Gå til hovedindhold

Hager 2 meter Tehalit BR kanallåg til installationskanal, 70/130 mm, perlehvid

HagerKablerEAN: 4012740123778
Pris fra 108 krtil 316 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 208 kr (66% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 105 kr 8. apr.

Sammenlign priser på 2 meter Tehalit BR kanallåg til installationskanal, 70/130 mm, perlehvid og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 108 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Kanallåg Br70130/2 Perlehvid
108 kr
Til butik
Kanallåg Br70130/2 Perlehvid billede

Produktinformation

Nøgleordet er FLEKSIBILITET. Uanset tekniske krav, æstetiske visioner og rumforhold har du med Tehalit installationskanaler altid en løsning, der tilgodeser dine ønsker.

Produktspecifikationer

Mærke: Hager
Kategori: BR70130 - Perlehvid
EAN: 4012740123778
Varenr.: 19850
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Br70130 kanallåg plast h=100mm perl
117,5 kr
Til butik
Br70130 kanallåg plast h=100mm perl billede

Produktinformation

PVC KabelkanalInstallationskanal fremstillet af plast i henhold til DIN EN 50085-1Standardlængde er 2 meter, kan på bestilling kan kanalen leveres i den længde, der passer dig, op til 6 meter.Du sparer tid og penge, og sammen sparer vi miljøet for unødig...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Hager
Kategori: installationskanal overdel
Farve: perlehvid
EAN: 4012740123778
Varenr.: 7936415872
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Kanallåg Br70130/2 Ph (32M)
142,5 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Tehalit kanallåg BR 70130 - perlehvid
212,88 kr
Til butik
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
Tehalit kanallåg BR 70130 - perlehvid
212,88 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Br70130 Kanallåg Plast H=100Mm Perl
228,58 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Kanallg 70x130 mm - hvid - 2 meter
316 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
2 meter Tehalit BR kanallåg til installationskanal, 70/130 mm, perlehvid
316 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad 2 meter Tehalit BR kanallåg til installationskanal, 70/130 mm, perlehvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad 2 meter Tehalit BR kanallåg til installationskanal, 70/130 mm, perlehvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Elvvs.dk108 kr108 krKøb
2MaintainIt117,5 kr117,5 krKøb
3vvsfittings.dk142,5 kr142,5 krKøb
4EL-GROSSISTEN212,88 kr212,88 krKøb
5EL-NETSALG212,88 kr212,88 krKøb
6Billigelogvvs.dk228,58 kr228,58 krKøb
7WATTOO.DK316 kr316 krKøb
8Greenline316 kr316 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for 2 meter Tehalit BR kanallåg til installationskanal, 70/130 mm, perlehvid

PriceData har fulgt prisen på 2 meter Tehalit BR kanallåg til installationskanal, 70/130 mm, perlehvid i 173 dage. Laveste pris i perioden er 104,96 kr (registreret d. 26. januar 2026), højeste er 153,75 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 114 kr.

Den nuværende pris på 108 kr er 5% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 9% den seneste måned. Der er registreret 19 prisfald og 17 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 37 prisændringer for 2 meter Tehalit BR kanallåg til installationskanal, 70/130 mm, perlehvid. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 37 prisændringer for 2 meter Tehalit BR kanallåg til installationskanal, 70/130 mm, perlehvid de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
25. maj 2026108 kr9,5 kr (8%)
24. maj 2026117,5 kr9,5 kr (9%)
8. maj 2026108 kr1 kr (1%)
6. maj 2026107 kr11,75 kr (10%)
5. maj 2026118,75 kr11,75 kr (11%)
24. apr. 2026107 kr11,75 kr (10%)
23. apr. 2026118,75 kr11,75 kr (11%)
17. apr. 2026107 kr2 kr (2%)
8. apr. 2026105 kr2 kr (2%)
7. apr. 2026107 kr2 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret