Gå til hovedindhold

ZyXEL Communications Zyxel Xgs1210-12 8x1gbe 2x2.5gbe 2x10gbe Sfp+ Managed Switch

ZyXEL CommunicationsHubs og switchesEAN: 4718937633715
Pris fra 987 krtil 1.259 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 272 kr (22% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 982 kr 26. maj

Sammenlign priser på Zyxel Xgs1210-12 8x1gbe 2x2.5gbe 2x10gbe Sfp+ Managed Switch og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 987 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Zyxel XGS1210-12 Switch 12-porte 10 Gigabit
987 kr
Til butik
Zyxel XGS1210-12 Switch 12-porte 10 Gigabit billede

Produktinformation

Zyxel XGS1210-12 - Switch - Administreret - 8 x 10/100/1000 + 2 x 100/1000/2.5G + 2 x 1 Gigabit / 10 Gigabit SFP+ (uplink) - desktop, væg-monterbar

Produktspecifikationer

Artikel nr.: XGS1210-12-ZZ0102F
EAN: 4718937633715
Varenr.: 1001626658
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
ZyXEL XGS1210-12 Switch 12-porte 2.5 Gigabit Ethernet
1.118 kr
Til butik
ZyXEL XGS1210-12 Switch 12-porte 2.5 Gigabit Ethernet billede

Produktinformation

Dimensions (W x D x H): 25 cm x 10.4 cm x 2.7 cm, Power: AC 100-240 V (50/60 Hz), Features: Data transfer, full duplex capability, VLAN support, auto-uplink (auto MDI/MDI-X), IGMP snooping, port mirroring, Broadcast Storm Control, Quality of Service (QoS), reset button, fanless, DHCP client, loop prevention, Link Aggregation, Static L, Device Type: Switch - 12 ports - Managed, Jumbo Frame Support: 12,000 bytes, Capacity: Multicast groups: 128, Packet buffer size: 1.5 MB, MAC address table size: 16K entries, Compliance Standards: IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3ab, IEEE 802.1p, IEEE 802.3x, IEEE 802.3az, IEEE 802.3bz, Ports: 8 x 10/100/1000 + 2 x 100/1000/2.5G + 2 x 1 Gigabit / 10 Gigabit SFP+ (uplink), Product Description: Zyxel XGS1210-12 - v2 - switch - 12 ports - Managed, Performance: Switching capacity: 66 Gbps Forwarding performance: 49 Mbps Routing protocol: IGMPv2, IGMP, IGMPv3, Subtype: 2.5 Gigabit Ethernet, Weight: 768 g.

Produktspecifikationer

Mærke: Zyxel
Kategori: Switches
EAN: 4718937633715
Varenr.: C67280
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Netværksswitch Zyxel XGS1210-12 - 12 porte 10 Gigabit
-12%1.129 kr
Før 1.279 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Netværksswitch Zyxel XGS1210-12 - 12 porte 10 Gigabit billede

Produktinformation

Zyxel XGS1210-12 - Switch - Administreret - 8 x 10/100/1000 + 2 x 100/1000/2.5G + 2 x 1 Gigabit / 10 Gigabit SFP+ (uplink) - desktop, væg-monterbarGenereltEgenskaber: Datatransportkomplet duplex ydeevneVLAN-understøttetauto-uplink (auto MDI/MDI-X)IGMP snoopingportspejlingBroadcast Storm ControlQoSnulstillingsknapblæserløsDHCP klientløkkeforebyggelseLink AggregationStatic Link AggregationEnhedstype: Switch - 12 porte - AdministreretJumborammesupport: 12.000 byteKapacitet: Multicast-grupper: 128 | Pakkebufferstørrelse: 1,5 MBMAC adresse table størrelse: 16K indtastningshukommelseOverensstemmelsesstandarder: IEEE 802.3IEEE 802.3uIEEE 802.3abIEEE 802.1pIEEE 802.3xIEEE 802.3azIEEE 802.3bzPakningstype: Desktop, væg-monterbarPorte: 8 x 10/100/1000 + 2 x 100/1000/2.5G + 2 x 1 Gigabit / 10 Gigabit SFP+ (uplink)Præstation: Omkoblingskapacitet: 66 Gbps | Fremsendelsespræstation: 49 MbpsRoutingprotokol: IGMPv2IGMPIGMPv3Statusindikatorer: Strøm, link/aktivitetUndertype: 2.5 Gigabit EthernetEkspansion / KonnektivitetInterface: 8 x 10/100/1000 Base-T RJ-45 | 2 x 100/1000/2.5G RJ-45 | 2 x 1/10Gbit LAN SFP+ uplinkEffektAntal installeret: 1Nødvendig spænding: AC 100 -240 V (50/60 Hz)

Produktspecifikationer

Kategori: Switches
Vægt: 1.22g
EAN: 4718937633715
Varenr.: 1831495
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Netværksswitch Zyxel XGS1210-12 - 12 porte 10 Gigabit
-12%1.149 kr
Før 1.299 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Zyxel Xgs1210-12 8x1gbe 2x2.5gbe 2x10gbe Sfp+ Managed Switch
-0%1.186 kr
Før 1.186,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Zyxel XGS1210-12 Switch 12-porte 10 Gigabit
1.259 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Zyxel Xgs1210-12 8x1gbe 2x2.5gbe 2x10gbe Sfp+ Managed Switch koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Zyxel Xgs1210-12 8x1gbe 2x2.5gbe 2x10gbe Sfp+ Managed Switch koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK987 kr987 krKøb
2Teknikproffset DK1.118 kr1.177 krKøb
3Boligcenter DK1.129 kr1.129 krKøb
4Vivas DK1.149 kr1.218 krKøb
5Dustin DK1.186 kr1.272,25 krKøb
6Ultrashop1.259 kr1.259 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Zyxel Xgs1210-12 8x1gbe 2x2.5gbe 2x10gbe Sfp+ Managed Switch

PriceData har fulgt prisen på Zyxel Xgs1210-12 8x1gbe 2x2.5gbe 2x10gbe Sfp+ Managed Switch i 138 dage. Laveste pris i perioden er 982 kr (registreret d. 19. maj 2026), højeste er 1.186 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.126 kr.

Den nuværende pris på 987 kr er 12% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 13% den seneste måned. Der er registreret 50 prisfald og 39 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for Zyxel Xgs1210-12 8x1gbe 2x2.5gbe 2x10gbe Sfp+ Managed Switch. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for Zyxel Xgs1210-12 8x1gbe 2x2.5gbe 2x10gbe Sfp+ Managed Switch de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 2026987 kr5 kr (1%)
26. maj 2026982 kr5 kr (1%)
25. maj 2026987 kr5 kr (1%)
24. maj 2026982 kr5 kr (1%)
23. maj 2026987 kr5 kr (1%)
22. maj 2026982 kr5 kr (1%)
20. maj 2026987 kr5 kr (1%)
19. maj 2026982 kr43 kr (4%)
18. maj 20261.025 kr8 kr (1%)
16. maj 20261.033 kr98 kr (9%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret