Gå til hovedindhold

AMD Ryzen 5 5600GT Wraith Stealth CPU - 6 kerner - 3.6 GHz - AMD AM4 - AMD Boxed (med køler)

AMDComputer – processorerEAN: 0730143316002
Pris fra 1.130 krtil 1.389 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 259 kr (19% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.060 kr 26. mar.

Sammenlign priser på AMD Ryzen 5 5600GT Wraith Stealth CPU - 6 kerner - 3.6 GHz - AMD AM4 - AMD Boxed (med køler) og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1130 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
AMD Ryzen 5 5600GT 3,6 GHz 6 kerner AM4 PIB - m/køler
1.130 kr
Til butik
AMD Ryzen 5 5600GT 3,6 GHz 6 kerner AM4 PIB - m/køler billede

Produktinformation

AMD Ryzen 5 5600GT - 3.6 GHz - 6-core - 12 tråde - 16 MB cache - Socket AM4 - Box

Produktspecifikationer

Mærke: AMD
Artikel nr.: 100-100001488BOX
EAN: 0730143316002
Varenr.: 1001843537
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
AMD Ryzen 5 5600GT - 3.6 GHz - 6-core - 12 tråde - 16 MB cache - Socket AM4 - Box
1.187 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
AMD Ryzen 5 5600GT Wraith Stealth CPU - 6 kerner - 3.6 GHz - AMD AM4 - AMD Boxed (med køler)
1.187 kr
Til butik
AMD Ryzen 5 5600GT Wraith Stealth CPU - 6 kerner - 3.6 GHz - AMD AM4 - AMD Boxed (med køler) billede

Produktinformation

Processor (CPU), 3.6 GHz (4.6 GHz Turbo), kan overclockes, 6 kerner (hexa core), 12 tråde, 3 MB L2 / 16 MB L3 cache, understøtter Dual Channel DDR4-3200 RAM, 16 PCI Express Gen 3.0 lanes, AM4 socket, indbygget AMD Radeon grafikkort, 65 watt TDP, Box med Wraith Stealth køler - Zen 3...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: AMD
Kategori: CPU
Artikel nr.: 100-100001488BOX
EAN: 0730143316002
Varenr.: 3225502
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Amd Ryzen 5 5600gt 3.6ghz Am4 Processor
1.199 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
AMD CPU Ryzen 5 5600GT 3.6GHz 6 kerner Socket AM4 PIB - m/køler
1.274 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
AMD Ryzen 5 5600GT 3,6 GHz 6 kerner AM4 PIB - m/køler
1.389 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad AMD Ryzen 5 5600GT Wraith Stealth CPU - 6 kerner - 3.6 GHz - AMD AM4 - AMD Boxed (med køler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad AMD Ryzen 5 5600GT Wraith Stealth CPU - 6 kerner - 3.6 GHz - AMD AM4 - AMD Boxed (med køler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.130 kr1.130 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.187 kr1.187 krKøb
3Proshop DK1.187 kr1.187 krKøb
4Dustin DK1.199 kr1.285,25 krKøb
5Teknikproffset DK1.274 kr1.323 krKøb
6Ultrashop1.389 kr1.389 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for AMD Ryzen 5 5600GT Wraith Stealth CPU - 6 kerner - 3.6 GHz - AMD AM4 - AMD Boxed (med køler)

PriceData har fulgt prisen på AMD Ryzen 5 5600GT Wraith Stealth CPU - 6 kerner - 3.6 GHz - AMD AM4 - AMD Boxed (med køler) i 175 dage. Laveste pris i perioden er 874 kr (registreret d. 20. februar 2026), højeste er 1.190 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.097 kr.

Den nuværende pris på 1.130 kr er 3% over normalprisen. Prisen er faldet 5% den seneste måned. Der er registreret 18 prisfald og 21 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 40 prisændringer for AMD Ryzen 5 5600GT Wraith Stealth CPU - 6 kerner - 3.6 GHz - AMD AM4 - AMD Boxed (med køler). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 40 prisændringer for AMD Ryzen 5 5600GT Wraith Stealth CPU - 6 kerner - 3.6 GHz - AMD AM4 - AMD Boxed (med køler) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20261.130 kr1 kr (0%)
28. maj 20261.129 kr25 kr (2%)
27. maj 20261.104 kr1 kr (0%)
26. maj 20261.105 kr10 kr (1%)
25. maj 20261.095 kr12 kr (1%)
23. maj 20261.083 kr35 kr (3%)
20. maj 20261.118 kr2 kr (0%)
17. maj 20261.116 kr1 kr (0%)
16. maj 20261.117 kr1 kr (0%)
8. maj 20261.118 kr72 kr (6%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret