Gå til hovedindhold

WD Gold WD261KRYZ - Harddisk - Enterprise - 26 TB - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 512 MB

WDHarddiskeEAN: 0718037904948
Pris fra 7.125 krtil 9.999 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 2.874 kr (29% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 6.356 kr 8. mar.

Sammenlign priser på WD Gold WD261KRYZ - Harddisk - Enterprise - 26 TB - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 512 MB og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 7125 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
WD Gold WD261KRYZ - Harddisk - Enterprise - 26 TB - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 512 MB
7.125 kr
Til butik
WD Gold WD261KRYZ - Harddisk - Enterprise - 26 TB - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 512 MB billede

Produktspecifikationer

Kategori: Harddiske
Farve: 3
Artikel nr.: WD261KRYZ
EAN: 0718037904948
Varenr.: 21622433
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
WD Gold Harddisk WD261KRYZ 26TB 3.5" Serial ATA-600 7200rpm
7.740 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
WD Gold - 26TB - Harddisk - WD261KRYZ - SATA-600 - 3.5"
8.338 kr
Til butik
WD Gold - 26TB - Harddisk - WD261KRYZ - SATA-600 - 3.5" billede

Produktinformation

Intern harddisk: 26 TB, størrelse: 3.5", tilslutning: SATA-600 - 6Gb/s, optagelses mønster CMR (Conventional Magnetic Recording), Cache: 512MB, omdrejningshastighed 7200 RPM, beregnet brug: enterprise servere, 24/7 certificeret. *NB! Leveres bulk, dvs uden data- og strømkabler, se listen "Tilbehør" på produktet...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: WD
Kategori: Harddisk
Artikel nr.: WD261KRYZ
EAN: 0718037904948
Varenr.: 3338988
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Harddisk 3,5" WD Gold 26 TB SATA - 7200 RPM, 512 MB cache
9.799 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Harddisk 3,5" WD Gold 26 TB SATA - 7200 RPM, 512 MB cache
9.819 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Wd Gold Enterprise 26tb 3.5 tommer 7200r/min Sata 6.0 Gbit/s Hdd
9.999 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad WD Gold WD261KRYZ - Harddisk - Enterprise - 26 TB - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 512 MB koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad WD Gold WD261KRYZ - Harddisk - Enterprise - 26 TB - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 512 MB koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK7.125 kr7.125 krKøb
2CompuMail DK7.740 kr7.740 krKøb
3Proshop DK8.338 kr8.338 krKøb
4Boligcenter DK9.799 kr9.799 krKøb
5Vivas DK9.819 kr9.898 krKøb
6Dustin DK9.999 kr10.085,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for WD Gold WD261KRYZ - Harddisk - Enterprise - 26 TB - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 512 MB

PriceData har fulgt prisen på WD Gold WD261KRYZ - Harddisk - Enterprise - 26 TB - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 512 MB i 149 dage. Laveste pris i perioden er 6.115 kr (registreret d. 25. februar 2026), højeste er 7.250 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 6.695 kr.

Den nuværende pris på 7.125 kr er 6% over normalprisen. Prisen er faldet 2% den seneste måned. Der er registreret 51 prisfald og 38 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for WD Gold WD261KRYZ - Harddisk - Enterprise - 26 TB - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 512 MB. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for WD Gold WD261KRYZ - Harddisk - Enterprise - 26 TB - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 512 MB de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20267.125 kr2 kr (0%)
27. maj 20267.123 kr222 kr (3%)
23. maj 20266.901 kr1 kr (0%)
20. maj 20266.900 kr1 kr (0%)
19. maj 20266.901 kr1 kr (0%)
15. maj 20266.900 kr1 kr (0%)
14. maj 20266.899 kr1 kr (0%)
12. maj 20266.900 kr1 kr (0%)
11. maj 20266.901 kr1 kr (0%)
8. maj 20266.900 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret