Gå til hovedindhold

ADAX Neo Basic NP 12 Elvarmepanel med digital termostat - 1200 W / 400 V

AdaxSkrivebords- og gulvventilatorerEnergibesparende termostatHjemmeopvarmning og komfortEAN: 7040666510126

Adax NEO NP12 DT varmepanel med 1200W effekt og 400V spænding. Digital termostat med dag/nat funktion sparer op til 20% energi. Hvid design. Læs mere

Pris fra 862,05 krtil 1.229 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 366,95 kr (30% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 745,35 kr 11. apr.

Sammenlign priser på ADAX Neo Basic NP 12 Elvarmepanel med digital termostat - 1200 W / 400 V og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 862.05 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
ELRADIATOR NEO BASIC, 1200W
862,05 kr
Til butik
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
ELRADIATOR NEO BASIC, 1200W
862,05 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Adax Varmepanel NEO NP12DT 400v 1200w hvid, (HxB) 370x934mm
927 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Varmepanel np 12 dt hvid 400v
935 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Adax Neo Panel Elradiator 1200W 400V, 370x934x80mm, Hvid
1.063 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ADAX Neo Basic NP 12 Elvarmepanel med digital termostat - 1200 W / 400 V
1.229 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ADAX Neo Basic NP 12 Elvarmepanel med digital termostat - 1200 W / 400 V koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ADAX Neo Basic NP 12 Elvarmepanel med digital termostat - 1200 W / 400 V koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1EL-GROSSISTEN862,05 kr862,05 krKøb
2EL-NETSALG862,05 kr862,05 krKøb
3Elvvs.dk927 kr927 krKøb
4MaintainIt935 kr935 krKøb
5Proshop DK1.063 kr1.063 krKøb
6CS MEGASTORE DK1.229 kr1.428 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Adax Varmepanel NEO NP12 DT 1200W 400V hvid

Adax

Adax NEO NP12 DT varmepanel med 1200W effekt og 400V spænding. Digital termostat med dag/nat funktion sparer op til 20% energi. Hvid design.

• varmepanel
• elradiator
• elvarme
• panelovn
• adax neo
• 400v radiator
• Hjemmeopvarmning og komfort
• Energibesparende termostat

Beskrivelse

Adax NEO NP12 DT er en moderne og energieffektiv varmepanel med 1200W effekt og 400V spænding. Panelet har digital termostat med oplyst display og indbygget dag- og natregulering, som kan spare op til 20% på opvarmningsomkostningerne sammenlignet med traditionelle bimetaltermostat-ovne. Produktet måler 370mm i højde og 934mm i længde og er designet til fast installation. Den hvide farve og slanke profil passer perfekt ind i moderne interiører. Panelet er IP20-klassificeret og egnet til opvarmning af rum på op til 18 m². Med 5 års garanti og nem installation er det en pålidelig opvarmningsløsning til hjemmet.

Specifikationer

dybde:90 mm
farve:Hvid RAL 9016
vægt:6.7 kg
effekt:1200W
højde:370 mm
garanti:5 år
længde:934 mm
ip_klasse:IP20
materiale:Stål
spænding:400V
termostat:Digital med display
installation:Fast installation
kabellængde:130 cm
areal_dækning:18 m²
energibesparelse:Op til 20%
isolationsklasse:Klasse I
temperatur_interval:5-35°C

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvor meget strøm bruger varmepanelet?

Panelet har en effekt på 1200W og er designet til 400V installation. Med den indbyggede dag/nat funktion kan du spare op til 20% på energiforbruget.

Hvor stort et rum kan det opvarme?

Adax NEO NP12 DT er dimensioneret til at opvarme rum på op til 18 m² effektivt.

Kan det installeres af mig selv?

Da panelet kræver 400V tilslutning, skal installation foretages af en autoriseret elektriker for sikkerhed og lovmæssighed.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ADAX Neo Basic NP 12 Elvarmepanel med digital termostat - 1200 W / 400 V

PriceData har fulgt prisen på ADAX Neo Basic NP 12 Elvarmepanel med digital termostat - 1200 W / 400 V i 181 dage. Laveste pris i perioden er 745,35 kr (registreret d. 11. april 2026), højeste er 919 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 855 kr.

Den nuværende pris på 862,05 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 2% den seneste måned. Der er registreret 10 prisfald og 8 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 18 prisændringer for ADAX Neo Basic NP 12 Elvarmepanel med digital termostat - 1200 W / 400 V. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 18 prisændringer for ADAX Neo Basic NP 12 Elvarmepanel med digital termostat - 1200 W / 400 V de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
18. maj 2026862,05 kr16,95 kr (2%)
8. maj 2026879 kr17,65 kr (2%)
7. maj 2026896,65 kr17,65 kr (2%)
6. maj 2026879 kr133,65 kr (18%)
11. apr. 2026745,35 kr112,35 kr (13%)
10. apr. 2026857,7 kr40,7 kr (5%)
5. apr. 2026817 kr1 kr (0%)
1. mar. 2026818 kr61 kr (7%)
21. feb. 2026879 kr40 kr (4%)
20. feb. 2026919 kr84 kr (10%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret