Gå til hovedindhold

ADAX Neo Basic NP 04 Elvarmepanel med digital termostat - 400 W / 400 V

AdaxSkrivebords- og gulvventilatorerDigital termostatHjemmekontor og soveværelserEAN: 7040666510041

Adax NEO NP04 DT varmepanel med 400W effekt og digital termostat. Hvid design med dag/nat funktion til energibesparelse på op til 20% i rum på 6 m². Læs mere

Pris fra 785,35 krtil 1.147,5 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 362,15 kr (32% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 775,86 kr 7. mar.

Sammenlign priser på ADAX Neo Basic NP 04 Elvarmepanel med digital termostat - 400 W / 400 V og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 785.35 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
VARMEPANEL NP 04 DT HVID 400V
785,35 kr
Til butik
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
VARMEPANEL NP 04 DT HVID 400V
785,35 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ADAX Neo Basic NP 04 Elvarmepanel med digital termostat - 400 W / 400 V
794 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Adax Varmepanel NEO NP04DT 400v 400w hvid, (HxB) 370x474mm
843 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Varmepanel np 04 dt hvid 400v
852,5 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Adax Neo Panel Elradiator 400W 400V, 370x474x80 mm, Hvid
862 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Adax Neo NP 400V, hj model, 400W, hvid
953 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Adax Neo Panel Np04Dt 400W 400V, 370x474x80mm, Hvid
1.147,5 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ADAX Neo Basic NP 04 Elvarmepanel med digital termostat - 400 W / 400 V koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ADAX Neo Basic NP 04 Elvarmepanel med digital termostat - 400 W / 400 V koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1EL-GROSSISTEN785,35 kr785,35 krKøb
2EL-NETSALG785,35 kr785,35 krKøb
3CS MEGASTORE DK794 kr833 krKøb
4Elvvs.dk843 kr843 krKøb
5MaintainIt852,5 kr852,5 krKøb
6Proshop DK862 kr901 krKøb
7WATTOO.DK953 kr953 krKøb
8vvsfittings.dk1.147,5 kr1.147,5 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Adax Varmepanel NEO NP04 DT 400W 400V

Adax

Adax NEO NP04 DT varmepanel med 400W effekt og digital termostat. Hvid design med dag/nat funktion til energibesparelse på op til 20% i rum på 6 m².

• elradiator
• varmepanel
• elvarme
• adax neo
• digital termostat
• fast installation
• 400v elradiator
• hvid radiator
• Hjemmekontor og soveværelser
• Digital termostat

Beskrivelse

Adax NEO NP04 DT er en moderne elradiator med 400W effekt og digital termostat, designet til fast installation. Panelet har elegant hvidt design og måler 370 x 474 mm. Den digitale termostat inkluderer dag/nat funktion, som kan spare op til 20% på opvarmningsomkostningerne sammenlignet med bimetaltermostat. Radiatoren har oplyst display med tydelig visning af temperatur, rød diode til indikation af drift og diskrete betjeningstaster. IP20-klassificeret til brug i opholdsrum med 5 års garanti. Egnet til rum på ca. 6 m² med temperaturregulering mellem 5-35°C.

Specifikationer

maal:370 x 474 x 90 mm (HxLxD)
areal:6 m²
farve:Hvid RAL 9016
serie:Neo Basic NP DT
vægt:3,6 kg
effekt:400W
garanti:5 år
ip_klasse:IP20
materiale:Stål
spænding:400V
termostat:Digital med dag/nat funktion
installation:Fast installation
isolationsklasse:Klasse I
temperatur_interval:5-35°C

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvor meget strøm bruger radiatoren?

Radiatoren bruger 400W og er egnet til rum på ca. 6 m². Den digitale termostat med dag/nat funktion kan spare op til 20% på strømforbruget.

Kan radiatoren monteres på alle vægge?

Ja, radiatoren leveres med vægbeslag og er IP20-godkendt til brug i almindelige opholdsrum. Installation skal foretages af autoriseret elektriker.

Hvad betyder dag/nat funktionen?

Dag/nat funktionen automatisk sænker temperaturen i perioder, hvor der ikke er behov for fuld varme, hvilket sparer energi og reducerer opvarmningsomkostninger.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ADAX Neo Basic NP 04 Elvarmepanel med digital termostat - 400 W / 400 V

PriceData har fulgt prisen på ADAX Neo Basic NP 04 Elvarmepanel med digital termostat - 400 W / 400 V i 180 dage. Laveste pris i perioden er 623 kr (registreret d. 3. december 2025), højeste er 841 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 788 kr.

Den nuværende pris på 785,35 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 4% den seneste måned. Der er registreret 8 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 20 prisændringer for ADAX Neo Basic NP 04 Elvarmepanel med digital termostat - 400 W / 400 V. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 20 prisændringer for ADAX Neo Basic NP 04 Elvarmepanel med digital termostat - 400 W / 400 V de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
18. maj 2026785,35 kr29,53 kr (4%)
6. maj 2026814,88 kr6,12 kr (1%)
5. maj 2026821 kr6,12 kr (1%)
25. apr. 2026814,88 kr
24. apr. 2026814 kr8,96 kr (1%)
19. apr. 2026805,04 kr14,04 kr (2%)
17. apr. 2026791 kr15,14 kr (2%)
7. mar. 2026775,86 kr26,14 kr (3%)
6. mar. 2026802 kr17 kr (2%)
5. mar. 2026785 kr9,14 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret