Gå til hovedindhold

Wd Gold Enterprise 24tb 3.5 tommer 7200r/min Sata 6.0 Gbit/s Hdd

WDHarddiskeEAN: 0718037904931
Pris fra 8.198 krtil 10.619 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 2.421 kr (23% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 7.595 kr 6. maj

Sammenlign priser på Wd Gold Enterprise 24tb 3.5 tommer 7200r/min Sata 6.0 Gbit/s Hdd og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 8198 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
WD Gold Harddisk WD242KRYZ 24TB 3.5" Serial ATA-600 7200rpm
8.198 kr
Til butik
WD Gold Harddisk WD242KRYZ 24TB 3.5" Serial ATA-600 7200rpm billede

Produktinformation

WD Gold WD242KRYZ - Harddisk - Enterprise - 24 TB - intern - 3.5" - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 512 MB

Produktspecifikationer

Artikel nr.: WD242KRYZ
EAN: 0718037904931
Varenr.: 1002559226
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Wd Gold Enterprise 24tb 3.5 tommer 7200r/min Sata 6.0 Gbit/s Hdd
8.374 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
WD Gold - 24TB - Harddisk - WD242KRYZ - SATA-600 - 3.5"
10.407 kr
Til butik
WD Gold - 24TB - Harddisk - WD242KRYZ - SATA-600 - 3.5" billede

Produktinformation

Intern harddisk: 24 TB, størrelse: 3.5", tilslutning: SATA-600 - 6Gb/s, optagelses mønster CMR (Conventional Magnetic Recording), Cache: 512MB, omdrejningshastighed 7200 RPM, beregnet brug: enterprise servere, 24/7 certificeret, Sector bytes 512e. *NB! Leveres bulk, dvs uden data- og strømkabler, se listen "Tilbehør" på produktet...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: WD
Kategori: Harddisk
Artikel nr.: WD242KRYZ
EAN: 0718037904931
Varenr.: 3349903
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Harddisk 3,5" WD Gold 24 TB SATA III 7200 RPM
10.599 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Harddisk 3,5" WD Gold 24 TB SATA III 7200 RPM
10.619 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Wd Gold Enterprise 24tb 3.5 tommer 7200r/min Sata 6.0 Gbit/s Hdd koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Wd Gold Enterprise 24tb 3.5 tommer 7200r/min Sata 6.0 Gbit/s Hdd koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK8.198 kr8.198 krKøb
2Dustin DK8.374 kr8.460,25 krKøb
3Proshop DK10.407 kr10.407 krKøb
4Boligcenter DK10.599 kr10.599 krKøb
5Vivas DK10.619 kr10.698 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Wd Gold Enterprise 24tb 3.5 tommer 7200r/min Sata 6.0 Gbit/s Hdd

PriceData har fulgt prisen på Wd Gold Enterprise 24tb 3.5 tommer 7200r/min Sata 6.0 Gbit/s Hdd i 29 dage. Laveste pris i perioden er 7.595 kr (registreret d. 6. maj 2026), højeste er 8.198 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 7.738 kr.

Den nuværende pris på 8.198 kr er 6% over normalprisen. Prisen er steget 8% den seneste måned. Der er registreret 7 prisfald og 13 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 21 prisændringer for Wd Gold Enterprise 24tb 3.5 tommer 7200r/min Sata 6.0 Gbit/s Hdd. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 21 prisændringer for Wd Gold Enterprise 24tb 3.5 tommer 7200r/min Sata 6.0 Gbit/s Hdd de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 20268.198 kr345 kr (4%)
1. jun. 20267.853 kr345 kr (4%)
31. maj 20268.198 kr345 kr (4%)
30. maj 20267.853 kr212 kr (3%)
29. maj 20267.641 kr66 kr (1%)
28. maj 20267.707 kr6 kr (0%)
27. maj 20267.713 kr1 kr (0%)
23. maj 20267.712 kr13 kr (0%)
22. maj 20267.699 kr17 kr (0%)
20. maj 20267.682 kr36 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret