Gå til hovedindhold

AMD Ryzen 3 3200G Wraith Spire CPU - 4 kerner - 3.6 GHz - AMD AM4 - AMD Boxed (med køler)

AMDComputer – processorerEAN: 0730143309851
Pris fra 528 krtil 669 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 141 kr (21% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 430 kr 2. apr.

Sammenlign priser på AMD Ryzen 3 3200G Wraith Spire CPU - 4 kerner - 3.6 GHz - AMD AM4 - AMD Boxed (med køler) og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 528 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
AMD Ryzen 3 3200G - 3.6 GHz - 4 cores - 4 tråde - 4 MB cache - Socket AM4 - Box
528 kr
Til butik
AMD Ryzen 3 3200G - 3.6 GHz - 4 cores - 4 tråde - 4 MB cache - Socket AM4 - Box billede

Produktspecifikationer

Mærke: AMD
Kategori: AMD CPU
Farve: 2
Artikel nr.: YD3200C5FHBOX
EAN: 0730143309851
Varenr.: 5686876
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
AMD Ryzen 3 3200G Wraith Spire CPU - 4 kerner - 3.6 GHz - AMD AM4 - AMD Boxed (med køler)
528 kr
Til butik
AMD Ryzen 3 3200G Wraith Spire CPU - 4 kerner - 3.6 GHz - AMD AM4 - AMD Boxed (med køler) billede

Produktinformation

Processor (CPU), 3.6 GHz (4 GHz Turbo), kan overclockes, 4 kerner (quad core), 4 tråde, 4 MB L2 cache, understøtter Dual Channel DDR4-2933 RAM, AM4 socket, indbygget AMD RX Vega 8 Graphics grafikkort 1250MHz, 65 watt TDP, Box med Wraith Spire køler

Produktspecifikationer

Mærke: AMD
Kategori: CPU
Artikel nr.: YD3200C5FHBOX
EAN: 0730143309851
Varenr.: 2776910
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
AMD CPU Ryzen 3 3200G 3.6GHz Quad-Core AM4 - GEEKD.dk
536 kr
Til butik
AMD CPU Ryzen 3 3200G 3.6GHz Quad-Core AM4 - GEEKD.dk billede

Produktinformation

Klar til at bygge din første rigtige gaming-PC uden at sprænge budgettet? Med AMD Ryzen 3 3200G får du både CPU og grafikkort i én smart pakke - perfekt til dig der vil i gang med PC-gaming uden at skulle investere i dyre separate komponenter fra start.

Produktspecifikationer

Mærke: AMD
Kategori: CPU
EAN: 0730143309851
Varenr.: 46466681995600
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Amd Ryzen 3 3200g 3.6ghz Am4 Processor
-0%561 kr
Før 561,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
AMD Ryzen 3 3200G 3,6 GHz 4 kerner AM4 PIB - m/køler
669 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad AMD Ryzen 3 3200G Wraith Spire CPU - 4 kerner - 3.6 GHz - AMD AM4 - AMD Boxed (med køler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad AMD Ryzen 3 3200G Wraith Spire CPU - 4 kerner - 3.6 GHz - AMD AM4 - AMD Boxed (med køler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK528 kr567 krKøb
2Proshop DK528 kr567 krKøb
3Geekd536 kr536 krKøb
4Dustin DK561 kr647,25 krKøb
5Ultrashop669 kr669 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for AMD Ryzen 3 3200G Wraith Spire CPU - 4 kerner - 3.6 GHz - AMD AM4 - AMD Boxed (med køler)

PriceData har fulgt prisen på AMD Ryzen 3 3200G Wraith Spire CPU - 4 kerner - 3.6 GHz - AMD AM4 - AMD Boxed (med køler) i 184 dage. Laveste pris i perioden er 392 kr (registreret d. 20. januar 2026), højeste er 528 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 438 kr.

Den nuværende pris på 528 kr er 21% over normalprisen. Prisen er steget 17% den seneste måned. Der er registreret 33 prisfald og 32 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 64 prisændringer for AMD Ryzen 3 3200G Wraith Spire CPU - 4 kerner - 3.6 GHz - AMD AM4 - AMD Boxed (med køler). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 64 prisændringer for AMD Ryzen 3 3200G Wraith Spire CPU - 4 kerner - 3.6 GHz - AMD AM4 - AMD Boxed (med køler) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026528 kr9 kr (2%)
26. maj 2026519 kr1 kr (0%)
25. maj 2026520 kr1 kr (0%)
23. maj 2026521 kr5 kr (1%)
21. maj 2026516 kr12 kr (2%)
12. maj 2026528 kr33 kr (7%)
9. maj 2026495 kr1 kr (0%)
8. maj 2026496 kr3 kr (1%)
7. maj 2026499 kr54 kr (12%)
6. maj 2026445 kr7 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret