Gå til hovedindhold

Xilence Gaming GOLD Series XP650R12 Strømforsyning - 650 Watt - 120 mm - ATX 2.52 - 80 Plus Gold certified

Pris fra 474 krtil 659 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 185 kr (28% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Xilence Gaming GOLD Series XP650R12 Strømforsyning - 650 Watt - 120 mm - ATX 2.52 - 80 Plus Gold certified og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 474 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Xilence Gaming GOLD Series XP650R12 Strømforsyning - 650 Watt - 120 mm - ATX 2.52 - 80 Plus Gold certified
474 kr
Til butik
Xilence Gaming GOLD Series XP650R12 Strømforsyning - 650 Watt - 120 mm - ATX 2.52 - 80 Plus Gold certified billede

Produktinformation

Strømforsyning (intern), ATX12V 2.52, 80 PLUS Gold, AC 200-240 V, 650 Watt, aktiv PFC, sort

Produktspecifikationer

Mærke: Xilence
Kategori: Stroemforsyning
Artikel nr.: XN320
EAN: 4044953503306
Varenr.: 3262880
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Xilence Gaming GOLD Series XP650R12 650Watt 80 PLUS Gold
527 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Strømforsyning ATX 650 W - Xilence Gaming Gold Series, sort
-17%639 kr
Før 769 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Strømforsyning ATX 650 W - Xilence Gaming Gold Series, sort billede

Produktinformation

Fordele ved ATX strømforsyning 650 WOpgrader din PC med en stabil og effektiv strømforsyning. Xilence Gaming Gold Series leverer 650 W kontinuerlig effekt med aktiv PFC og 80 PLUS Gold-effektivitet, så din computer får pålidelig strøm til gaming og krævende opgaver. Den aktive køling med 12 cm blæser og Hypro Bearing sikrer drift med god luftgennemstrømning.Til dig der bygger eller opgraderer PCDenne ATX 2.52-enhed er målrettet stationære PC’er og kommer med 20+4-pin bundkortstik, 4+4-pin CPU-strøm samt tre 6+2-pin PCIe-stik til grafikkort. Seks SATA-strømstik gør det nemt at tilslutte lagring og andre enheder. Der er indbygget beskyttelse mod overophedning, kortslutning, over-/underspænding og overstrøm for ekstra tryghed i dit system.Praktisk og bæredygtigt valgDen ikke-modulære kabelføring gør installationen enkel, og tænd/sluk-knappen giver fuld kontrol. Produktet overholder ErP og er i overensstemmelse med RoHS og WEEE.Formfaktor PSU: ATXFormål: PCSamlet effekt: 650 W (peak 650 W)AC-indgang: 200–240 V, 50–60 Hz, maks. 6,3 AAktiv PFC: Ja80 PLUS: GoldKøling: Aktiv, 12 cm blæser (Hypro Bearing)Beskyttelser: Overophedning, overeffekt, kortslutning, overspænding, undereffekt, overstrømUdgang: +12V kombineret 650 W, +12V1 maks. 54,1 A; +5V/+3,3V kombineret 100 WStik: 20+4-pin ATX, 4+4-pin CPU, 3 × 6+2-pin PCIe, 6 × SATABundkortkabel længde: 55 cmKabelføring: Ikke-modulærMål (H × B × D): 9,5 × 19,5 × 27,0 cmVægt: 2,3 kgFarve: SortKnap: Tænd/slukOverholdelse: ErP, RoHS, WEEE...

Produktspecifikationer

Mærke: XILENCE
Kategori: Strømforsyninger
Vægt: 1.07g
EAN: 4044953503306
Varenr.: 1924490
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Strømforsyning ATX 650 W - Xilence Gaming Gold Series, sort
-16%659 kr
Før 789 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Xilence Gaming GOLD Series XP650R12 Strømforsyning - 650 Watt - 120 mm - ATX 2.52 - 80 Plus Gold certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Xilence Gaming GOLD Series XP650R12 Strømforsyning - 650 Watt - 120 mm - ATX 2.52 - 80 Plus Gold certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK474 kr513 krKøb
2CompuMail DK527 kr527 krKøb
3Boligcenter DK639 kr639 krKøb
4Vivas DK659 kr738 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Xilence Gaming GOLD Series XP650R12 Strømforsyning - 650 Watt - 120 mm - ATX 2.52 - 80 Plus Gold certified

PriceData har fulgt prisen på Xilence Gaming GOLD Series XP650R12 Strømforsyning - 650 Watt - 120 mm - ATX 2.52 - 80 Plus Gold certified i 176 dage. Laveste pris i perioden er 474 kr (registreret d. 4. april 2026), højeste er 608 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 555 kr.

Den nuværende pris på 474 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 16 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 29 prisændringer for Xilence Gaming GOLD Series XP650R12 Strømforsyning - 650 Watt - 120 mm - ATX 2.52 - 80 Plus Gold certified. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 29 prisændringer for Xilence Gaming GOLD Series XP650R12 Strømforsyning - 650 Watt - 120 mm - ATX 2.52 - 80 Plus Gold certified de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
20. maj 2026474 kr4 kr (1%)
19. maj 2026478 kr4 kr (1%)
4. apr. 2026474 kr1 kr (0%)
31. mar. 2026475 kr37 kr (7%)
21. mar. 2026512 kr5 kr (1%)
3. mar. 2026507 kr2 kr (0%)
1. mar. 2026505 kr2 kr (0%)
26. feb. 2026507 kr2 kr (0%)
22. feb. 2026505 kr10 kr (2%)
21. feb. 2026495 kr10 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret