Gå til hovedindhold

ADAX Neo Basic NP 10 Elvarmepanel med digital termostat - 1000 W / 400 V

AdaxSkrivebords- og gulvventilatorerEnergibesparendeHjemmeopvarmningEAN: 7040666510102

Adax Neo NP10 DT er en moderne 1000W elradiator med digital termostat og energibesparende dag/nat funktion. Perfekt til rum op til 15 m² med 5 års garanti. Læs mere

Pris fra 837,83 krtil 922 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 84,17 kr (9% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 533,71 kr 11. apr.

Sammenlign priser på ADAX Neo Basic NP 10 Elvarmepanel med digital termostat - 1000 W / 400 V og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 837.83 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Adax Neo Varmepanel 1000W 400V
837,83 kr
Til butik
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
ELRADIATOR NEO BASIC, 1000W
837,83 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ADAX Neo Basic NP 10 Elvarmepanel med digital termostat - 1000 W / 400 V
846 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Adax Varmepanel NEO NP10DT 400v 1000w hvid, (HxB) 370x762mm
901 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Varmepanel np 10 dt hvid 400v
908,75 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Adax Neo Panel Elradiator 1000W 400V, 370x762x80mm, Hvid
922 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ADAX Neo Basic NP 10 Elvarmepanel med digital termostat - 1000 W / 400 V koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ADAX Neo Basic NP 10 Elvarmepanel med digital termostat - 1000 W / 400 V koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1EL-GROSSISTEN837,83 kr837,83 krKøb
2EL-NETSALG837,83 kr837,83 krKøb
3CS MEGASTORE DK846 kr885 krKøb
4Elvvs.dk901 kr901 krKøb
5MaintainIt908,75 kr908,75 krKøb
6Proshop DK922 kr961 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Adax Neo NP10 DT Varmepanel 1000W 400V

Adax

Adax Neo NP10 DT er en moderne 1000W elradiator med digital termostat og energibesparende dag/nat funktion. Perfekt til rum op til 15 m² med 5 års garanti.

• varmepanel
• elradiator
• elvarme
• adax radiator
• digital termostat
• 400v varme
• Hjemmeopvarmning
• Energibesparende

Beskrivelse

Adax Neo NP10 DT er en elegant elradiator med 1000W effekt til 400V spænding, designet til fast installation. Den har en moderne hvid finish og et slankt design, der passer ind i alle typer interiører. Med digital termostat og indbygget dag- og natbesparende funktion kan der spares op til 20% på opvarmningsomkostningerne. Radiatoren har et oplyst display med tydelig visning af indstillet temperatur og rød diode der viser om varmelegemet er tændt. Diskrete reguleringstaster på højre kant gør betjeningen nem og hurtig. Produktet er IP20 godkendt til brug i opholdsrum og har beskyttelse mod overophedning. Ideel til opvarmning af rum op til 15 m² som soveværelser, kontorer og opholdsstuer.

Specifikationer

areal:15 m²
farve:Hvid
serie:Neo Basic NP DT
vægt:5,6 kg
effekt:1000W
garanti:5 år
ip_klasse:IP20
materiale:Stål
spænding:400V
termostat:Digital
størrelse:370 x 762 x 90 mm
installation:Fast installation
isolationsklasse:I
temperatur_interval:5-35°C

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvor meget strøm bruger varmepanelet?

Adax Neo NP10 DT bruger 1000W og er designet til at opvarme rum op til 15 m² effektivt.

Kan panelet spare på energien?

Ja, med den indbyggede dag- og natbesparende funktion kan der spares op til 20% på opvarmningsomkostningerne.

Er det svært at installere?

Panelet kræver fast installation og skal monteres af autoriseret elektriker da det er 400V spænding.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ADAX Neo Basic NP 10 Elvarmepanel med digital termostat - 1000 W / 400 V

PriceData har fulgt prisen på ADAX Neo Basic NP 10 Elvarmepanel med digital termostat - 1000 W / 400 V i 181 dage. Laveste pris i perioden er 533,71 kr (registreret d. 11. april 2026), højeste er 893 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 819 kr.

Den nuværende pris på 837,83 kr er 2% over normalprisen. Prisen er faldet 4% den seneste måned. Der er registreret 13 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 25 prisændringer for ADAX Neo Basic NP 10 Elvarmepanel med digital termostat - 1000 W / 400 V. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 25 prisændringer for ADAX Neo Basic NP 10 Elvarmepanel med digital termostat - 1000 W / 400 V de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
18. maj 2026837,83 kr11,17 kr (1%)
8. maj 2026849 kr22,47 kr (3%)
7. maj 2026871,47 kr22,47 kr (3%)
30. apr. 2026849 kr22,47 kr (3%)
29. apr. 2026871,47 kr22,47 kr (3%)
17. apr. 2026849 kr17 kr (2%)
16. apr. 2026832 kr1,6 kr (0%)
13. apr. 2026833,6 kr299,89 kr (56%)
11. apr. 2026533,71 kr299,89 kr (36%)
10. apr. 2026833,6 kr40,6 kr (5%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret