Gå til hovedindhold

AMD Ryzen 5 5600T Wraith Stealth CPU - 6 kerner - 3.5 GHz - AMD AM4 - AMD Boxed (med køler)

AMDComputer – processorerEAN: 0730143316651
Pris fra 1.121 krtil 1.619 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 498 kr (31% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 979 kr 17. mar.

Sammenlign priser på AMD Ryzen 5 5600T Wraith Stealth CPU - 6 kerner - 3.5 GHz - AMD AM4 - AMD Boxed (med køler) og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1121 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
AMD CPU Ryzen 5 5600T 3.5GHz 6-core Socket AM4 Box - m/køler
1.121 kr
Til butik
AMD CPU Ryzen 5 5600T 3.5GHz 6-core Socket AM4 Box - m/køler billede

Produktinformation

AMD Ryzen 5 5600T - 3.5 GHz - 6-core - 12 tråde - 32 MB cache - Socket AM4 - Box med stelath køler

Produktspecifikationer

Mærke: AMD
Artikel nr.: 100-100001584BOX
EAN: 0730143316651
Varenr.: 1002445299
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
AMD Ryzen 5 5600T Wraith Stealth CPU - 6 kerner - 3.5 GHz - AMD AM4 - AMD Boxed (med køler)
1.129 kr
Til butik
AMD Ryzen 5 5600T Wraith Stealth CPU - 6 kerner - 3.5 GHz - AMD AM4 - AMD Boxed (med køler) billede

Produktinformation

Processor (CPU), 3.5 GHz (4.5 GHz Turbo), kan overclockes, 6 kerner (hexa core), 12 tråde, 3 MB L2 / 32 MB L3 cache, understøtter Dual Channel DDR4-3200 RAM, 24 PCI Express Gen 4.0 lanes, AM4 socket, 65 watt TDP, Box med Wraith Stealth køler - Zen 3

Produktspecifikationer

Mærke: AMD
Kategori: CPU
Artikel nr.: 100-100001584BOX
EAN: 0730143316651
Varenr.: 3317574
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
AMD CPU Ryzen 5 5600T 3.5GHz 6-core Socket AM4 Box - m/køler
1.389 kr
Til butik
AMD CPU Ryzen 5 5600T 3.5GHz 6-core Socket AM4 Box - m/køler billede

Produktinformation

AMD Ryzen 5 5600T 3.5GHz 6-Core - Box Opgrader din computeroplevelse med AMD Ryzen 5 5600T, en kraftfuld 6-core processor, der leverer en imponerende klokkehastighed på 3.5GHz. Denne processor er ideel til både gaming og produktivitet, hvilket gør det mul...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: AMD
Kategori: CPU
EAN: 0730143316651
Varenr.: 73918
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Amd Ryzen 5 5600t 3.5ghz Am4 Processor
-0%1.536 kr
Før 1.536,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
AMD Ryzen 5 5600T 3,5 GHz CPU - 6 kerner, AM4 (Box)
1.599 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
AMD Ryzen 5 5600T 3,5 GHz CPU - 6 kerner, AM4 (Box)
1.619 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad AMD Ryzen 5 5600T Wraith Stealth CPU - 6 kerner - 3.5 GHz - AMD AM4 - AMD Boxed (med køler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad AMD Ryzen 5 5600T Wraith Stealth CPU - 6 kerner - 3.5 GHz - AMD AM4 - AMD Boxed (med køler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.121 kr1.121 krKøb
2Proshop DK1.129 kr1.129 krKøb
3Ultrashop1.389 kr1.389 krKøb
4Dustin DK1.536 kr1.622,25 krKøb
5Boligcenter DK1.599 kr1.599 krKøb
6Vivas DK1.619 kr1.698 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for AMD Ryzen 5 5600T Wraith Stealth CPU - 6 kerner - 3.5 GHz - AMD AM4 - AMD Boxed (med køler)

PriceData har fulgt prisen på AMD Ryzen 5 5600T Wraith Stealth CPU - 6 kerner - 3.5 GHz - AMD AM4 - AMD Boxed (med køler) i 183 dage. Laveste pris i perioden er 939 kr (registreret d. 2. januar 2026), højeste er 1.121 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 993 kr.

Den nuværende pris på 1.121 kr er 13% over normalprisen. Prisen er steget 8% den seneste måned. Der er registreret 12 prisfald og 16 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 27 prisændringer for AMD Ryzen 5 5600T Wraith Stealth CPU - 6 kerner - 3.5 GHz - AMD AM4 - AMD Boxed (med køler). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 27 prisændringer for AMD Ryzen 5 5600T Wraith Stealth CPU - 6 kerner - 3.5 GHz - AMD AM4 - AMD Boxed (med køler) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 20261.121 kr70 kr (7%)
20. maj 20261.051 kr8 kr (1%)
15. maj 20261.043 kr2 kr (0%)
9. maj 20261.045 kr1 kr (0%)
8. maj 20261.044 kr7 kr (1%)
6. maj 20261.037 kr3 kr (0%)
2. maj 20261.040 kr30 kr (3%)
17. apr. 20261.010 kr10 kr (1%)
15. apr. 20261.020 kr2 kr (0%)
14. apr. 20261.022 kr34 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret