Gå til hovedindhold

AMD Ryzen 3 4100 Wraith Stealth CPU - 4 kerner - 3.8 GHz - AMD AM4 - AMD Boxed (med køler)

AMDComputer – processorerEAN: 0730143314060
Pris fra 432 krtil 1.309 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 877 kr (67% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 377 kr 8. maj

Sammenlign priser på AMD Ryzen 3 4100 Wraith Stealth CPU - 4 kerner - 3.8 GHz - AMD AM4 - AMD Boxed (med køler) og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 432 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
CPU AMD RYZEN 3 4100 4-core 38GHz 6MB cache 65W socket AM4 BOX
432 kr
Til butik
CPU AMD RYZEN 3 4100 4-core 38GHz 6MB cache 65W socket AM4 BOX billede

Produktinformation

CPU AMD RYZEN 3 4100 Opgrader din computer med AMD RYZEN 3 4100, en kraftfuld 4-core processor, der leverer en imponerende hastighed på 3,8 GHz. Denne CPU er designet til at håndtere alt fra almindelige opgaver til mere krævende spil og multitasking. Med...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: AMD
Kategori: CPU
EAN: 0730143314060
Varenr.: 91950
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
AMD CPU Ryzen 3 4100 3.8GHz Quad-Core AM4 (PIB - m/køler)
476 kr
Til butik
AMD CPU Ryzen 3 4100 3.8GHz Quad-Core  AM4 (PIB - m/køler) billede

Produktinformation

Antal kärnor: Fyrkärnig, Antal processorer: 1, Antal trådar: 8 trådar, Arkitekturegenskaper: AMD Ryzen VR-Ready Premium, AMD StoreMI Technology, Zen 2-kärnarkitektur, Cache: 4 MB, Cacheminnesinformation: L3 - 4 MB | L2 - 2 MB | L1 - 256 KB, Förpackningstyp: AMD Processor in a Box (PIB), Inkluderade tillbehör: AMD Wraith Stealth Cooler, Klockfrekvens: 3.8 GHz, Kompatibel processorsockel: Socket AM4, Max. turbohastighet: 4 GHz, PCI-expressrevision: 3.0, Produkttyp: Processor, Temperaturspecifikation: 95 °C, Termisk avledningseffekt: 65 W, Tillverkningsprocess: 7 nm, Typ / Formfaktor: AMD Ryzen 3 4100.

Produktspecifikationer

Mærke: AMD
Kategori: Processorer
EAN: 0730143314060
Varenr.: C61720
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
AMD Ryzen 3 4100 Wraith Stealth CPU - 4 kerner - 3.8 GHz - AMD AM4 - AMD Boxed (med køler)
483 kr
Til butik
AMD Ryzen 3 4100 Wraith Stealth CPU - 4 kerner - 3.8 GHz - AMD AM4 - AMD Boxed (med køler) billede

Produktinformation

Processor (CPU), 3.8 GHz (4 GHz Turbo), kan overclockes, 4 kerner (quad core), 8 tråde, 2 MB L2 / 4 MB L3 cache, understøtter Dual Channel DDR4-3200 RAM, 24 PCI Express Gen 3.0 lanes, AM4 socket, 65 watt TDP, Box med Wraith Stealth køler - Zen 2

Produktspecifikationer

Mærke: AMD
Kategori: CPU
Artikel nr.: 100-100000510BOX
EAN: 0730143314060
Varenr.: 3056695
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
AMD Ryzen 3 4100 3.8 GHz, 6MB, AM4, 65W CPU - GEEKD.dk
550 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
AMD Ryzen 5 5600 3,5 GHz 6 kerner AM4 TRAY - u/køler
892 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Amd Ryzen 3 4100 Processor 3,8 Ghz 4 Mb L3 Kasse 3.8ghz Am4
999 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
CPU AMD Ryzen 5 5600 3,5 GHz 6 kerner AM4 (tray uden køler)
1.289 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
CPU AMD Ryzen 5 5600 3,5 GHz 6 kerner AM4 (tray uden køler)
1.309 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad AMD Ryzen 3 4100 Wraith Stealth CPU - 4 kerner - 3.8 GHz - AMD AM4 - AMD Boxed (med køler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad AMD Ryzen 3 4100 Wraith Stealth CPU - 4 kerner - 3.8 GHz - AMD AM4 - AMD Boxed (med køler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Ultrashop432 kr432 krKøb
2Teknikproffset DK476 kr525 krKøb
3Proshop DK483 kr522 krKøb
4Geekd550 kr550 krKøb
5CompuMail DK892 kr892 krKøb
6Dustin DK999 kr1.085,25 krKøb
7Boligcenter DK1.289 kr1.289 krKøb
8Vivas DK1.309 kr1.378 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for AMD Ryzen 3 4100 Wraith Stealth CPU - 4 kerner - 3.8 GHz - AMD AM4 - AMD Boxed (med køler)

PriceData har fulgt prisen på AMD Ryzen 3 4100 Wraith Stealth CPU - 4 kerner - 3.8 GHz - AMD AM4 - AMD Boxed (med køler) i 152 dage. Laveste pris i perioden er 332 kr (registreret d. 1. januar 2026), højeste er 432 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 394 kr.

Den nuværende pris på 432 kr er 10% over normalprisen. Prisen er steget 15% den seneste måned. Der er registreret 16 prisfald og 17 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 35 prisændringer for AMD Ryzen 3 4100 Wraith Stealth CPU - 4 kerner - 3.8 GHz - AMD AM4 - AMD Boxed (med køler). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 35 prisændringer for AMD Ryzen 3 4100 Wraith Stealth CPU - 4 kerner - 3.8 GHz - AMD AM4 - AMD Boxed (med køler) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 2026432 kr42 kr (11%)
31. maj 2026390 kr5 kr (1%)
24. maj 2026395 kr3 kr (1%)
23. maj 2026392 kr5 kr (1%)
20. maj 2026397 kr2 kr (1%)
18. maj 2026395 kr2 kr (1%)
16. maj 2026397 kr3 kr (1%)
15. maj 2026394 kr3 kr (1%)
14. maj 2026397 kr5 kr (1%)
13. maj 2026392 kr15 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret