produktinformation

Processor (CPU), 4.2 GHz (5.4 GHz Turbo), kan overclockes, 24 kerner (tetracosa core), 48 tråde, 24 MB L2 / 128 MB L3 cache, understøtter Quad Channel DDR5-6400 RAM, 148 PCI Express Gen 5.0 lanes, sTR5 socket, 350 watt TDP, Box (dog uden køler) - Zen 5 Understøttes af bundkort med WRX90-, TRX50- eller PRO 695-chipset...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: AMD
Kategori: CPU
Artikel nr.: 100-100000724WOF
EAN: 0730143317528
Varenr.: 3387923
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Amd Ryzen Threadripper Pro 9965wx 4.2ghz Str5
23.749 kr
Til butik
Amd Ryzen Threadripper Pro 9965wx 4.2ghz Str5 billede

Produktinformation

48 tråde gør komplekse parallelle opgaver og rendering hurtigere 4,2 GHz base og 5,4 GHz boost giver stærk enkeltrådet ydeevne 128 MB L3-cache reducerer datalatenser ved tunge beregningsopgaver Understøttelse af oktakanals DDR5 og 148 PCIe 5.0-baner muliggør hurtig I/O 350 W TDP betyder, at du skal planlægge til højtydende køling, køler medfølger ikke...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: AMD
Kategori: Øvrige CPU sockets
Artikel nr.: 100-100000724WOF
EAN: 0730143317528
Varenr.: 5020070391

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad AMD Ryzen Threadripper PRO 9965WX CPU - 24 kerner - 4.2 GHz - AMD sTR5 - AMD Boxed (uden køler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad AMD Ryzen Threadripper PRO 9965WX CPU - 24 kerner - 4.2 GHz - AMD sTR5 - AMD Boxed (uden køler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK21.586 kr21.586 krKøb
2Proshop DK21.717 kr21.717 krKøb
3Dustin DK23.749 kr23.835,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for AMD Ryzen Threadripper PRO 9965WX CPU - 24 kerner - 4.2 GHz - AMD sTR5 - AMD Boxed (uden køler)

PriceData har fulgt prisen på AMD Ryzen Threadripper PRO 9965WX CPU - 24 kerner - 4.2 GHz - AMD sTR5 - AMD Boxed (uden køler) i 182 dage. Laveste pris i perioden er 20.422 kr (registreret d. 14. april 2026), højeste er 23.369 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 21.927 kr.

Den nuværende pris på 21.586 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 33 prisfald og 18 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 50 prisændringer for AMD Ryzen Threadripper PRO 9965WX CPU - 24 kerner - 4.2 GHz - AMD sTR5 - AMD Boxed (uden køler). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 50 prisændringer for AMD Ryzen Threadripper PRO 9965WX CPU - 24 kerner - 4.2 GHz - AMD sTR5 - AMD Boxed (uden køler) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 202621.586 kr70 kr (0%)
29. maj 202621.656 kr81 kr (0%)
28. maj 202621.737 kr366 kr (2%)
19. maj 202622.103 kr366 kr (2%)
5. maj 202621.737 kr154 kr (1%)
4. maj 202621.583 kr160 kr (1%)
29. apr. 202621.423 kr553 kr (3%)
25. apr. 202621.976 kr1.554 kr (8%)
14. apr. 202620.422 kr103 kr (1%)
13. apr. 202620.525 kr207 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret