Gå til hovedindhold

Western Digital WD Gold WD103KRYZ - Harddisk - Enterprise - 10 TB - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 512 MB

Western DigitalHarddiskeEAN: 0718037901428
Pris fra 3.537 krtil 4.479 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 942 kr (21% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.700 kr 29. mar.

Sammenlign priser på WD Gold WD103KRYZ - Harddisk - Enterprise - 10 TB - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 512 MB og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3537 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
WD Gold WD103KRYZ - Harddisk - Enterprise - 10 TB - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 512 MB
3.537 kr
Til butik
WD Gold WD103KRYZ - Harddisk - Enterprise - 10 TB - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 512 MB billede

Produktspecifikationer

Kategori: Harddiske
Farve: 3
Artikel nr.: WD103KRYZ
EAN: 0718037901428
Varenr.: 21304791
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Wd Gold Enterprise 10tb 3.5 tommer 7200r/min Sata 6.0 Gbit/s Hdd
3.749 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
WD Gold Harddisk WD103KRYZ 10TB 3.5" Serial ATA-600 7200rpm
3.800 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
WD Gold - 10TB - Harddisk - WD103KRYZ - SATA-600 - 3.5"
3.985 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
WD Gold Harddisk WD103KRYZ 10TB 3.5 Serial ATA-600 7200rpm
4.479 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad WD Gold WD103KRYZ - Harddisk - Enterprise - 10 TB - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 512 MB koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad WD Gold WD103KRYZ - Harddisk - Enterprise - 10 TB - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 512 MB koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK3.537 kr3.537 krKøb
2Dustin DK3.749 kr3.835,25 krKøb
3CompuMail DK3.800 kr3.800 krKøb
4Proshop DK3.985 kr3.985 krKøb
5Ultrashop4.479 kr4.479 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for WD Gold WD103KRYZ - Harddisk - Enterprise - 10 TB - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 512 MB

PriceData har fulgt prisen på WD Gold WD103KRYZ - Harddisk - Enterprise - 10 TB - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 512 MB i 152 dage. Laveste pris i perioden er 2.552 kr (registreret d. 31. januar 2026), højeste er 3.749 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.959 kr.

Den nuværende pris på 3.537 kr er 20% over normalprisen. Prisen er steget 3% den seneste måned. Der er registreret 39 prisfald og 50 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for WD Gold WD103KRYZ - Harddisk - Enterprise - 10 TB - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 512 MB. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for WD Gold WD103KRYZ - Harddisk - Enterprise - 10 TB - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 512 MB de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20263.537 kr212 kr (6%)
29. maj 20263.749 kr149 kr (4%)
28. maj 20263.600 kr124 kr (4%)
25. maj 20263.476 kr1 kr (0%)
23. maj 20263.475 kr6 kr (0%)
22. maj 20263.469 kr7 kr (0%)
21. maj 20263.462 kr287 kr (8%)
20. maj 20263.749 kr416 kr (12%)
19. maj 20263.333 kr23 kr (1%)
17. maj 20263.310 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret