Gå til hovedindhold

ZyXEL Communications Zyxel ZyWALL USG FLEX 100HP - Firewall - med 1 års Security Bundle - 8 porte - 1GbE - cloud-administreret

ZyXEL CommunicationsBroer og routereEAN: 4718937634330
Pris fra 3.449 krtil 5.417 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 1.968 kr (36% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Zyxel ZyWALL USG FLEX 100HP - Firewall - med 1 års Security Bundle - 8 porte - 1GbE - cloud-administreret og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3449 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Zyxel USG FLEX 100H Series, 7
3.449 kr
Til butik
Zyxel USG FLEX 100H Series, 7 billede

Produktinformation

Zyxel USG FLEX100 H Series 7 Oplev Zyxel USG FLEX100 H Series 7, en avanceret sikkerhedsløsning designet til mellemstore virksomheder. Med varenummer USGFLEX100HP-EU0102F kombinerer denne enhed firewall-beskyttelse, VPN-funktioner og indtrængningsbeskyt...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Zyxel
Kategori: Firewalls
EAN: 4718937634330
Varenr.: 70826
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Zyxel ZyWALL USG FLEX 100HP Firewall 8porte Ekstern
4.473 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Zyxel ZyWALL USG FLEX 100HP firewall - 8 porte, 1GbE, cloud-administration
-23%4.599 kr
Før 5.999 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Zyxel ZyWALL USG FLEX 100HP firewall - 8 porte, 1GbE, cloud-administration billede

Produktinformation

Zyxel ZyWALL USG FLEX 100HP - Firewall - med 1 års Security Bundle - 8 porte - 1GbE - cloud-administreretGenereltBredde: 21.6 cmDybde: 14.3 cmEnhedstype: FirewallHøjde: 3.3 cmServicepakker: 1 års Security BundleVægt: 1.05 kgNetværkAntal porte: 8Autentificeringsmetode: X.509 certifikaterCloud-administreret: JaDataforbindelsesprotokol: EthernetFast EthernetGigabit EthernetEgenskaber: RoutingNAT-understøtningVPN supportSNAT-understøttetSyslog understøttetStateful Packet Inspection (SPI)DoS attack beskyttelseindholdsfiltreringALG-understøttetIntrusion Prevention System (IPS)IP-adresse filtreringanti-malware beForbindelsesteknologi: KabletKapacitet: Sideløbende TCP-sessioner: 300000 | Samtidige IPSec VPN tunneller: 50 | Gateway til gateway IPSec VPN tunneller: 20 | Sideløbende SSL VPN brugere: 25 | Virtuelle grænseflader (VLANs): 16 | Samtidige logins: 64Krypterings algoritme: DEStrippel DESMD5SSLSHA-1256-bit AESIKEv2512-bit SHA-2TLS 1.3Model: EksternNetværks/overføselsprotokol: IPSecSMTPFTPPOP3DDNSHTTPHTTPsOverensstemmelsesstandarder: IEEE 802.3atPræstation: SPI firewall-gennemløb: 3 Gbp...

Produktspecifikationer

Kategori: Firewalls
Vægt: 1.94g
EAN: 4718937634330
Varenr.: 2051479
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Zyxel ZyWALL USG FLEX 100HP firewall - 8 porte, 1GbE, cloud-administration
-23%4.619 kr
Før 6.019 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Zyxel ZyWALL USG FLEX 100HP - Firewall - med 1 års Security Bundle - 8 porte - 1GbE - cloud-administreret
5.416 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ZyXEL ZyWALL USG FLEX 100HP
5.417 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Zyxel ZyWALL USG FLEX 100HP - Firewall - med 1 års Security Bundle - 8 porte - 1GbE - cloud-administreret koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Zyxel ZyWALL USG FLEX 100HP - Firewall - med 1 års Security Bundle - 8 porte - 1GbE - cloud-administreret koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Ultrashop3.449 kr3.449 krKøb
2CompuMail DK4.473 kr4.473 krKøb
3Boligcenter DK4.599 kr4.599 krKøb
4Vivas DK4.619 kr4.688 krKøb
5CS MEGASTORE DK5.416 kr5.416 krKøb
6Proshop DK5.417 kr5.417 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Zyxel ZyWALL USG FLEX 100HP - Firewall - med 1 års Security Bundle - 8 porte - 1GbE - cloud-administreret

PriceData har fulgt prisen på Zyxel ZyWALL USG FLEX 100HP - Firewall - med 1 års Security Bundle - 8 porte - 1GbE - cloud-administreret i 182 dage. Laveste pris i perioden er 3.449 kr (registreret d. 3. december 2025), højeste er 5.099 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 4.157 kr.

Den nuværende pris på 3.449 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 22% den seneste måned. Der er registreret 14 prisfald og 13 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 26 prisændringer for Zyxel ZyWALL USG FLEX 100HP - Firewall - med 1 års Security Bundle - 8 porte - 1GbE - cloud-administreret. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 26 prisændringer for Zyxel ZyWALL USG FLEX 100HP - Firewall - med 1 års Security Bundle - 8 porte - 1GbE - cloud-administreret de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
25. maj 20263.449 kr1.024 kr (23%)
24. maj 20264.473 kr1.024 kr (30%)
19. maj 20263.449 kr950 kr (22%)
18. maj 20264.399 kr950 kr (28%)
28. apr. 20263.449 kr1.383 kr (29%)
27. apr. 20264.832 kr1.383 kr (40%)
24. apr. 20263.449 kr1.383 kr (29%)
23. apr. 20264.832 kr1.383 kr (40%)
8. apr. 20263.449 kr1.288 kr (27%)
7. apr. 20264.737 kr1.288 kr (37%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret