Gå til hovedindhold

Western Digital WD Ultrastar DC HC560 - Harddisk - 20 TB - intern - 3.5 - SAS 12Gb/s - 7200 rpm - buffer: 512 MB

Western DigitalHarddiskeEAN: 8592978391447
Pris fra 7.164 krtil 8.179 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 1.015 kr (12% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 3.942 kr 7. mar.

Sammenlign priser på WD Ultrastar DC HC560 - Harddisk - 20 TB - intern - 3.5 - SAS 12Gb/s - 7200 rpm - buffer: 512 MB og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 7164 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
WD Ultrastar DC HC560 Harddisk 20TB 3.5" SAS 3 7200rpm
7.164 kr
Til butik
WD Ultrastar DC HC560 Harddisk 20TB 3.5" SAS 3 7200rpm billede

Produktinformation

WD Ultrastar DC HC560 - Harddisk - 20 TB - intern - 3.5" - SAS 12Gb/s - 7200 rpm - buffer: 512 MB

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 0F38652
EAN: 8592978391447
Varenr.: 1000681468
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
WD Ultrastar DC HC560 - Harddisk - 20 TB - intern - 3.5 - SAS 12Gb/s - 7200 rpm - buffer: 512 MB
7.377 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Wd Ultrastar Dc Hc560 20tb 3.5 tommer 7200r/min Sas Hdd
8.179 kr
Til butik
Wd Ultrastar Dc Hc560 20tb 3.5 tommer 7200r/min Sas Hdd billede

Produktinformation

20 TB kapacitet lagrer enorme datasæt på ét enkelt 3,5"-drev. 7200 rpm og 257 MiB/s vedvarende hastighed leverer stabil data­gennemstrømning. SAS-grænseflade og support til Windows, Linux forenkler serverintegration. Bygget til 24/7-drift, 550 TB/år arbejdsbyrde håndterer tung brug pålideligt. Lav UBER og 4,16 ms gennemsnitlig ventetid forbedrer pålidelighed og adgang.

Produktspecifikationer

Mærke: WD
Kategori: SAS HHD
Artikel nr.: 0F38652
EAN: 8592978391447
Varenr.: 5011307835

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad WD Ultrastar DC HC560 - Harddisk - 20 TB - intern - 3.5 - SAS 12Gb/s - 7200 rpm - buffer: 512 MB koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad WD Ultrastar DC HC560 - Harddisk - 20 TB - intern - 3.5 - SAS 12Gb/s - 7200 rpm - buffer: 512 MB koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK7.164 kr7.164 krKøb
2CS MEGASTORE DK7.377 kr7.377 krKøb
3Dustin DK8.179 kr8.265,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for WD Ultrastar DC HC560 - Harddisk - 20 TB - intern - 3.5 - SAS 12Gb/s - 7200 rpm - buffer: 512 MB

PriceData har fulgt prisen på WD Ultrastar DC HC560 - Harddisk - 20 TB - intern - 3.5 - SAS 12Gb/s - 7200 rpm - buffer: 512 MB i 136 dage. Laveste pris i perioden er 3.824 kr (registreret d. 14. februar 2026), højeste er 7.164 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 4.901 kr.

Den nuværende pris på 7.164 kr er 46% over normalprisen. Prisen er steget 17% den seneste måned. Der er registreret 43 prisfald og 46 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for WD Ultrastar DC HC560 - Harddisk - 20 TB - intern - 3.5 - SAS 12Gb/s - 7200 rpm - buffer: 512 MB. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for WD Ultrastar DC HC560 - Harddisk - 20 TB - intern - 3.5 - SAS 12Gb/s - 7200 rpm - buffer: 512 MB de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 20267.164 kr980 kr (16%)
2. jun. 20266.184 kr29 kr (0%)
30. maj 20266.155 kr18 kr (0%)
29. maj 20266.173 kr20 kr (0%)
28. maj 20266.153 kr130 kr (2%)
27. maj 20266.283 kr42 kr (1%)
26. maj 20266.241 kr5 kr (0%)
23. maj 20266.236 kr17 kr (0%)
21. maj 20266.219 kr21 kr (0%)
20. maj 20266.198 kr20 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret