Gå til hovedindhold

AMD Ryzen 5 5600XT Wraith Stealth CPU - 6 kerner - 3.7 GHz - AMD AM4 - AMD Boxed (med køler)

AMDComputer – processorerEAN: 0730143316613
Pris fra 1.152 krtil 1.379 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 227 kr (16% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.084 kr 8. maj

Sammenlign priser på AMD Ryzen 5 5600XT Wraith Stealth CPU - 6 kerner - 3.7 GHz - AMD AM4 - AMD Boxed (med køler) og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1152 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
AMD CPU Ryzen 5 5600XT 3.7GHz 6-core Socket AM4 BOX - m/køler
1.152 kr
Til butik
AMD CPU Ryzen 5 5600XT 3.7GHz 6-core Socket AM4 BOX - m/køler billede

Produktinformation

AMD Ryzen 5 5600XT - 3.7 GHz - 6-core - 12 tråde - 32 MB cache - Socket AM4 - Box med stealth køler

Produktspecifikationer

Mærke: AMD
Artikel nr.: 100-100001585BOX
EAN: 0730143316613
Varenr.: 1002445300
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
AMD Ryzen 5 - Box
1.159 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
AMD Ryzen 5 5600XT Wraith Stealth CPU - 6 kerner - 3.7 GHz - AMD AM4 - AMD Boxed (med køler)
1.159 kr
Til butik
AMD Ryzen 5 5600XT Wraith Stealth CPU - 6 kerner - 3.7 GHz - AMD AM4 - AMD Boxed (med køler) billede

Produktinformation

Processor (CPU), 3.7 GHz (4.7 GHz Turbo), kan overclockes, 6 kerner (hexa core), 12 tråde, 3 MB L2 / 32 MB L3 cache, understøtter Dual Channel DDR4-3200 RAM, 24 PCI Express Gen 4.0 lanes, AM4 socket, 65 watt TDP, Box med Wraith Stealth køler - Zen 3

Produktspecifikationer

Mærke: AMD
Kategori: CPU
Artikel nr.: 100-100001585BOX
EAN: 0730143316613
Varenr.: 3317577
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Amd Ryzen 5 5600xt 3.7ghz Am4 Processor
1.224 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
CPU AMD Ryzen 5 5600XT - 6 kerner, 3,7-4,7 GHz, AM4
-8%1.269 kr
Før 1.379 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
CPU AMD Ryzen 5 5600XT - 6 kerner, 3,7-4,7 GHz, AM4
-8%1.289 kr
Før 1.399 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
AMD Ryzen 5 5600XT-processor til AM4-sokkel
1.354 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
AMD CPU Ryzen 5 5600XT 3.7GHz 6-core Socket AM4 BOX - m/køler
1.379 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad AMD Ryzen 5 5600XT Wraith Stealth CPU - 6 kerner - 3.7 GHz - AMD AM4 - AMD Boxed (med køler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad AMD Ryzen 5 5600XT Wraith Stealth CPU - 6 kerner - 3.7 GHz - AMD AM4 - AMD Boxed (med køler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.152 kr1.152 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.159 kr1.159 krKøb
3Proshop DK1.159 kr1.159 krKøb
4Dustin DK1.224 kr1.310,25 krKøb
5Boligcenter DK1.269 kr1.269 krKøb
6Vivas DK1.289 kr1.368 krKøb
7Teknikproffset DK1.354 kr1.413 krKøb
8Ultrashop1.379 kr1.379 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for AMD Ryzen 5 5600XT Wraith Stealth CPU - 6 kerner - 3.7 GHz - AMD AM4 - AMD Boxed (med køler)

PriceData har fulgt prisen på AMD Ryzen 5 5600XT Wraith Stealth CPU - 6 kerner - 3.7 GHz - AMD AM4 - AMD Boxed (med køler) i 182 dage. Laveste pris i perioden er 1.045 kr (registreret d. 7. december 2025), højeste er 1.174 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.106 kr.

Den nuværende pris på 1.152 kr er 4% over normalprisen. Prisen er steget 5% den seneste måned. Der er registreret 28 prisfald og 29 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 57 prisændringer for AMD Ryzen 5 5600XT Wraith Stealth CPU - 6 kerner - 3.7 GHz - AMD AM4 - AMD Boxed (med køler). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 57 prisændringer for AMD Ryzen 5 5600XT Wraith Stealth CPU - 6 kerner - 3.7 GHz - AMD AM4 - AMD Boxed (med køler) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 20261.152 kr30 kr (3%)
21. maj 20261.122 kr9 kr (1%)
19. maj 20261.131 kr10 kr (1%)
16. maj 20261.121 kr9 kr (1%)
14. maj 20261.112 kr9 kr (1%)
12. maj 20261.121 kr37 kr (3%)
8. maj 20261.084 kr11 kr (1%)
7. maj 20261.095 kr9 kr (1%)
2. maj 20261.104 kr8 kr (1%)
1. maj 20261.112 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret