Gå til hovedindhold

Adax Varmepanel NEO H20KWT med Wifi 400v 2000w hvid, (HxB) 327x1433mm

AdaxSkrivebords- og gulvventilatorerWiFi app-styringBadeværelse og vådrummeEAN: 7040664140486

Adax Neo H WiFi varmepanel med smartphone app-styring og 2000W effekt. Perfekt til badeværelser med IP24 beskyttelse og elegant hvidt design. Læs mere

Pris fra 1.780 krtil 2.311,25 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 531,25 kr (23% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.606 kr 19. apr.

Sammenlign priser på Adax Varmepanel NEO H20KWT med Wifi 400v 2000w hvid, (HxB) 327x1433mm og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1780 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Adax Varmepanel Neo H 20 KWT, 2000W 400V med WiFi, hvid
1.780 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Adax Neo Panel Elradiator med WiFi 2000W 400V, 330x1403 mm, Hvid
1.848 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Adax Varmepanel NEO H20KWT med Wifi 400v 2000w hvid, (HxB) 327x1433mm
1.859 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
VARMEPANEL NEO H 20 WT HVID 400V
1.903,19 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Adax Neo Panel H20Kwt Wi-Fi 2000W 400V Hv
2.311,25 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Adax Varmepanel NEO H20KWT med Wifi 400v 2000w hvid, (HxB) 327x1433mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Adax Varmepanel NEO H20KWT med Wifi 400v 2000w hvid, (HxB) 327x1433mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK1.780 kr1.780 krKøb
2Proshop DK1.848 kr1.848 krKøb
3Elvvs.dk1.859 kr1.859 krKøb
4EL-GROSSISTEN1.903,19 kr1.903,19 krKøb
5vvsfittings.dk2.311,25 kr2.311,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Adax Neo H 2000W WiFi

Adax

Adax Neo H WiFi varmepanel med smartphone app-styring og 2000W effekt. Perfekt til badeværelser med IP24 beskyttelse og elegant hvidt design.

• elradiatorer
• varmepaneler
• WiFi varme
• app-styret opvarmning
• vådrums radiator
• Adax Neo
• 2000W radiator
• Badeværelse og vådrumme
• WiFi app-styring

Beskrivelse

Adax Neo H er en elegant WiFi varmepanel med 2000W effekt, designet til moderne hjem. Med indbygget WiFi-forbindelse kan du styre temperaturen via Adax smartphone-app fra hvor som helst. Panelet er IP24 klassificeret og godkendt til vådrumsbrug, hvilket gør det perfekt til badeværelser. Den dobbelte isolering og overophedningsbeskyttelse sikrer sikker drift. Med sit minimalistiske hvide design passer den ind i enhver indretning og opvarmer effektivt rum op til 25 m². Nem installation med medfølgende vægbeslag og 130 cm kabel.

Specifikationer

maal:1433 x 327 x 85 mm
wifi:2,4 GHz WPA2
areal:25 m²
farve:Hvid
vaegt:7,9 kg
effekt:2000W
garanti:5 år
vaadrum:Ja
ip_klasse:IP24
materiale:Staal
spaending:400V
termostat:Digital med app-styring
godkendelser:CE, dobbelt isoleret
kabellaengde:130 cm
isolationsklasse:II
temperatur_interval:6-35°C
overophedningsbeskyttelse:Ja

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Kan varmepanelet bruges i badeværelset?

Ja, Adax Neo H er IP24 klassificeret og specifikt godkendt til brug i vådrum og badeværelser.

Hvordan styrer jeg temperaturen via app?

Download gratis Adax WiFi-app fra App Store eller Google Play. Panelet tilkobles dit 2,4 GHz WiFi-netværk med WPA2 sikkerhed.

Hvor stort et rum kan den opvarme?

Med 2000W effekt er panelet dimensioneret til at opvarme rum på op til 25 m² ved normal loftshøjde.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Adax Varmepanel NEO H20KWT med Wifi 400v 2000w hvid, (HxB) 327x1433mm

PriceData har fulgt prisen på Adax Varmepanel NEO H20KWT med Wifi 400v 2000w hvid, (HxB) 327x1433mm i 183 dage. Laveste pris i perioden er 1.519 kr (registreret d. 3. december 2025), højeste er 1.837 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.738 kr.

Den nuværende pris på 1.780 kr er 2% over normalprisen. Prisen er faldet 2% den seneste måned. Der er registreret 29 prisfald og 13 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 41 prisændringer for Adax Varmepanel NEO H20KWT med Wifi 400v 2000w hvid, (HxB) 327x1433mm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 41 prisændringer for Adax Varmepanel NEO H20KWT med Wifi 400v 2000w hvid, (HxB) 327x1433mm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20261.780 kr34 kr (2%)
28. maj 20261.814 kr33 kr (2%)
26. maj 20261.781 kr33 kr (2%)
19. maj 20261.814 kr34 kr (2%)
13. maj 20261.780 kr34 kr (2%)
5. maj 20261.814 kr11 kr (1%)
2. maj 20261.803 kr34 kr (2%)
30. apr. 20261.837 kr34 kr (2%)
26. apr. 20261.803 kr12 kr (1%)
25. apr. 20261.791 kr13 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret