Gå til hovedindhold

Western Digital WD Gold WD4004FRYZ - Harddisk - Enterprise - 4 TB - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 256 MB

Western DigitalHarddiskeEAN: 0718037899909
Pris fra 2.433 krtil 2.783 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 350 kr (13% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.686 kr 17. mar.

Sammenlign priser på WD Gold WD4004FRYZ - Harddisk - Enterprise - 4 TB - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 256 MB og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2433 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
WD Gold WD4004FRYZ - Harddisk - Enterprise - 4 TB - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 256 MB
2.433 kr
Til butik
WD Gold WD4004FRYZ - Harddisk - Enterprise - 4 TB - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 256 MB billede

Produktspecifikationer

Kategori: Harddiske
Farve: 3
Artikel nr.: WD4004FRYZ
EAN: 0718037899909
Varenr.: 20611507
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
WD Gold Harddisk WD4004FRYZ 4TB 3.5" Serial ATA-600 7200rpm
2.434 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Wd Gold Enterprise 4tb 3.5 tommer 7200r/min Sata 6.0 Gbit/s Hdd
-0%2.436 kr
Før 2.436,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Western Digital WD Gold 4 TB 3,5" SATA harddisk (WD4004FRYZ, 7200 rpm)
-26%2.599 kr
Før 3.499 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Western Digital WD Gold 4 TB 3,5" SATA harddisk (WD4004FRYZ, 7200 rpm)
-26%2.619 kr
Før 3.519 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
WD Gold Harddisk WD4004FRYZ 4TB 3.5 Serial ATA-600 7200rpm
2.659 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
WD Gold - 4TB - Harddisk - WD4004FRYZ - SATA-600 - 3.5"
2.783 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad WD Gold WD4004FRYZ - Harddisk - Enterprise - 4 TB - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 256 MB koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad WD Gold WD4004FRYZ - Harddisk - Enterprise - 4 TB - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 256 MB koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK2.433 kr2.433 krKøb
2CompuMail DK2.434 kr2.434 krKøb
3Dustin DK2.436 kr2.522,25 krKøb
4Boligcenter DK2.599 kr2.599 krKøb
5Vivas DK2.619 kr2.688 krKøb
6Ultrashop2.659 kr2.659 krKøb
7Proshop DK2.783 kr2.783 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for WD Gold WD4004FRYZ - Harddisk - Enterprise - 4 TB - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 256 MB

PriceData har fulgt prisen på WD Gold WD4004FRYZ - Harddisk - Enterprise - 4 TB - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 256 MB i 131 dage. Laveste pris i perioden er 1.396 kr (registreret d. 4. februar 2026), højeste er 2.433 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.804 kr.

Den nuværende pris på 2.433 kr er 35% over normalprisen. Prisen er steget 8% den seneste måned. Der er registreret 55 prisfald og 34 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for WD Gold WD4004FRYZ - Harddisk - Enterprise - 4 TB - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 256 MB. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for WD Gold WD4004FRYZ - Harddisk - Enterprise - 4 TB - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 256 MB de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 20262.433 kr32 kr (1%)
21. maj 20262.401 kr9 kr (0%)
20. maj 20262.410 kr11 kr (0%)
19. maj 20262.421 kr20 kr (1%)
18. maj 20262.401 kr29 kr (1%)
17. maj 20262.372 kr11 kr (0%)
16. maj 20262.383 kr13 kr (1%)
15. maj 20262.396 kr5 kr (0%)
12. maj 20262.401 kr15 kr (1%)
11. maj 20262.386 kr12 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret