Gå til hovedindhold

ADAX Neo Basic NP 14 Elvarmepanel med digital termostat - 1400 W / 400 V

AdaxSkrivebords- og gulvventilatorerEnergibesparendeHjemmeopvarmningEAN: 7040666510140

Adax NEO NP14 DT varmepanel med 1400W 400V og digital termostat. Indbygget dag/nat-sænkning sparer op til 20% på varmeregningen med moderne design. Læs mere

Pris fra 1.000,8 krtil 1.323 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 322,2 kr (24% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 988,73 kr 11. apr.

Sammenlign priser på ADAX Neo Basic NP 14 Elvarmepanel med digital termostat - 1400 W / 400 V og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1000.8 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
ELRADIATOR NEO BASIC, 1400W, 400V
1.000,8 kr
Til butik
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
ELRADIATOR NEO BASIC, 1400W, 400V
1.000,8 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Adax Varmepanel NEO NP14DT 400v 1400w hvid, (HxB) 370x1049mm
1.021 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Varmepanel np 14 dt hvid 400v
1.077,5 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Adax Neo Panel Elradiator 1400W 400V, 370x1048x80mm, Hvid
1.150 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ADAX Neo Basic NP 14 Elvarmepanel med digital termostat - 1400 W / 400 V
1.323 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ADAX Neo Basic NP 14 Elvarmepanel med digital termostat - 1400 W / 400 V koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ADAX Neo Basic NP 14 Elvarmepanel med digital termostat - 1400 W / 400 V koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1EL-GROSSISTEN1.000,8 kr1.000,8 krKøb
2EL-NETSALG1.000,8 kr1.000,8 krKøb
3Elvvs.dk1.021 kr1.021 krKøb
4MaintainIt1.077,5 kr1.077,5 krKøb
5Proshop DK1.150 kr1.150 krKøb
6CS MEGASTORE DK1.323 kr1.522 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Adax Varmepanel NEO NP14 DT 1400W 400V

Adax

Adax NEO NP14 DT varmepanel med 1400W 400V og digital termostat. Indbygget dag/nat-sænkning sparer op til 20% på varmeregningen med moderne design.

• varmepanel
• elradiator
• adax neo
• elektrisk varme
• Hjemmeopvarmning
• Energibesparende

Beskrivelse

Adax NEO NP14 DT er en elegant varmepanel på 1400W til 400V installation med digital termostat og intelligent dag/nat-funktion. Panelets slanke design på kun 37 cm højde og 104,8 cm længde gør den perfekt til moderne hjem. Med elektronisk termostat og oplyst display kan du præcist styre temperaturen, mens den røde diode viser når varmelegemet er aktiv. Den integrerede dag- og natbesparende funktion kan reducere opvarmningsomkostningerne med op til 20% sammenlignet med traditionelle bimetaltermostat-ovne. IP20-klassificeringen gør den sikker til brug i alle opholdsrum, og den 5-årige garanti sikrer langvarig kvalitet. Varmepanelet er udstyret med diskrete betjeningstaster og leveres med 1,3 m kabel til fast installation.

Specifikationer

farve:Hvid RAL 9016
vægt:6,78 kg
højde:370 mm
garanti:5 år
længde:1048 mm
eleffekt:1400W
ip_klasse:IP20
spænding:400V
termostat:Digital med display
installation:Fast installation
kabellængde:1,3 m
dag_nat_funktion:Ja
isoleringsklasse:Klasse 1
overophedningsbeskyttelse:Ja

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvor meget kan jeg spare på varmeregningen med dag/nat-funktionen?

Med den intelligente dag/nat-sænkning kan du spare op til 20% på opvarmningsomkostningerne sammenlignet med traditionelle bimetaltermostat-ovne.

Er varmepanelet sikkert at bruge i alle rum?

Ja, med IP20-klassificeringen er panelet godkendt til brug i alle opholdsrum og har indbygget beskyttelse mod overophedning.

Hvordan installeres panelet?

Panelet er til fast installation og leveres med 1,3 m kabel og koblingsboks. Installation skal udføres af autoriseret elektriker.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ADAX Neo Basic NP 14 Elvarmepanel med digital termostat - 1400 W / 400 V

PriceData har fulgt prisen på ADAX Neo Basic NP 14 Elvarmepanel med digital termostat - 1400 W / 400 V i 181 dage. Laveste pris i perioden er 949 kr (registreret d. 25. februar 2026), højeste er 1.066 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.022 kr.

Den nuværende pris på 1.000,8 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 5% den seneste måned. Der er registreret 11 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 21 prisændringer for ADAX Neo Basic NP 14 Elvarmepanel med digital termostat - 1400 W / 400 V. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 21 prisændringer for ADAX Neo Basic NP 14 Elvarmepanel med digital termostat - 1400 W / 400 V de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
6. maj 20261.000,8 kr47,2 kr (5%)
5. maj 20261.048 kr47,2 kr (5%)
25. apr. 20261.000,8 kr20,2 kr (2%)
24. apr. 20261.021 kr32,27 kr (3%)
11. apr. 2026988,73 kr32,27 kr (3%)
24. mar. 20261.021 kr9 kr (1%)
23. mar. 20261.030 kr12 kr (1%)
22. mar. 20261.018 kr69 kr (7%)
25. feb. 2026949 kr39 kr (4%)
23. feb. 2026988 kr33 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret