Gå til hovedindhold

WD Red Plus Harddisk WD100EFGX 10TB 3.5" Serial ATA-600 7200rpm

WDHarddiskeEAN: 0718037906201
Pris fra 3.016 krtil 4.219 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 1.203 kr (29% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.609 kr 4. mar.

Sammenlign priser på WD Red Plus Harddisk WD100EFGX 10TB 3.5" Serial ATA-600 7200rpm og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3016 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
WD Red Plus - 10TB - Harddisk - WD100EFGX - SATA-600 - 3.5"
3.016 kr
Til butik
WD Red Plus - 10TB - Harddisk - WD100EFGX - SATA-600 - 3.5" billede

Produktinformation

Intern harddisk: 10 TB, størrelse: 3.5", tilslutning: SATA-600 - 6Gb/s, optagelses mønster CMR (Conventional Magnetic Recording), Cache: 512MB, omdrejningshastighed 7200 RPM, beregnet brug: NAS servere, 24/7 certificeret. *NB! Leveres bulk, dvs uden data- og strømkabler, se listen "Tilbehør" på produktet BEMÆRK VENLIGST Grundet ekstrem efterspørgsel og mangel på interne harddiske, tager vi i øjeblikket ikke imod nye bestillinger. Benyt i stedet funktionen "Modtag Notifikation", så modtager du en e-mail, når harddisken igen er tilgængeligt. For produkter "på lager" åbner salget som udgangspunkt hverdage kl. 14.00.

Produktspecifikationer

Mærke: WD
Kategori: Harddisk
Artikel nr.: WD100EFGX
EAN: 0718037906201
Varenr.: 3380208
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
WD Red Plus Harddisk WD100EFGX 10TB 3.5" Serial ATA-600 7200rpm
3.278 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Wd Red Plus 10tb 3.5 tommer 7200r/min Sata 6.0 Gbit/s Hdd
3.499 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
WD Red Plus Harddisk WD100EFGX 10TB 3.5 Serial ATA-600 7200rpm
3.859 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Harddisk 3,5" WD Red Plus 10 TB - NAS HDD (SATA III)
4.199 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Harddisk 3,5" WD Red Plus 10 TB - NAS HDD (SATA III)
4.219 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad WD Red Plus Harddisk WD100EFGX 10TB 3.5" Serial ATA-600 7200rpm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad WD Red Plus Harddisk WD100EFGX 10TB 3.5" Serial ATA-600 7200rpm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK3.016 kr3.016 krKøb
2CompuMail DK3.278 kr3.278 krKøb
3Dustin DK3.499 kr3.585,25 krKøb
4Ultrashop3.859 kr3.859 krKøb
5Boligcenter DK4.199 kr4.199 krKøb
6Vivas DK4.219 kr4.298 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for WD Red Plus Harddisk WD100EFGX 10TB 3.5" Serial ATA-600 7200rpm

PriceData har fulgt prisen på WD Red Plus Harddisk WD100EFGX 10TB 3.5" Serial ATA-600 7200rpm i 181 dage. Laveste pris i perioden er 2.284 kr (registreret d. 6. januar 2026), højeste er 3.283 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.665 kr.

Den nuværende pris på 3.016 kr er 13% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 45 prisfald og 30 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 75 prisændringer for WD Red Plus Harddisk WD100EFGX 10TB 3.5" Serial ATA-600 7200rpm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 75 prisændringer for WD Red Plus Harddisk WD100EFGX 10TB 3.5" Serial ATA-600 7200rpm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 20263.016 kr262 kr (8%)
23. maj 20263.278 kr5 kr (0%)
22. maj 20263.283 kr263 kr (9%)
20. maj 20263.020 kr11 kr (0%)
19. maj 20263.031 kr59 kr (2%)
18. maj 20262.972 kr12 kr (0%)
17. maj 20262.984 kr12 kr (0%)
16. maj 20262.996 kr41 kr (1%)
15. maj 20262.955 kr11 kr (0%)
14. maj 20262.966 kr17 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret