Gå til hovedindhold

Firewall til hjem og små kontorer - Zyxel USG LITE 60AX Ekstern

ZyXELBroer og routereEAN: 4718937637706
Pris fra 1.243 krtil 1.811 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 568 kr (31% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.221 kr 15. maj

Sammenlign priser på Firewall til hjem og små kontorer - Zyxel USG LITE 60AX Ekstern og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1243 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Zyxel USG LITE 60AX Firewall Ekstern
1.243 kr
Til butik
Zyxel USG LITE 60AX Firewall Ekstern billede

Produktinformation

Zyxel USG LITE 60AX - Trådløs router 1GbE, 2.5GbE - Wi-Fi 6 - Dual Band

Produktspecifikationer

Artikel nr.: USGLITE60AX-EU0101F
EAN: 4718937637706
Varenr.: 1002271961
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Firewall til hjem og små kontorer - Zyxel USG LITE 60AX Ekstern
-22%1.319 kr
Før 1.699 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Firewall til hjem og små kontorer - Zyxel USG LITE 60AX Ekstern billede

Produktinformation

Zyxel USG LITE 60AX - Firewall - 1GbE, 2.5GbEGenereltBredde: 6.5 cmDybde: 16.17 cmEnhedstype: FirewallHøjde: 22.9 cmLokalisering: EuropaVægt: 707 gProcessor / Hukommelse / LagringAntal installerede processorer: 2 GHzFlashhukommelse: 512 MBRAM: 1 GBNetværkDataforbindelsesprotokol: EthernetFast EthernetGigabit Ethernet2.5 Gigabit EthernetEgenskaber: NAT-understøtningMesh networkinganti-malware beskyttelseDHCP serverDHCP videresendelseDiagnostisk funktionMU-MIMO teknologiWeb Filteringdomænefilterrealtids netværksanalysefjernadgangsadministrationGeo-FilterGuest NetworkranForbindelsesteknologi: Trådløs, kabletKapacitet: TCP-sessioner: 20000 | Samtidige IPSec VPN tunneller: 3 | Samtidig IPSec tunneler: 5 | VPN-fjerntunneller: 5 | VLAN-poster: 4Krypterings algoritme: WPA2-PSKModel: EksternNetværks/overføselsprotokol: PPPoE, DHCPOverensstemmelsesstandarder: IEEE 802.11bIEEE 802.11aIEEE 802.11gIEEE 802.11nIEEE 802.11acIEEE 802.11axPræstation: SPI firewall-gennemløb: 20000 Mbps | Gennemløb (bro-tilstand): 20000 Mbps | DPI-gennemløb (routing-tilstand): 20000 Mbps | Gennemløb (trusselsadministrationsaktiveret): 2000...

Produktspecifikationer

Kategori: Firewalls
Vægt: 1.14g
EAN: 4718937637706
Varenr.: 1812751
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Firewall til hjem og små kontorer - Zyxel USG LITE 60AX Ekstern
-22%1.339 kr
Før 1.719 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Firewall til hjem og små kontorer - Zyxel USG LITE 60AX Ekstern billede

Produktinformation

Zyxel USG LITE 60AX - Firewall - 1GbE, 2.5GbEGenereltBredde: 6.5 cmDybde: 16.17 cmEnhedstype: FirewallHøjde: 22.9 cmLokalisering: EuropaVægt: 707 gProcessor / Hukommelse / LagringAntal installerede processorer: 2 GHzFlashhukommelse: 512 MBRAM: 1 GBNetværkDataforbindelsesprotokol: EthernetFast EthernetGigabit Ethernet2.5 Gigabit EthernetEgenskaber: NAT-understøtningMesh networkinganti-malware beskyttelseDHCP serverDHCP videresendelseDiagnostisk funktionMU-MIMO teknologiWeb Filteringdomænefilterrealtids netværksanalysefjernadgangsadministrationGeo-FilterGuest NetworkranForbindelsesteknologi: Trådløs, kabletKapacitet: TCP-sessioner: 20000 | Samtidige IPSec VPN tunneller: 3 | Samtidig IPSec tunneler: 5 | VPN-fjerntunneller: 5 | VLAN-poster: 4Krypterings algoritme: WPA2-PSKModel: EksternNetværks/overføselsprotokol: PPPoE, DHCPOverensstemmelsesstandarder: IEEE 802.11bIEEE 802.11aIEEE 802.11gIEEE 802.11nIEEE 802.11acIEEE 802.11axPræstation: SPI firewall-gennemløb: 20000 Mbps | Gennemløb (bro-tilstand): 20000 Mbps | DPI-gennemløb (routing-tilstand): 20000 Mbps | Gennemløb (trusselsadministrationsaktiveret): 20000 Mbps | VPN-gennemløb (TCP enkelt session): 100 Mbps | VPN-gennemløb (UDP 14AntenneAntal antenner: 4Antenne: InternEkspansion / KonnektivitetInterface: 1 x 100/1000/2500Base-T - RJ-45 (WAN) | 1 x 100/1000/2500Base-T - RJ-45 | 4 x 1000Base-T - RJ-45DiverseOverensstemmelsesstandarder: BSMI, FCCEffektNødvendig spænding: DC 12 VStrømenhed: Ekstern strømforsyningStrømforbrug ved drift: 31 WattMiljømæssige parametreFugtighedsgrad ved brug: 5 - 95 % (ikke-kondenserende)Maks. driftstemperatur: 40 °CMin. driftstemperatur: 0 °C...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Firewalls
Vægt: 1.14g
EAN: 4718937637706
Varenr.: 1812751
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Zyxel USG LITE 60AX Firewall Ekstern
1.419 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ZyXEL USG LITE 60AX
1.494 kr
Til butik
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Zyxel Firewall USG LITE 60AX
1.495 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Zyxel Firewall Gateway – WiFi 6 2.5G WAN cloudstyring
1.751,35 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Zyxel Nebula Usg Lite 60ax Wifi 6 Security Router
-0%1.811 kr
Før 1.811,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Firewall til hjem og små kontorer - Zyxel USG LITE 60AX Ekstern koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Firewall til hjem og små kontorer - Zyxel USG LITE 60AX Ekstern koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.243 kr1.243 krKøb
2Boligcenter DK1.319 kr1.319 krKøb
3Vivas DK1.339 kr1.408 krKøb
4Ultrashop1.419 kr1.419 krKøb
5Proshop DK1.494 kr1.494 krKøb
6Komplett DK1.495 kr1.495 krKøb
7EL-GROSSISTEN1.751,35 kr1.751,35 krKøb
8Dustin DK1.811 kr1.897,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Firewall til hjem og små kontorer - Zyxel USG LITE 60AX Ekstern

PriceData har fulgt prisen på Firewall til hjem og små kontorer - Zyxel USG LITE 60AX Ekstern i 145 dage. Laveste pris i perioden er 1.221 kr (registreret d. 27. april 2026), højeste er 1.409 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.277 kr.

Den nuværende pris på 1.243 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 2% den seneste måned. Der er registreret 56 prisfald og 33 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for Firewall til hjem og små kontorer - Zyxel USG LITE 60AX Ekstern. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for Firewall til hjem og små kontorer - Zyxel USG LITE 60AX Ekstern de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20261.243 kr8 kr (1%)
27. maj 20261.251 kr16 kr (1%)
25. maj 20261.235 kr8 kr (1%)
24. maj 20261.243 kr8 kr (1%)
23. maj 20261.251 kr14 kr (1%)
22. maj 20261.237 kr8 kr (1%)
19. maj 20261.245 kr8 kr (1%)
18. maj 20261.253 kr16 kr (1%)
17. maj 20261.237 kr8 kr (1%)
16. maj 20261.245 kr24 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret