Gå til hovedindhold

ZyXEL XGS1250-12 12-Port Web-Managed Multi-Gigabit Switch (3-Port 10G / 1-Port 10G SFP+)

ZyxelHubs og switchesEAN: 4718937634453
Pris fra 1.718 krtil 2.790 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 1.072 kr (38% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.456 kr 8. apr.

Sammenlign priser på ZyXEL XGS1250-12 12-Port Web-Managed Multi-Gigabit Switch (3-Port 10G / 1-Port 10G SFP+) og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1718 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Zyxel XGS1250-12 V2 Switch 12-porte 10 Gigabit
1.718 kr
Til butik
Zyxel XGS1250-12 V2 Switch 12-porte 10 Gigabit billede

Produktinformation

Zyxel XGS1250-12 V2 - Switch - Administreret - 8 x 10/100/1000 + 3 x 100/1000/2.5G/5G/10GBase-T + 1 x SFP+ - desktop

Produktspecifikationer

Artikel nr.: XGS1250-12-ZZ0102F
EAN: 4718937634453
Varenr.: 1002401000
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Zyxel Xgs1250 12-port Multi Gigabit Switch
1.749 kr
Til butik
Zyxel Xgs1250 12-port Multi Gigabit Switch billede

Produktinformation

Kompakt metalkabinet, kan vægmonteres og passer i snævre kabelrum Tre 10G-kobberporte plus SFP+-uplink til hurtig forbindelse mellem workstation og NAS Administreret L2-styring som VLAN, QoS og IGMP holder trafikken jævn Støjsvag enkelt blæser og lavt strømforbrug på 20 W reducerer støj og omkostninger Jumbo frames og 16K MAC-tabel øger hastigheden på trafik til store filer og lagring...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Zyxel
Kategori: Switche
Artikel nr.: XGS1250-12-ZZ0102F
EAN: 4718937634453
Varenr.: 5020018771
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ZyXEL XGS1250-12 12-Port Web-Managed Multi-Gigabit Switch (3-Port 10G / 1-Port 10G SFP+)
1.978 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Zyxel XGS1250-12 V2 Switch 12-porte 10 Gigabit
2.119 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
ZyXEL XGS1250-12 – 12-ports switch
2.790 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ZyXEL XGS1250-12 12-Port Web-Managed Multi-Gigabit Switch (3-Port 10G / 1-Port 10G SFP+) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ZyXEL XGS1250-12 12-Port Web-Managed Multi-Gigabit Switch (3-Port 10G / 1-Port 10G SFP+) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.718 kr1.718 krKøb
2Dustin DK1.749 kr1.835,25 krKøb
3Proshop DK1.978 kr1.978 krKøb
4Ultrashop2.119 kr2.119 krKøb
5Teknikproffset DK2.790 kr2.849 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ZyXEL XGS1250-12 12-Port Web-Managed Multi-Gigabit Switch (3-Port 10G / 1-Port 10G SFP+)

PriceData har fulgt prisen på ZyXEL XGS1250-12 12-Port Web-Managed Multi-Gigabit Switch (3-Port 10G / 1-Port 10G SFP+) i 185 dage. Laveste pris i perioden er 1.446 kr (registreret d. 8. december 2025), højeste er 1.732 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.519 kr.

Den nuværende pris på 1.718 kr er 13% over normalprisen. Prisen er steget 8% den seneste måned. Der er registreret 47 prisfald og 35 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 81 prisændringer for ZyXEL XGS1250-12 12-Port Web-Managed Multi-Gigabit Switch (3-Port 10G / 1-Port 10G SFP+). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 81 prisændringer for ZyXEL XGS1250-12 12-Port Web-Managed Multi-Gigabit Switch (3-Port 10G / 1-Port 10G SFP+) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20261.718 kr2 kr (0%)
29. maj 20261.720 kr12 kr (1%)
28. maj 20261.732 kr4 kr (0%)
27. maj 20261.728 kr2 kr (0%)
26. maj 20261.730 kr81 kr (5%)
10. maj 20261.649 kr20 kr (1%)
9. maj 20261.629 kr34 kr (2%)
8. maj 20261.595 kr130 kr (9%)
22. apr. 20261.465 kr116 kr (7%)
21. apr. 20261.581 kr10 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret